Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  13 Nisan 2024 (23:55), Konuya Son Cevap : 19 Nisan 2024 (20:05). Konuya 7 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Nisan 2024, 23:55   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 431
Beğenildi:3265
Beğendi:3738
Takdirleri:26348
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart İran İsrail'i vurdu

İran İsrail'i vurdu

İsrail devlet televizyonu, İran'ın İsrail'e İHA saldırısı başlattığını duyurdu. İsrail Ordusu'ndan yapılan ilk açıklamada İsrail'in hava savunma sisteminin saldırıya karşı hazır durumda olduğu açıklandı.
13/04/2024 23:09
Dünyanın gözü Orta Doğu'da! İran İsrail'i vurdu

İsrail'in İran konsolosluğunu vurması sonrasında İran'dan beklenen saldırı geldi. İran'ın insansız hava araçları fırlatarak İsrail'e saldırı başlattığı aktarıldı. İsrail Ordusu, "İran’dan İsrail’e doğru saldırı için çok sayıda İHA gönderildi ancak henüz ulaşmadı; savunmamız hazır" dedi.

Ayrıntılar geliyor...

İsrail medyası, İran tarafından İsrail'e düzinelerce İHA fırlatıldığını duyurarak, İran'ın İsrail'e saldırısının başladığını açıkladı.

AA
İsrail, İran'ın, Suriye'nin başkenti Şam'daki diplomatik tesisine 1 Nisan'da hava saldırısı düzenledi.

Bu saldırının ardından İran tarafından peş peşe karşı misilleme yapılacağına dair açıklamalar geldi.

İsrail medyası: İran'ın saldırısı başladı

İsrail medyasının son yaptığı açıklamalara göre, İran tarafından düzinelerce İHA İsrail'e fırlatıldı.

İsrail devlet televizyonu KANN, İran'ın, İsrail'e İHA saldırısı başlattığını duyururken, İsrail gazetesi Maariv ise Orta Doğu genelinde GPS sisteminde aksaklıklar gözlemlendiğini açıkladı.

Yedioth Ahronoth gazetesi ise günlerdir saldırı hazırlığındaki İran'ın İsrail'e saldırısının başladığını bildirdi.

İsrail Ordu Radyosu tarafından da İran'dan Tel Aviv'e düzinelerce İHA'nın fırlatıldığı doğrulandı.

İran: İsrail'e İHA operasyonu başlattık

Yaşanan gelişmelerin ardından Irak, İran’dan İsrail’e yönelik başlatılan İHA saldırıları sebebiyle hava sahasını kapattığını duyurdu.

İran devlet televizyonu da İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun İsrail'deki hedeflere yönelik kapsamlı İHA operasyonunun başladığını duyurdu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan yapılan açıklamada ise, "Siyonist rejimin Şam'daki İran büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne saldırısına cevap olarak Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri, Siyonist rejimin topraklarındaki belirli hedefleri düzinelerce insansız hava aracı ve füzeyle hedef aldı." denildi.

"İHA'ların ülkeleye ulaşması birkaç saat alacak"

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari yaptığı açıklamada, İran'dan fırlatılan çok sayıda insansız hava aracının İsrail'e doğru ilerlediğini belirtti.

IDF’nin İHA’ları izlediğini belirten Hagari, İHA’ların ülkeye ulaşmalarının birkaç saat alacağını kaydetti. Hagari, başka saldırılar olması halinde IDF'nin kamuoyunu bilgilendireceğini söyledi.

Ülkede sirenlerin yalnızca İHA’ların İsrail hava sahasına girdiğinde çalacağını kaydeden Hagari, IDF'nin hedefleri mümkün olduğunca erken imha etmek için çalışacağını vurguladı.
Aa

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Abd üniversitelerinde Filistin'e destek eylemleri İslami Haberler Kara Kartal 0 12 02 Mayıs 2024 22:35
Kamuda tasarruf dönemi başladı Gündem/ Manşetler Kara Kartal 0 22 27 Nisan 2024 15:02
Alerjisi ve astımı olanlar çöl tozuna dikkat Sağlık / Beslenme Kara Kartal 0 34 26 Nisan 2024 18:03
Kızıl ordu utancı Gündem/ Manşetler Kara Kartal 1 26 25 Nisan 2024 00:22
Patiswisi küflü çikolata değil, zehirli dil yıktı Gündem/ Manşetler Kara Kartal 0 18 24 Nisan 2024 17:16

Alt 13 Nisan 2024, 23:58   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ortadoğu'da gerilim artıyor! Joe Biden tatilini yarıda kesti
Hafta sonu tatili için Washington'dan ayrılan ABD Başkanı Joe Biden'ın ulusal güvenlik ekibiyle Ortadoğu'daki gelişmeleri görüşmek için seyahatini kısa kesip Washington'a döneceği bilgisi verildi.

İsrail e desteğini açıklamıştı
Alt 13 Nisan 2024, 23:59   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İsrail beklenen İran saldırısı nedeniyle alarma geçti. Ülkede tüm eğitim faaliyetlerine ara verilirken İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, İsrail’in hava savunmasının “alarmda” olduğunu ve “düzinelerce uçağın gökyüzünde hazır beklediğini” söyledi.
Alt 14 Nisan 2024, 00:37   Mesaj No:4
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

YÜZDEN FAZLA İHA GÖNDERİLDİ
İsrail devlet televizyonu, İsrailli yetkililerin bir kaç gün sürecek çatışmalara ve karşılık vermeye hazırlandığını bildirirken, ordu İran’ın yüzden fazla İHA gönderdiğini duyurdu.

İRAN: SİYONİST REJİMİN TOPRAKLARINDAKİ BAZI HEDEFLERİ VURDUK
İran Devrim Muhafızları Ordusu, İsrail'e onlarca insansız hava aracı (İHA) ve füzeyle saldırı düzenlediklerini duyurdu. İran devlet televizyonuna göre, Devrim Muhafızları Ordusu tarafından bildiri yayımlandı.

Bildiride "İsrail'e yönelik İHA saldırısı, İsrail'in Suriye'deki İran konsolosluğuna saldırısına cevap olarak Devrim Muhafızları Ordusu Hava Kuvvetleri, siyonist rejimin topraklarındaki bazı hedefleri onlarca İHA ve füzeyle vurdu." ifadesine yer verildi.

İSRAİL HAVA SAHASI KAPATILACAK
İsrail hava sahasının, İran'dan başlatılan insansız hava araçları (İHA) saldırısı nedeniyle geçici olarak kapatılacağı bildirildi. Açıklamada, uçuşların ne zaman yeniden başlayacağına ilişkin bilgi verilmedi.

NETANYAHU: HER TÜRLÜ SENARYOYA HAZIRIZ
İHA saldırısına ilişkin açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Savunma sistemlerimiz yerleştirildi ve hem savunma hem de saldırı konusunda her türlü senaryoya hazırız" dedi. ABD, İngiltere ve Fransa'nın kendilerine destek verdiğini belirten Netanyahu, "Kim bize zarar verirse biz de ona vereceğiz. Kendimizi her türlü tehdide karşı savunacağız ve bunu sakin ve kararlı bir şekilde yapacağız" diye konuştu. İsrail saldırıların başlamasının ardından hava sahasının bu gece 01.00'a kadar kapatıldığını duyurdu.

BEYAZ SARAY'DAN İSRAİL'E DESTEK
İran'ın saldırısının ardından Beyaz Saray'dan ilk açıklama geldi. Yapılan açıklamada "İran, İsrail’e hava saldırısı başlattı. İsrail'in güvenliğine desteğimiz tam. ABD, İran'dan gelen tehditlere karşı (İsrail'in) savunmasını destekleyecek." denildi.

LÜBNAN VE IRAK HAVA SAHASINI KAPATTI
İran’dan İsrail’e yönelik başlatılan İHA saldırılarının ardından Lübnan ve Irak hava sahasını kapattığını duyurdu.

ÜRDÜN'DE OHAL
Ürdün kamu yayın kuruluşu, İran’ın İsrail’e yönelik başlattığı saldırının ardından Ürdün genelinde olağanüstü hal ilan edildiğini duyurdu.
Alt 14 Nisan 2024, 00:51   Mesaj No:5
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İsrail tarafından yapılan açıklamalara göre İran'ın başlattığı İHA saldırısının ardından, ateşlenen mühimmatların İsrail'e ne kadar sürede varacaklarına dair detaylar dikkat çekti. Buna göre kamikaze İHA'lar 9 saatte İsrail'de olacak.
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 14 Nisan 2024, 00:57   Mesaj No:6
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Uçuş trafiği birbirine karıştı

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Kara Kartal tarafından (14 Nisan 2024 Saat 01:00 ) değiştirilmiştir.
Alt 14 Nisan 2024, 12:45   Mesaj No:7
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

N yaşadık ne gördük biz. Çok özür başlığa bakıp sakın İran'ın bişi yaptığını sanmayın.ben öyle sandım.fuzeler bı türlü varmadı varanlar havada yokedildi.
Hmm İsrail'e cevabımız işte böle olur dediler.
ucuz bi sovdu.
İsrail uşağı İran.israil bundan sonra durdurabilene aşkolsun yazik ya
Adı İslam olan ülkelerden hiçbir cacık olmaz.
Bizim yaptırım lar ne kadar samimiyse İran'ın saldırısıda o kadar samimiymis.
Saldırı yok bitti tmmdir.
Dünya güzel izledik. çekilebilirsin iran
Alt 19 Nisan 2024, 20:05   Mesaj No:8
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İsrail den misilleme saldırısı geldi .
Tahran saldırının "insansız hava araçlarıyla sızma" biçiminde olduğunu aktarıyor.

İran uzay ajansı yetkilisi Hüseyin Dalirian ülkesine yönelik bir füze saldırısını doğrudan yalanladı.

Sosyal medya hesabında bir paylaşım yapan Dalirian, "İsfahan'a ya da ülkenin diğer bölgelerine sınır dışından herhangi bir hava saldırısı olmadı” dedi.

Dalirian, İsrail'in "sadece başarısız ve küçük düşürücü bir quadcopter [insansız hava aracı] uçurma girişiminde bulunduğunu ve quadcopterlerin de düşürüldüğünü" söyledi.

İRAN NASIL YANIT VERECEK? İŞTE İLK MESAJ
Reuters'a konuşan üst düzey bir İranlı yetkili, İsrail saldırsının ardından "derhal bir misilleme planının olmadığını", "saldırının arkasında kim olduğuna dair net bir açıklama bulunmadığını" söyledi.

Söz konusu yetkili, "Olayın dış kaynağı henüz teyit edilmedi. Dışarıdan herhangi bir saldırı almadık ve tartışma saldırıdan ziyade sızma yönünde ilerliyor" dedi.
su damlası beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)