Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  05 Mayıs 2013 (15:47), Konuya Son Cevap : 12 Mayıs 2013 (14:27). Konuya 73 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Mayıs 2013, 12:00   Mesaj No:71
Medineweb Aktif Üyesi
pehlivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:pehlivan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22031
Üyelik T.: 26 Kasım 2012
Arkadaşları:11
Konular: 5
Beğenildi:10
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri''pehlivan'' Kardeşimiz

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
MİSAFİRLİĞİNİZ SİZE VE MEDİNEWEBE FAYDALI OLUR İNŞAALLAH,

Misafire soru adeddendir,bende sorayım,

soru 1..Kuranın ilk indiği toplumun kurana karşı ve hatta dinlenmesine,yani halka sesli olarak okunup ulaşmasına karşı bile tepki gösteren mekkeli laik demokratik ebucehil ve meclisinin yaptığı bu engeli,bazende kuranın deyimiyle SES ÇIKARARAK,bu tepkilerini ve engellerini koyarken,günümüz laik demokratik sistemlerinin kuranın okunmasından neden rahatsız değillerdir ve özellikle halka kuran ziyefetleri verilerek,bizzat laik kurum haline dönüşmüş camilerde,ünüversitelerde okutulup,yaygınlaştırılmıştır.

elcevap : Hocam ben ancak kendi niyetlerimi ve kalbimi bildiğim için kendi adıma okuduğum ve okuttuğum her Kuran meclisini sadece rabbimin rızası için yapıyorum,onların da niyetlerini ancak rabbim bilir ,niyetleri neyse rabbim karşılığını versin inş.

2.Kuranı okuma ve etüt edinme kitabı olarak ,günümüzde ashabdan daha ileri ve daha fazla iken,neden sosyal hayata indirilmemiştir.

elcevap :Bu konuda bir eksiklik varsa kendi adıma pay çıkarıp en azından etrafımdakilere yeterince faydalı olamadığımı düşünüp rabbimden af diliyorum,biz ilahiyat camiasına çok iş düşüyor hocam yılmadan usanmadan tebliğ tebliğ inş.

3.Sosyal hayata indirilmemiş kuran,sizce okumakla ve hatim edinmek,etüt,kuran ziyafeti çekmekle ,makbul ve Allahın istediği bi kurana yakınlık ve yaklaşmak,ve okumak mıdır,yoksa nedir bu yönde fikriniz,zikriniz nedir..
elcevap :Hocam Kuran her yönüyle şifadır,okumak dinlemek ....Ama en çok tatbik için vardır,inş araştırıyorum elimden geldiğince tatbik etmeye ettirmeye çalışıyorum

4.Günümüzdeki ben müslümanım diyenlerin sosyal hayatlarında kuran vuku bulmuş ve kadir geceleri olmuşmudur,yani kuran hayatlarına inmişmidir,yoksa sadece okumada ve hatta manasında bile anlamsız,yani anlamadan ,tefekkürden yoksun bi okuma kitabı haline mi girmiş yoksa,kuran bu kuran okuyan toplumların neresinde dir..
elcevap :Hocam diğer soruda da ifade ettiğim gibi Kuran ın sadece okuma kısmında kalmamak için tebliğ tebliğ dilimiz damağımız kuruyana kadar tebliğ inş. önce evlatlar sonra yakın akraba sonra da çevremiz son nefese kadar böyle inş. gayret bizden hidayet Allah tandır...

şimdilik bu kadar soruları,cevaplarınız için şimdideden teşekkürler...
iyi niyet ve temennileriniz için hocam
Alt 09 Mayıs 2013, 16:02   Mesaj No:72
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ibrahim73 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22983
Üyelik T.: 14 Aralık 2012
Arkadaşları:8
Konular: 0
Beğenildi:81
Beğendi:227
Takdirleri:1075
Takdir Et:

Allah kabul etsin hayırlı olsun inşallah
Alt 09 Mayıs 2013, 16:05   Mesaj No:73
Medineweb Aktif Üyesi
pehlivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:pehlivan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22031
Üyelik T.: 26 Kasım 2012
Arkadaşları:11
Konular: 5
Beğenildi:10
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
ibrahim73 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah kabul etsin hayırlı olsun inşallah
hocam
Alt 12 Mayıs 2013, 14:27   Mesaj No:74
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

sayın konuğumuza davetimi kabul edip iştirak ettiği için teşekkürler..katılımda bulunan arkadaşlarada ayrıca teşekkürler
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 8 Kişi okuyor. (0 Üye ve 8 Misafir)