Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Ocak 2024, 17:42   Mesaj No:7

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1272
Beğenildi:11882
Beğendi:8996
Takdirleri:26451
Takdir Et:

Herkes sadakasını vermiş Allah kabul etsin Sesinin oktavını değil sözünün gücünü esirgemeyenlere selam olsun

İman, güzel ahlâk, erdemler elde kor. Bıraksan düşecek, tutsan avcun yanıyor ahir zamanında; her ses her söz Rahmani değerlendirilmeden geçmeli. O kadar çok konuşuyoruz ki birbirimize kör-sağır olduk. Bırak kardeşinin derdiyle dertlenmeyi, derdi var diye sevinenlerin türediği günlere açtık gözümüzü.

Sesi, sözü sadaka olan etrafınızdaki insanları laf çukuruna çekip kendinziden uzaklaştırmayın. Her seferinde aynı şeyleri veya kendinizi anlatıp, kendinizi iyi hissettirme görevini bir kişinin omuzlarına yıkarak manüple etmeyin... Hele buna hiç alişmayin. Yoksa insnalar kötü, zaman nankör, hayat acımasız, beni anlayan yok tiplerinden çıkamazsınız.

Başkasını sürekli yargılayan, kendini de sürekli temize çekenden daha zalim kimse yoktur.

İyileşme ve iyileştirme dil ile, samimi söz ile başlar bana göre. "Sen konuş ben dinleyeyim", "tebessüm sadaka" "güzel, nitelikli bir çift söz göğe yükselen meyve veren coşkun ağaç daliysa" Rabbinin izniyle kimse bunu kardeşinden den esirgemesin. Buna ihtiyacı olanlar var.

Her konuşması;
Mevsimsel hastalık
Kilolar
Depresyon
Kocası
Siyaset
Tanımadığı insanların hayatları ve hataları
Bi daha hastalık
Bi daha kilo
Bi daha depresyon
Bi daha kocası
Bi daha siyaset vg vg vg olanlar neyi tasadduk etsin. İsraf edip, başkasından sadaka dilenir ancak. Gönülden verilmeyince şifa olmuyor, işe yaramıyor.

Allah hepinizden razı olsun

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~