Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Film Kutusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  07 Mayıs 2024 (14:40), Konuya Son Cevap : 10 Mayıs 2024 (05:27). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Mayıs 2024, 14:40   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 441
Beğenildi:3299
Beğendi:3771
Takdirleri:26624
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kızıl Goncalar sahneler

Kızıl Goncalar sahneler

Bu dizi gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan. Cıvımadan gelmiş bu yapıların içini gösteren, cüppe sarığın en karizmatik hali. En etkileyici sahneleri.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İran Cumhurbaşkanı Reisiyi taşıyan helikoter kaza... Gündem/ Manşetler Kara Kartal 3 18 19 Mayıs 2024 16:32
Eurovision'a şarkılar değil Filistin eylemleri... Yaşam/Kültür/Sanat Mihrinaz 1 38 15 Mayıs 2024 12:02
Ebu Ubeyde'den dünyaya Türkçe altyazılı mesaj İslami Haberler Kara Kartal 0 29 15 Mayıs 2024 11:49
Canı veren Allah alansa kahpeler:( Hafta'nın Konusu Kara Kartal 2 65 15 Mayıs 2024 11:34
Adam diye okunur Videolar/Slaytlar Kara Kartal 0 37 13 Mayıs 2024 17:28

Alt 07 Mayıs 2024, 14:50   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Vakti muazara #1

Vakti muazara #2

Sındır kişinin kendi elindedir
Kim vermiştir sındırı kişinin eline
Kimin hükmüdür Allah'ın değilse
Kefaret neyin kefaretidir
Yol töre nereye götürür bizi
Allah rızasına götürmeyecek se
Zulmün gölgesinde kararan gönlü neyleyim ben
Sındır kişinin kendi elindedir
Ama o el kişinin iradesindemidir
Yolunuz yolum toreniz törem değil bundan böyle

Ve Meryem'in vurucu sahnesi ve zincirlerinden kurtuluşu

Alt 08 Mayıs 2024, 11:32   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1274
Beğenildi:11913
Beğendi:9015
Takdirleri:26452
Takdir Et:

Kesin bozarlar dediğim dizi hala bozmamişmı ilginç.))Gerçeğini aratmayacak sahneler. Post için ne dalavereler döndüğüne sosyal medyadan herkes şahit oluyor artık. Bu dizinin ilk sahneleri çok konuşulmuştu. Kuran kursu hoca hanımın, bir kız çocuğunu dövdüğü sahne çok dolandı.

Herşeyin ortaya saçılmasını, bunlar üzerinden bu yapıların, kursların, hocaların karalanmasını asla doğru bulmuyorum. Lakin son zamanlarda yaşanan İsmail Ağa, menzil gibi güçlü cemaat yapılarının girdiği post kavgalarını, o post için mürşitlerin müritlerin sosyal medyada nasıl rüsva olduklarını görünce eleştirecek ve burası da fazla denecek bir tarafı kalmamış.

Bu kadın karakterin dik duruşu bana Emine Şenlikoğlu'nu hatırlattı. İsmailağa cemaatinin sadık müridi iken ordan ayrılışı ve hakkında çıkardıkları bir sürü iftira ile mücadele vermesi. Bu kapıdan kovuldu iftiraları ile çok boğuştu.Bir dik duruşun kaç bedel ettiğini bilemiyoruz işte. Filim gibi hayatlar.
Kara Kartal beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 08 Mayıs 2024, 13:38   Mesaj No:4
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ablam çok tavsiye ederim izle mutlaka. Şu yukarıdaki Cüneyt sahnesinide izle mutlaka. Can bağımlı bir genç onun pişmanlığını görüyor ve şu sözü o bagimlinin dergâh kapısına gelmesine sebep oluyor.

sen kötüsün öyle bi kötüsün ki kötülüğünü bitirmek istiyorsun. Kötülüğünün farkında olanın imanı bizi aşar arşa değer dediği yerde tövbe çektim yeminlen can sen nerde kaybolduysan bende orda kaybolmak istiyorum diyerek geldi o kapıya.

Amcası ise muellfeyi kulub kılıfıyla resmen nasıl rüşvet dağıtarak insan çektiklerini anlattı.ama o çocuk kendi iradesi ile geldi ve hepsini galebe çaldı.

Tavsiye ederim izleyin.diger çarpıcı sahneleride paylaşırım
Alt 08 Mayıs 2024, 14:31   Mesaj No:5
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Sen işini bilirsin paylaş bakalım.)
Kızılcık şerbeti başta dikkatimi çekti lakin sonrası tam bir hayal ve hayâ kırıklığı bırak izlemeyi eşin çocuğunun yanında açılacak yapım değil. Büyüklerin izlemesine ne diyeyim bilmiyorum. Kraliçemiz geldiğinde k.validem olur haberdar oluyiruz dizi sektöründen.) bunu kaçırmış demekki.))

Ömer dizisi senaryo danışman olarak Emre Dorman ismi vardı referans aldım izledim. Birkaç bölüm izledim sadece. Sonrasında hocam adına da üzüldüm jenerikte ismi var. Eminim sonrasına dahli yok ama reyting uğruna yapılmayacak yok.İtibara kast resmen.
Kara Kartal beğendi.

Alt 09 Mayıs 2024, 18:09   Mesaj No:6
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İki dizide izleniyor bizde malesef farklı hayatların aşk uğruna nereye sürüklendiklerini, farklılıkların evlilikteki sonuçlarını iyi işliyorlar ama biraz fazla abartılı iki dizide. Ömer, imam halim selim karakterli bir adamın oğlu.kendisi din kültürü hocası olarak başladı 40 yaşında dul bir kadına aşkı güzel isleniyordu aslında. Hani toplumda çocuklu adam yaşı küçük kadınla evlenir ama çocuklu kadın aynını yapamaz vurgusu çok farklı bi senaryoydu. Ama Ömer'in başına gelenler yani pişmiş tavuğa gelmez yoldan saptı, içki, zina, hele öteki oğlu yobaz dindarken yemegidigi halt kalmadı.gecmisten bir çocuğu hayat kadını bir sevgilisi çıktı. Final yaptı zaten.

Hiç mi dizi izlemiyon aplm yapma vardır illa
Film eleştiri konusu açayım seninde yorumlarını alırım iyi olmazmı başkanım
Alt 10 Mayıs 2024, 05:27   Mesaj No:7
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İki dizide izleniyor bizde malesef farklı hayatların aşk uğruna nereye sürüklendiklerini, farklılıkların evlilikteki sonuçlarını iyi işliyorlar ama biraz fazla abartılı iki dizide. Ömer, imam halim selim karakterli bir adamın oğlu.kendisi din kültürü hocası olarak başladı 40 yaşında dul bir kadına aşkı güzel isleniyordu aslında. Hani toplumda çocuklu adam yaşı küçük kadınla evlenir ama çocuklu kadın aynını yapamaz vurgusu çok farklı bi senaryoydu. Ama Ömer'in başına gelenler yani pişmiş tavuğa gelmez yoldan saptı, içki, zina, hele öteki oğlu yobaz dindarken yemegidigi halt kalmadı.gecmisten bir çocuğu hayat kadını bir sevgilisi çıktı. Final yaptı zaten.

Hiç mi dizi izlemiyon aplm yapma vardır illa
Film eleştiri konusu açayım seninde yorumlarını alırım iyi olmazmı başkanım
Senin bir çekirdeğin eksik.)) Çekirdek benden bildiğin gibi yorumla eleştir.)) sinema-film haberdar olurum ama izleylmeyi hiç sevmem. En son hint yapımı filmler izledim AmirKhan'li. 10 sene vardır Arı mayayla sonlandirdığım sinema salonuna bir daha uğramadım. Kung-fu panda bekliyoruz büyümeyenlerle ) TV de versinler her yaşımda izlerim.)) Jurassic Park bide.)) Evde iyi sinema izleyicileri var animasyonlar, belgeseller, bilim-kurgu, yeni çıkan yapıtlar acaip severler, ben patlamış mısır taşıyıcı, ekran önünden geçen kişilik.))Gelemiyorum saatlerce otur kilitlen. TV de yayınlanır ya ortasından ya sonundan izlerim bütün konuyu anlarım.)))
Evdekilere söylediğim; saatlerce şunu mu izlediniz, ne anladınız kurban olduklarım, saatlerce bir ekranın önünde vakti yediniz diye eleştiri yaparım ancak))) Sen devam et hem anlat hem yorumla
Esma_Nur ve Kara Kartal beğendiler.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)