Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Allah(c.c)

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  13 Mart 2012 (17:10), Konuya Son Cevap : 14 Mart 2012 (18:38). Konuya 23 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Mart 2012, 16:01   Mesaj No:21
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Standart Cevap: Yaratılan her şeyi SEVMEM,Yaradandan ÖTÜRÜ..

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Bizler İslam dini adı altında söylenen sözleri yada sapkın fikirleri tevil etmeye devam edelim inşAllah....

Şu sözleride tevil edelim...

1-) Çünkü ben senden başkası değilim......
2-) Allah bana hamd eder ben Ona hamd ederim......
3-) O bana ibadet eder ben Ona ibadet ederim.........
4-) Koca hanımıyla çinsel ilişkide bulunduğu zaman ancak Hakla cinsel ilişkide bulunmuş olur.............................................. .........

Deliller İbn Arabi Fusüsul Hikem ve el Fatühatül Mevkiye adlı kitapları Hazihi Hiyes Süfiyye s 34 47 .es süfiyye s 24

Buyrun o pencereden bakıp bu sözleride tevil edin....

Tasavvuftaki sapkın fikirleri tevil etmemi mi istiyor musunuz?.
Alt 14 Mart 2012, 16:05   Mesaj No:22
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tasavvuftaki sapkın fikirleri tevil etmemi mi istiyor musunuz?.
Tabiki istemiyorum İrfan hocam...

Hocam şuna emin olun insanlar yazdıklaımızdan çok etkileniyorlar...Bu sebeple bazı yanlışları düzeltelim derken yanlış mesajlar vermemeye dikkat etmek gerekir bunu vurgulamak istedim....
Alt 14 Mart 2012, 18:01   Mesaj No:23
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Sayın kamer sunduğunuz deliller = Tasavvufmudur sizce?

Yada Tasavvuf örnek verdiğiniz kişilerin etrafındamı döner ?

Şahı Nakşibentler, Abdulkadir geylaniler, İmamı Rabbaniler de var unutmayın...!

Ki İbni Arabi ksa nin futuhu zaten bir çok Tasavvuf alimince reddedilmiştir bunu biliyormusunuz ?

Fusus başta olmak üzere bir çok eserin girişinde not düşmüştür İbni Arabi ksa kitaplarını herkesin okumamasını ve hataya düşebilecekleri belirtmiştir. Bir çok eserinide kendisi bile kabul etmemiştir ki yazılımları ve kaynakları tamamen kendi yaşadığı hallerdir...

Bunu İbni Arabi ksa üzerinden tartışmak gerekmezmi? Yoksa Tasavvuf = İbni Arabi ksa değildir

Sizin çok beğendiğiniz ve örnek alşdığınızdan diyorum ibni Teymiyyenin tasavvuf hakkında yada kötüleyen bir makalesini okudunuzmu...?

Ama kendisi eserlerinde VECD halini ve bu halde neler yaşandığını açıklamıştır. İbni Arabi hakkındaki görüşlerini beyan etmiştir ama asla bunu Tasavvufa mal etmemiştir.

Bu arada yazdığınız konuda bir çok yerde sadece yazmışsınız ama delil ve kaynak yok hele ilk başlarda ki İbni Arabiden yazdılarınız da kaynakta yok bu nasıl delil olur?

vesselam
Alt 14 Mart 2012, 18:38   Mesaj No:24
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Esadullah bey tasavvuf dininin pirlerinin kendi kitaplarından alıntılar yaparak konuyu açmaya çalışıyorum..Yoksa hiç bir dine iftira falan atmıyorum...Eğer bunlar tasavvuf değilse o halde tasavvuf’u anlatan yada bu dininin öncülüğünü yapan hangi kaynaklara varsa buyrun bizlere söyleyin bundan sonra tasavvufu oradan okuyalım....

Sözünü ettiğiniz zatlaradan birçok örnekler verdim geçmişte...Profilimden açtığım konuları inceleyin göreceksiniz...

Fusus başta olmak üzere bir çok eserin girişinde not düşmüştür İbni Arabi ksa kitaplarını herkesin okumamasını ve hataya düşebilecekleri belirtmiştir. Bir çok eserinide kendisi bile kabul etmemiştir ki yazılımları ve kaynakları tamamen kendi yaşadığı hallerdir...
Alıntı

Sayın Esadullah bey siz aklı selim okumuş kültürlü bir kişiye benziyorsunuz, bu tarz safsatalara nasıl itikat ediyorsunuz doğrusu hafsalam almıyor...Zatın biri çıkıyor birşeyler zırvalıyor sonrada siz bunu anlayamazsınız bunu okumayın diyor,tüm bunlar yetmezmiş gibi bunu yaparkende İslam gibi tertemiz bir dine nisbet ediyor...Bu olacak şeymi sizce...?

Daha evvel birçok yazımdada dile getirmiştim,Muhsin hocada, sizin misafir olduğunuz bölümde dile getirmişti,tasavvuf dinindeki terimleri kavramları çıkardığınızda ortada ne tasavvuf kalır nede başka birşey...

Sizin çok beğendiğiniz ve örnek alşdığınızdan diyorum ibni Teymiyyenin tasavvuf hakkında yada kötüleyen bir makalesini okudunuzmu...?
Alıntı

Bu sözlere ancak....

Size İbn-i Teymiyeden örnekler sunacam inşallah.....İbn-i Teymiyye İbn-i arabinin şahsında bu dine son derece sert yazılar yazmıştır ve onları tekfir etmiştir..

İstersiniz Sırat-ı Mustakim kitabını bir okuyun...

Neyin kaynağı yok, rabbime hamd olsunki ben müslümanım din adına konuşutğum zaman asla ezbere ve delilsiz konuşmam...Bu forumda şimdiye kadar yazmış olduğum tüm görüşlerimden herhangi bir tanesini bulun benden delillendirmemi isteyin,eğer delillendiremzsem hemen hatamı kabul eder Allah’tan bağışlanma dilerim....
Tasavvufçular gibi Kuran’sız sünnetsiz yazı yazmam inşAllah...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)