Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Nisan 2024, 14:03   Mesaj No:7

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1272
Beğenildi:11886
Beğendi:9000
Takdirleri:26451
Takdir Et:

Alıntı:
.gönlün benden yana boykotun benden yana hepsine teşekkür ederim de...
bana sıkılan kurşunun parasını ödüyorsun?
itrail ile perde arkasında tüm aleyhimize ne varsa hepsine ortaksın?
üs veriyorsun benzin veriyorsun israilin hazinesine destek oluyorsun ticaretinle?

KARDEŞİM yine soruyorum CİDDİ MİSİN?
Ciddiyetimiz, samimiyetimiz "öldüren kurtla iş tutup,sahibiyle ağlaşan,kınayan" iktidarlar kadar kul ve insan nezdinde de sınanıyoruz. İçerde sıkıştırılmış bir millet. Ne yaşıyor, ne haldeler düşünürken geberiyoruz. Savaşın en mağdurları kadın ve çocukların akıbetini tahayyül dâhi edemiyoruz. Çıldırmamak elde değil. Ülkede cola, Starbucks boykotu, büyük miting şovu yapanların İsrail'e savuma sanayi, askeri üs, bogazlarindan geçen her gıdayı gönderecek tıynetsizlikte oluşları delirme eşiğimiz.
CİDDİMİSİN??
Aşırı esaslı soru hocam

Elinden sadece boykot gelen bizler için boykotun bu manada referansı olabilecek bir ayet HİZAYA ÇEKİYOR, CİDDİYET UYARISI YAPIYOR bize; Mumtehane 9 وَظَاهَرُوا عَلٰٓى اِخْرَاجِكُمْ en güncel haliyle düşmana yardım eden, yardım yardakçılık yapan, devlet, şirket, sivil toplumların topunu hedefe koymayı hatırlatıyor bize. Din konusunda savaşanlar belli, yurdundan çıkarılanlar belli, Peki ya ayetin vurguladığı diğer kesim???. Fiili olarak yapmıyor ama destek veriyor. İlişkiyi kesmiyor, ticari, ekonomik, savunma silahları finansal, lojistik destek verenler için Allah yasayı koymuş. Onları adam yerine koymamak gerekiyor Allah yasaklıyor. Kim dersiniz onlar?Hiç kıvırmaya etrafından dolanmaya gerek yok.
Diğer ülke ve ürünlerine boykot varda kendi ülkende yokmu? İsrail ürünlerini boykot en kolayı, birde İsrail'le iyi ilişkiler adı altında ilişki kesmeyen şirketleri listeye ve hedefe oturtmalı. Samimiyetimiz sinanıyor Allah kesin çizgiyi çekiyor. DESTEK VEREN HERKES İÇİN İLAHİ UYARI DER SUSARIM...

Allah, din konusunda sizinle savaşmış, sizi yurtlarınızdan çıkarmış ve çıkarılmanıza yardım etmiş olanlarla dostluk kurmanızı yasaklar. Kim onlarla dost olursa işte bunlar kendilerine yazık etmişlerdir. Mumtahane 9

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~