Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Bedia Özdemir Tokel

Konu Kimliği: Konu Sahibi Bedia Özdemir Tokel,Açılış Tarihi:  18 Şubat 2015 (00:54), Konuya Son Cevap : 12 Şubat 2018 (08:44). Konuya 7 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı16Kez Beğenildi
  • 2 Beğenen Bedia Özdemir Tokel
  • 2 Beğenen Abdulmelik
  • 1 Beğenen ali70
  • 1 Beğenen Abdulmelik
  • 2 Beğenen Esadullah
  • 6 Beğenen Bedia Özdemir Tokel
  • 2 Beğenen Esma_Nur
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Şubat 2015, 00:54   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
Bedia Özdemir Tokel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Bedia Özdemir Tokel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 25542
Üyelik T.: 04 Şubat 2013
Arkadaşları:8
Cinsiyet:
Mesaj: 72
Konular: 44
Beğenildi:39
Beğendi:3
Takdirleri:163
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Özgecan Hadisesine İslami Çözümler/Bedia Özdemir Tokel


İsrailoğulları içinde Barsisa adında bir Rahip ,hem abid hem zahiddi.Öyle ki ünü dört bir tarafa yayılmıştı.Dualarıyla insanlar iyileşiyor ,Ülkenin dört bir tarafından hastalar , iyileşmesi için ona geliyorlardı.

Şeytan ise onun bu haline bakarak ,hiddetleniyor,bunu bu ibadetlerinden döndürecek yok mu diye şeytanlarla toplantılar yapıyordu.

Nihayet biri ''ben onunla nasıl başa çıkacağımı biliyorum ,zira genç ve güzel kadın kadar erkekleri aldatacak daha kuvvetli bir silah yoktur.''dedi .

Ve sonunda ,güzelliği dillere destan padişah kızını vesveseleriyle hasta ederek yatağa düşürdü.Padişaha gelerek nerede tedavi etmesi gerektiğini de fısıldadı.Nihayet Padişah ve kızı rahip Barsisaya şifa için geldiler.Tedavi olup gittiler.Kızı tekrar hasta eden Şeytan bu sefer kızın uzun süre rahibin yanında kalmasını telkin etti .Padişah kızını bıraktı.Barsisa bu tedavi süresince-halvette kaldıkları - kıza aşık oldu ve kızı kirletti.Kız hamile kaldı.Rahip ne yapacağını şaşırdı.Şeytan fırsatı kaçırmadı, zaten pusudaydı. '' Onu hamile bıraktığın öğrenilirse boynunu vururlar .Bunu öldür ve göm '' diye fısıldadı. Rahip denileni yaptı ve öldürüp gömdü.

Padişah kızını almaya gelince ,Rahip '' hastalıktan öldü ,'' dediyse de padişah şeytanın da vesvesesiyle inanmadı ve mezarı açtılar. Ve kızlarının öldürüldüğünü görünce Rahibi darağacına çıkardılar. Şeytan yine geldi ve ''eğer bana secde edersen seni kurtarırım ''dedi. Barsisa ümitlendi ve şeytana ; ''Nasıl secde edeyim, boynumda ip var.'' dedi.

Şeytan, secde niyetiyle başınla işaret et, yeter dedi.

Barsisa, can korkusuyla, secde etmeye niyetlendi; can tatlıdır ya, fakat başını eğince ip, boynunu daha da sıktı. Nefesi kesildi.
Ve şeytana secde ederek öldü. Şeytan uzaklaşırken, "Ben senden tamamıyla uzağım" dedi. Ve böylece küfür üzerine öldü gitti.....(1)


Tarsus'ta 20 yaşındaki genç kızın ,tecavüz edilip hunharca öldürüldüğünü duyduğumda bu hikayeyi hatırladım.


Türkiye , sadece kadınların ve çocukların değil erkeklerin dahi emniyette olmadığı bir ülke ; ne zamandır.


Noel baba sapıklığı ,yılbaşı eğlenceleri,sevgililer günü ,tecavüz cinayetleri ,anne baba cinayetleri, evladını öldürenler ,çöpe bırakanlar ...
Bir erkeğin yaptığı suçtan dolayı tüm erkekleri suçlu gören aklı evvel Feministler ! Tecavüz hadisesini İslam ülkesi olmakla bağdaştıran (yani küfür kelimesinin ,hakkı örtmek manasını hakkıyla yerine getiren) din düşmanları ...Ne ararsan var!

''Türkiye'' Toplu cinnet geçiriyor sanki !!

Evet 20 yaşındaki genç kıza hem tecavüz hem de hunharca katletme hadisesi üzerine toplu cinnet geçiriyoruz !

Fatmagülün suçu ne ? Aşk-ı memnu ,İffet , gibi dizileri izlerken çekirdek çıtlatıp izliyenler ,neden bu olay gerçek olunca hop oturup hop kalkıyorlar ?!

''Soner Yalçın''ı ''kadınımızı koruyacağız ,papyon takacağız,inadına dekolte ,mini etek giyin'' derken alkışlayanlar şimdi niçin İdam istiyorlar ?!

Bunlar kadını korumaya yetmedi mi !?


Recm ve kısas ayetleriyle alay edenlerin ,Şeriat karşıtlarının ; Özgecan hadisesi karşısında suçlunun idam edilmesini istemeleri de başka traji komik bir hadisedir.


Batıyı örnek alıyoruk ya hani ,Özellikle Amerika ;orada da her beş saniyede bir kadın tecavüze uğruyor insan öldürülüyor !!

''Avrupailileşmekle ,dini değerlerimizi çöpe atmakla yanlış yaptık geldiğimiz nokta bu !'' diyebilecek mertliği bari gösterin !

Batı batı diye diye battık gerçekten ! Kendi battığımız yetmediği gibi ,ahlaki çöküntüyü Türki devletlere ve Arap dünyasına kadar yaydık

...Dizilerle yaymaya da devam ediyoruz...

İşte din ve ahlak eğitimsizliğinin sonucu ,ve de medyanın yıkıcı tahribatı !

**********

İslam ;Sedd-i Serai gibi prensiplerle olabilecek günah, haramları , şahsi ve toplum facialarını önleme yolunu seçmiştir.İnsanlara Allahı ,kitabı ,ahiret bilincini vermeden ,dini öğretmeden ahlaklı olmalarını bekleyemeyiz.İslam Hukukunun bu gibi vahim olayları önlemek için öngördüğü kurallar ve tedbirlerden bazıları şunlardır.

Din Eğitimi

Ben Müslümanım diyen herkesin ''din eğitimi'' alması zaruridir.

Ey inananlar! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun. (Tahrim suresi 6. ayet )

Ahirette hesaba çekileceğine inanan ve suçun cezasını göreceğini bilen bir fert elbette ahlaklı davranacaktır.

Kadının Tesettürü

“Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve mümin kadınlara söyle: Ev dışına çıktıkları zaman dış elbiselerini üzerlerine salıversinler. Böyle yapmaları onların iffetli tanınmaları ve kendilerine sarkıntılık edilerek incitilmemeleri yönünden en uygun bir davranıştır. Allah gafurdur, rahîmdir/çok affedicidir, merhamet ve ihsanı boldur.” (Ahzab, 33/59)

Kadına tesettürü hatırlatan bir çok kişiye ''kadına örtün diyeceğinize erkekler namuslu olsun ''deniyor.Sadece erkekleri genelleştirerek suçlu ilan etmek hangi izana sığıyor,aşığına kocasını öldürten kadınlar ne olacak ?!


Kadın erkek halvet kalamaz

“Kim Allah’a ve âhiret gününe iman ediyorsa, yanında mahremi olmayan bir kadınla yalnız kalmasın; çünkü bu takdirde üçüncüleri şeytandır.”
(Ahmed b. Hanbel, Müsned )

Zinaya yaklaşma

Zina yapma demiyor,yaklaşma diyor ,zinaya yaklaşmak ta , göz zinasıyla başlıyor.

“Sakın zinaya yaklaşmayın! Çünkü o, çirkinliği meydanda olan bir hayâsızlıktır, çok kötü bir yoldur.” (İsra Sûresi, 17/32)

Kısasa Kısas

“Ey akıl sâhipleri, kısâsta sizin için hayât vardır, böylece korunursunuz.” ( Bakara Süresi 179. Ayet )

“Ey inananlar, öldürmelerde kısas size farz kılındı. ” (Bakara 178.)

Suçun cezası ;başka suçları da engelleyici ve caydırıcı olmalı.


Toplumun çöküşüne vasıta olan bu elim olaylara , İslam Hukukunun aldığı tedbirler elbette bunlardan fazladır .Hem birey saadetinden söz ediyor ,hem toplum refahını istiyorsak ,işi boşaltılmış bir İslam yerine tekrar ''Gerçek İslam Medeniyeti ''ne dönüşten başka çaremiz yoktur.
Bu elim olayın cezasını İslam ,ya kılıçla, ya asılarak öldürülmesini emrediyor.İslam katili affetme yetkisini sadece onun velilerine ,ailesine veriyor.Devletin suçluyu affetme yetkisi yok .Aile isterse kan parası talep ederek ya da etmeyerek affetme yetkisine sahip.Ya da idamına aile karar veriyor.
Ülkemizde uygulanan ve aynen batıdan alınan Medeni hukukta ise yeterli , caydırıcı bir ceza sistemi yok.Medeni kanunları uygulamak bu olayların daha da artmasına sebep oluyor.

******

1 -Mevlana Celaleddin, Mecalis-i Seb'a


Bedia Özdemir Tokel ,Viyana
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Filistin ve Esadullah beğendiler.
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi Bedia Özdemir Tokel 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Concordance /El-Mu‘cemu’l-Müfehres li... Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 0 81 10 Ağustos 2020 01:23
İYİLİK ORDUSU / BEDİA ÖZDEMİR TOKEL Bedia Özdemir Tokel Mihrinaz 1 866 01 Ocak 2019 16:08
KALB-İ-i SELİM OLMADIKÇA Bedia Özdemir Tokel su damlası 2 926 10 Haziran 2018 18:36
İDDET BEKLEMEK Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 0 886 21 Aralık 2016 09:34
Evlilik Üzerine -1-/Gençlerin Evlilik Problemi Bedia Özdemir Tokel BuRCu__ 1 1978 01 Eylül 2015 08:29

Alt 18 Şubat 2015, 18:11   Mesaj No:2
Medineweb Site Yöneticisi
Abdulmelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Abdulmelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14 Haziran 2007
Arkadaşları:7
Cinsiyet:Erkek
Memleket:Bitlis
Yaş:46
Mesaj: 2.809
Konular: 334
Beğenildi:776
Beğendi:149
Takdirleri:2264
Takdir Et:
Standart Cevap: Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

doktorun yazdığı ve tedavi için önerdiği ilacı almadığı halde neden iyileşmiyorum diyen hastadan farkımız yok.
İslamin önerdiği çözümler ne kadar sağlıklı olduğunu yaşayarak öğrendi tarih. Hem ıslama irtica diyecekler, hem İslami toplumdan aileden kanundan ayıklayacaklar hem İslami eğitimi toplumdan uzaklaştırmak için her yolu deneyecekler hem de İslam neden çözemiyor diyecekler.
İslami reçete uygulandığında bu tür facialar yok denecek kadar azalır hatta münferit kalır. Bu türlü faciaların cezası bellidir.
İslam eğitim ve öğretiminde ceza ve taltifte ferde yaklaşımında fıtratı referans alarak uygular.

Düşünün Memlekette hırsızlıktan 3-5 çolak, zinadan üç beş tazir yada recim, cinayetten üç beş kıssas olsun da toplumun gözü önünde...çolağı görüp te hırsızlık yapan olacak mı? Muhammed'in Kızı Fatıma hırsızlık yaparsa Vallahi elini keserim diyen ciddi vakarlı tutarlı kararlı bir İslam...
daha da önemlisi İslami cezalar çok çok az uygulanmıştır. asıl öz olan eğitimli bireylere ağırlık verildiğinde cezalara polise emniyete gerek kalmıyor.

Bu ve benzeri elim vahşi olaylar cehaletin eseridir. eğitimsiz birey aile ve toplumun eseridir. Allah'lı yaşamı reddeden yada bilmeyen toplumların kanunların eseridir.
o kıza kıyan tecavüz eden çocuktan emin olun biz sorumluyuz. belki o çocuk 25 yaşına geldiği halde onun elini tutup rabbini tanıtan olmamıştır. Onu insanlığa İslam'a davet eden olmamıştır kim bilir..

Diğer önemli bir husus ise, kadını sokağa yatak kıyafeti ile salarsanız erkeğe namuslu ol demek çok ucuzluktur. Kadının sokağa tesettürsüz çıkması erkeğin namussuz olmasına kılıf olamaz tabii ki. Ama en namuslu erkeği bile zıvanadan çıkaracak duruma getirmesi de realitedir.kız erkeği flört ettireceksiniz yalnız kalmalarına göz yumacaksınız kadını tesettürsüz çekici bakımlı bir durumda sokağa çıkaracaksınız sonra erkeğe namuslu olun diyeceksiniz. Bu fıtrata da realiteye de aykırıdır.makaleye girişte anlattığınız rahib barsisa hikayesi de bu işte.
İslam'da bunlara ne izin var nede bu sorunlar oluşur.

tesbitleriniz için Allah razı olsun Hocam.
Filistin ve Esadullah beğendiler.
__________________

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alıntı ile Cevapla
Alt 18 Şubat 2015, 19:57   Mesaj No:3
Medineweb Özel Üyesi
ali70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Cinsiyet:
Memleket:karaman
Mesaj: 812
Konular: 38
Beğenildi:219
Beğendi:564
Takdirleri:399
Takdir Et:
Standart Cevap: Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Peygamberi bir eğitim şart. Yalnız böyle bir eğitim gerçekleşse dahi, ''kanı bozuk'' diye tabir edilen insanlar mutlaka çıkacaktır. İşte bunlar için de Kur'an şeriatı mutlaka devreye girmeli. Kısasa kısas...

Bir adam çıkıp bir diğerine, ''bana bak kafamı bozma, şimdi seni öldürür, sonra da iyi halden elimi kolumu sallaya sallaya gezerim.'' diyorsa, adaletin çivisi çıkmış demektir. Böyle bir toplumda yaşamak, namuslu vatandaşlar için çok zordur ve acı vericidir. Toplum vicdanı yaralanmış demektir.

Vicdanı olan bir vatandaşın vicdanı, onun elini kolunu bağlar ve kötülük yapmasına engel olur. Ya vicdanı olmayanlar. Hiç mi vicdanın sızlamaz diyoruz ya... Gerçekten sızlamıyor... İşte böyleleri için adalet tecelli etmediği müddetçe, suç oranı hiç bir zaman azalmayacaktır. Adalet sistemi ve polis, vicdanı olmayanlar içindir. Vicdanı olanlar için ne polise, ne de adalete iş düşmez. Çünkü vicdanlı kişinin vicdanı, o kişinin en büyük gardiyanıdır. Elini kolunu bağlar.

Kur'an kıssalarına ve tarihe baktığımızda, adaletin yok olduğu toplumların akıbetinin, yıkılmaya mahkum olmak olduğunu görüyoruz. Kim bilir belki de mazlumların ahını aldıklarından ilahi öfkeye hedef oldular. Akıbetimiz onlarla aynı olmadan düzeliriz inşallah...
Esadullah beğendi.
__________________
Hay'dan gelir, Hu'ya gideriz.
Alıntı ile Cevapla
Alt 18 Şubat 2015, 21:43   Mesaj No:4
Medineweb Site Yöneticisi
Abdulmelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Abdulmelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14 Haziran 2007
Arkadaşları:7
Cinsiyet:Erkek
Memleket:Bitlis
Yaş:46
Mesaj: 2.809
Konular: 334
Beğenildi:776
Beğendi:149
Takdirleri:2264
Takdir Et:
Standart Cevap: Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Alıntı:
ali70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Peygamberi bir eğitim şart. Yalnız böyle bir eğitim gerçekleşse dahi, ''kanı bozuk'' diye tabir edilen insanlar mutlaka çıkacaktır. İşte bunlar için de Kur'an şeriatı mutlaka devreye girmeli. Kısasa kısas...

Hocam ne demek istediğinizi anlıyorum."kanı bozuk" tabiri sık kullanılan bir tabir.ama kime neye göre kanı bozuk.ne oldu da kanı bozuldu. kastedilen asalet ise kime neye göre asalet? kanı sağlam olmak ne demek bunu nasıl ölçeriz karar veririz? tüm bu soruların cevabı hidayet olabilir mi?

Mesela ashabı kiram dediğimiz güzide insanların hepsi kanı bozuk idi bu tabire göre. Yani hepsi şirk ortamında büyümüş içki kumar zina ve dahası cahiliye devrinin en koyu asrının çocukları. Hepsi müşrik çocukları...
Ne oldu da kızını diri diri mezara gömen ömer ibn hatab HZ. ÖMER OLDU ?
ne oldu da kazancını eşkıyalıkla temin eden ebu zer MESİHUL İSLAM OLDU ?

bunların sayısı saymakla bitmiyor. Hidayete gelindiğinde Allah'lı bir yüreği kabullendiklerinde en vahşi toplumun adı asrı saadet olabiliyor değil mi?
Ki Resulullah sav buyuruyor ki her çocuk islam fıtratı üzere doğar. Bu fıtratı değiştiren toplumdur ailedir...
ebu zeri adam eden İslam özge canın canisini neden etmesin ki?
verdik mi almadı?
onu sorgulamaya çalışalım. Bu toplumun eğitimcisi olarak öğretmen imam müftü vaiz anne baba olarak şu soruyu soralım kendimize.
yani soru şu : bu çocukları yetiştiren doğuran büyüten eğiten biz ve çocuklar bizim bizim ve biz nerde hata yaptık?

yapmamız gerekipde yapmadığımız yada yapmamamız gerekip de yaptığımız ne gibi sorunlarımız var üzerine uyuduk?
Filistin beğendi.
__________________

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alıntı ile Cevapla
Alt 19 Şubat 2015, 12:53   Mesaj No:5
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27 Haziran 2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesaj: 2.157
Konular: 308
Beğenildi:152
Beğendi:15
Takdirleri:306
Takdir Et:
Standart Cevap: Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Laik demokratik toplumlarda,suçu toplum hazırlar,suçlu ise işler.

Yani suç böyle toplumlarda bireysel değil,toplumsaldır.Toplumun sosyal hayattaki işleyişine yön veren bütün kamu kuruluşlarıyla LAİK VE DEMOKRATİK ahlaki değerlerden[ilke inkılaplardan], ölçülerini esas alıyorsa Özgecan ne ilkti,nede son olacaktır.

Allah,bırakın kadının vucuduna SESİNİN AYARINA,KONUŞMASINA dahi bir tesettür getirmişken ve konuşunca başkalarının şehvetini uyandıracak tizde sesinde kıvraklık yapma derken;

Laik demokratik kemalist düzenin savunucuları,ALLAH IN İNADINA, mini etek giyinin ve inadına kızlı erkekli oturun deniliyor ve şakşaklanıyorsa ve bunu ben müslümanım diyenlerde tepki koyup,siz ve sizin şeytanlarınızın inadına bizde islami eğitim ve kadın erkek fıtratına uygun bir ortam ve uygun bir eğitim istiyoruz seminerleri yapmıyorsalar ve bu tepkilerini sağı solu kırıp dökmeden sokakta,mahallede,şehrinde durmadan gündem etmiyorsa,bunun yanı sıra laiklere ise ; Siz ve çocuklarınız buyrun istediğiniz şekilde kızlı erkekli evlerde oturun denilip,herkes TERCİH ETTİĞİ HER NEYSE TERCİHİNİN SONUCUNUDA YAŞAMAK ZORUNDADIR DENMİYORSA ,yarın bu türden işler herkesin çocuğunun başınada gelebilir.İllaki okul yolunda değil,ekmek almayada giderken bunlarla karşılaşılına bilinir.

Ayrıca kısas ve recm gibi islami hükümlerin uygulamasını isteyenlerin bu istekleri hem bilgisizliklerinin hemde duygusallıklarının ürünüdür.Çünkü islami sistemin yürürlüğünde zaten ne böyle bir eğitim süreci olur,nede böyle bir yolculuk şekline izin verilmez.

Yani islami toplumda ise suç toplumsal değil,ferdi dir.islami yürürlük suç işlenecek ortamın bertarafı için çalışır.Kişi kendi zaafiyetine yenik düşerek suçu işler ve böyle kişilerede islami ceza uygulanır.
__________________
Tağutları red edmeden ,Allah a iman,müslümanların değil,müşriklerin özelliklerindendir...
Alıntı ile Cevapla
Alt 19 Şubat 2016, 16:27   Mesaj No:6
Medineweb Özel Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Cinsiyet:Erkek
Memleket:Kayıp bir Kentten
Yaş:40
Mesaj: 716
Konular: 130
Beğenildi:223
Beğendi:77
Takdirleri:2406
Takdir Et:
Standart Cevap: Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Eğitimsizlik her şerrin başıdır...

Müslümanlar kendilerini ne zamanki bu hastalıktan kurtarır o zaman düzelmeler canilikler biter. Aksi halde bu yaşanan olaylar ardı arkası kesilmeyen hezeyanlar ile devam eder gider.

Evet çok ince ama keskin bir görüş insanların içinde bulundukları gafleti adeta yüzlerine vuran bir makale ama gelin görünki ne kadar etkili olur ne kadar kaale alınır ve ne kadar okunupta idrak edilmeye çalışılır. Birde bu sadece böyle makale ve yazılardamı kalacak bizim içimizde yetişen konu Din İslam olunca boy gösteren meydanı kimseye bırakmayan el ayak öptüren Alimlerimiz Mollalarımız Proflarımız ne işe yarıyor...?

Ne zaman birbirini yemeleri gerekse reddiyeler havalarda uçuşurken Ümmetin bu denli önemli sıkıntıları için ne yapıyor bu adamlar...? Yoksa kendilerine verilen makamların peşindemiler...?

İnsanlar öyle hüsrandaki bırakın Dini Örf Adet Anane gibi kavramları dahi unutmuş gaflet zerrelerine işlemiş yaşanan olaylar sıradan basit gibi geliyor artık ve sadece tühler vahlar yazıklar çıkıyor dillerden gönüller boş beyinler boş...

Şimdi Alimi Mollası Profu böyle olan bir toplumda uyduk imama diye niyetlenen insanlarında bu şekilde olmaları gayet normaldir. Tarikata giere bir iki eser okur ben oldum der.Üçüncü ayında Mevlana olur İmam Rabbani olur Nekşibend olur gittiği yolu anlamaz Şeriat yok Sünnet yok saçma sapan itikatlar takınır.

Diğeri bırakın kitap okumayı ibadet dahi yoktur kolundan tutar götürür birisi bir ay sonra Peygambere laf etmeye başlar sağındaki solundakileri kafir ilan eder Seyyit Kutup olur Hasan el Benna olur Teymiyye olur Kuranı sahiplenir . Oysa dibine kadar delalettedir farlında bile değil...

Diğer sair müslümanlar zaten gayet rahatlar kalpleri temiz saçım açarım içkimi içerim ama namzımıda kılarım diye Şeytanın ağında dolanmış kurtulamaz şekildeler...

Müslüman erkekler ve Müslüman Kadınlar ifadesi sadece ayetlerde kalmış bir toplumda bu olayların yaşanması gayet normaldir.

hal böyle olunca Laik yönetim diyenler suçu başkalarına atanlar bunu bir çıkış yolu sayar nasılsa laik devlette cumhuriyetle yönetiliyoruz der faiz yerler ama onlardan gayrısı kafirdir nasıl oluyorsa Tarikatçılar onlar için sıkıntı yok Mürşidleri onları kurtaracak nasılsa Cemaat zaten ezelden kurtulmuş tayfa diğerlerininde kalbi temiz ohhh ne güzel hayat...

Hiç kimse kalkıp suçu başkasına atmasın Nefsini Kendini Dinini bilmeyen saçma sapan itikat besleyen inandığı Allahı c.c. Kitabı Peygamberi s.a.v tanımayan kendi dinini oluşturup buna tapanlar önce kendilerini düzeltsin...

1500 yıl evvel cahilce vahşice kız çocuklarını gömenlerin cahiliye devri ile 2016 da kız çocuklarını harama gömen cahileye devri arasında hiç bir fark yoktur...

Allah c.c. Ümmeti Muhammede İttihat nasip etsin Düzgün İtikat nasip etsin Hidayet etsin ...

vesselam veddua
Esma_Nur ve ali70 beğendiler.
Alıntı ile Cevapla
Alt 11 Şubat 2018, 18:23   Mesaj No:7
 Medineweb Yazarı
Bedia Özdemir Tokel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Bedia Özdemir Tokel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 25542
Üyelik T.: 04 Şubat 2013
Arkadaşları:8
Cinsiyet:
Mesaj: 72
Konular: 44
Beğenildi:39
Beğendi:3
Takdirleri:163
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart

Bugün 11 Şubat ...3 yıl önce Özgecan hadisesi olmuş ,ateş Türkiyenin ortasına düşmüştü ,değişen birşey yok,tecavüzler ,kötülükler ,hayvanlara eziyetler Dünyanın heryerinde olduğu gibi ülkemde de mevcut...İyi olmak önemli olduğu gibi iyi kalmak ta Allahın lütfu....
ihlaslı olup ihlaslı kalmak gibi...İstimatle başlayıp istikamette kalmak gibi ...Allah herdaim yardımcımız olsun
Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Şubat 2018, 08:44   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Cinsiyet:kadın
Memleket:sivas/istanbul/
Mesaj: 4.083
Konular: 501
Beğenildi:2433
Beğendi:3653
Takdirleri:6303
Takdir Et:
Standart

yapılan araştırmalara göre 2017 yılında 409 kadın erkekler tarafından öldürüldü ve 387 çocuk cinsel istismara ugradığı belirlenmiş.Bunlar yalnızca kayıtlara gecenler peki sessizce bir köşede kalanlar korkudan ses çıkaramayanlar :('' evlat yetiştirmek kolay değil okula gidiyor,parasını veriyorum neyi eksik'' ilgisi eksik ahlakı eksik hatırlarsanız özgecanın katilinin babası yardım etmişdi unutmayalım o zaman illaki aile.. sağlıklı bir aile ortamında büyüyen çocuk cani olamaz diye düşünürüm.. bu arada hocam hoşgeldiniz sizin o okunası makalelerinizi merakla bekliyoruz
Filistin ve muallime beğendiler.
__________________
Birbirimize Fikirlerimiz uyuşmasa bile İNSAN olduğumuz için SAYGI duymamız lazım...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Benzer Konular
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Forum Ana Kategori Başlıkları

Cevaplar Son Mesajlar
Basit sorunlara karşı orjinal çözümler ilahiyatçı 1 Komik Paylaşımlar 3 08 Eylül 2017 01:29
kaLıcı Şiddete Geçici ÇözümLer Nesli_Nur İslamda Kadın ve Erkek 0 04 Şubat 2013 17:01
2 Yaş Sendromu, Çözümler ve Öneriler MuntazarElZeydi Çocuk ve Aile Sağlığı 2 03 Şubat 2013 19:33
Saçların güçlenmesi için bitkisel çözümler Arasat Kadın Bakım-Güzellik-Çeyız 0 14 Nisan 2009 19:49
Cilt kırışıklıkları için bitkisel çözümler Arasat Kadın Bakım-Güzellik-Çeyız 0 09 Nisan 2009 14:58

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

Medineweb alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286