Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk ve Aile Sağlığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi EyMeN&TaLhA,Açılış Tarihi:  05 Mart 2014 (09:23), Konuya Son Cevap : 06 Mart 2014 (21:17). Konuya 16 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 06 Mart 2014, 19:41   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Standart Cevap: Biz öğütülerek eğitildik çocuklar

Alıntı:
fathaeytal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Türkiye de eğitim sistemiyle ilgili çok güzel araştırmalar yapılıyor fakat nedense uygulanamıyor.hala el yazısının ısrarla çocuklara yazdırılmaya çalışması gibi ilginç uygulamalar var.çocuk güzel yazı yazınca ne olucak anlayamıyorum inanın.

çocuklarımız her konuda yarıştırılıyor,kıyaslanıyor ve bunun sonucunda not veriliyor.öğrenci için not o kadar önemli ki zayıf alan çocuklar kendini o derstte eksik hissediyor.anne babada zayıf not aldığı derstte kurslara gönderiyor.peki iyi olan dersleri için çocuğa neden yönlendirme yapılmıyor.

benim edebiyatım çok iyiydi ve türk dili okumak istemiştim.bunun içinde eşit ağırlık tercih etmiştim.rehberliğe göre türk dilinde atama puanları yüksekmiş deniliyor ve tercih etmeyin sakın diye uyarılıyoruz...

ülkemizde şuan öğrenciler atanma ihtimali yüksek olan bölümleri tercih ediyor.üniversite sınavına girerken devlete atanma hayalleri kuruyor.

hocam o kadar çok eksik var ki,saymakla bitmez.çözüm de var üstelik..peki ya neden uygulama yok?
Eğitimde Türkiye geriden geliyor bir 20 yıl sonra ,iyileşmeler çözümler olacaktır.Cumhuriyetten bu yana düşünürsek ,okuyan öğrenci sayısı ,üniversite mezun sayısı ....herşey ,çok çok da kötü diyemeyiz.

İnşaAllah iyi olur.

Alıntı:
hocam şimdi de çok yumuşak hocalar var ama onlardan istifade edebilecek saygılı öğrenciler yok.okullarda öğrencilerin öğretmeniyle girdiği diyalogları duysanız ne ara biz bu hale geldik dersiniz?

ben iyi ki ideallerimin peşinde koşmamışım dedim bunları duyunca...
Kötü öğretmen olduğu gibi ,hocaları illallah dedirten talebeler de her zaman mevcut..Ama bütün talebelr kötü bu zamanda öğretmenlik yapılmaz ,fikri pek doğru gelmedi.Pırıl pırıl kabiliyetli gençlere ,sizler gibi ufku açık iyi eğitimciler lazım.

Tam tersine çalışmak isteyen hanımlara en ideal meslek olarak ,öğretmenliği görüyorum..Ama İslami bir ortam olmak şartıyla.. (Bir de 2 ay tatili mevcut

Senin ortamını bilemiyorum.Zaten kadın çalışmak zorunda değil,eşi çalışma diyorsa keyfine baksın,bana kalırsa..

Alt 06 Mart 2014, 20:27   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:35
Konular: 784
Beğenildi:132
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Eğitimde Türkiye geriden geliyor bir 20 yıl sonra ,iyileşmeler çözümler olacaktır.Cumhuriyetten bu yana düşünürsek ,okuyan öğrenci sayısı ,üniversite mezun sayısı ....herşey ,çok çok da kötü diyemeyiz.

İnşaAllah iyi olur.

umitvar olmak gerek hocam dogru diyorsunuz...

Kötü öğretmen olduğu gibi ,hocaları illallah dedirten talebeler de her zaman mevcut..Ama bütün talebelr kötü bu zamanda öğretmenlik yapılmaz ,fikri pek doğru gelmedi.Pırıl pırıl kabiliyetli gençlere ,sizler gibi ufku açık iyi eğitimciler lazım.

Tam tersine çalışmak isteyen hanımlara en ideal meslek olarak ,öğretmenliği görüyorum..Ama İslami bir ortam olmak şartıyla.. (Bir de 2 ay tatili mevcut

Senin ortamını bilemiyorum.Zaten kadın çalışmak zorunda değil,eşi çalışma diyorsa keyfine baksın,bana kalırsa..
Tum talebeler kotu degil elbette.ben genelleme yaptim biraz.ama ogretim daha onemli ulkemizde maalesef egitim biraz geri planda kaliyor.aslinda temel egitim ailede basliyor ve sizin yazilarinizda da soylediginiz gibi ailelerin bu konuda bilincli olmasi sart.

Benim calismama nedenim aslinda esimle alakali degil.ben binlerce cocuga egitim vermek icin caba harciyorken cocuklarimin egitimini aksatma dusuncesi korkuttu beni.

Ve yine ayni dusunceyle egitimime devam etmeme karari aldim.

Ama hep bi utopyam var ulkemizdeki egitimle alakali.insaallah cocuklarimiz guzel sartlarda yetisicek.

Selam ve dua ile hocam...
Alt 06 Mart 2014, 20:39   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Hocam hakkinizi helal edin lutfen ben sizin burda oldugunuzu gorunce herseyi sorup ogrenmek istifade etmek istiyorum.siz de beni gorunce kacmazsiniz umarim.
Alt 06 Mart 2014, 20:51   Mesaj No:14
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Hocam hakkinizi helal edin lutfen ben sizin burda oldugunuzu gorunce herseyi sorup ogrenmek istifade etmek istiyorum.siz de beni gorunce kacmazsiniz umarim.
Fatma bu sözler bana mı?

Alt 06 Mart 2014, 20:56   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Fatma bu sözler bana mı?
Evet hocam
Alt 06 Mart 2014, 21:06   Mesaj No:16
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Evet hocam
Neyse ,kaçmazsınız dediğin kişi ben miyim demiştim. Eğer bana söylüyorsan benim işim eğitim ...Estağfirullah hiç bir zaman kaçmam.Faydası olduğuna inandığım şeyler için her zaman burdayım.
Ben de sizlerin tecrübelerinizden ,paylaşımlarınızdan çok faydalanıyorum.

Ben de senin gibi Edebiyatçı olacaktım.Eğitimci olmaya çalışıyorum..Allahtan nasip herşey..

Alt 06 Mart 2014, 21:17   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Neyse ,kaçmazsınız dediğin kişi ben miyim demiştim. Eğer bana söylüyorsan benim işim eğitim ...Estağfirullah hiç bir zaman kaçmam.Faydası olduğuna inandığım şeyler için her zaman burdayım.
Ben de sizlerin tecrübelerinizden ,paylaşımlarınızdan çok faydalanıyorum.

Ben de senin gibi Edebiyatçı olacaktım.Eğitimci olmaya çalışıyorum..Allahtan nasip herşey..
Aslinda ufak bi yanlis anlasilma oldu sanirim.ben kacmazsiniz derken sorularimla bunaltmiyorumdur umarim manasinda yazmistim hocam.

Bilgisayarim bende degil o yuzden ifade etmek istediklerimi yazamiyorum tam anlamiyla

Her seyde bi hayir vardir hocam.insaallah hakkimizdan hayirlisi olur.belki edebiyat okuyamadik sartlar geregi ama Rabb im baska kapilar acti elhamdulillah..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)