Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi mehmet akif2,Açılış Tarihi:  27 Nisan 2014 (02:30), Konuya Son Cevap : 04 Mayıs 2014 (11:15). Konuya 132 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Nisan 2014, 18:00   Mesaj No:91
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri "nurşen35" kardeşimiz

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Afiyet olsun..Gerçi pasta da bekledik ama getiren olmadı kısmetse yarin gelir hepsi bugüne sıgmasın degilmi

Elleriniz dert görmesin, teşekkür ederim
Alt 30 Nisan 2014, 18:45   Mesaj No:92
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
eRkam_turabii Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Abla müsaadenizle sizce bugünkü islamla asrı saatdeki islam arasında değişen bişi varmı?

Günümüz Türkiyesinde sizce islam toplumumuzun neresine tek egemenlik yapıyor hangi alanlarda islam yaşantımız var...

İslam öğretileri sadace namaz oruç ve hac ilemi biter..Sonucta kafir düzenler bunu telkin ederler namazın kıl orucun tut.hacın yap kimse sana karışmaz derler.Bu düşünce islamın neresindendir..

teşekkürler Abla...

İslam var olduğundan kıyamete kadar asla değişmeyecektir. Fakat günümüzde İslama bakarsanız biraz da işmize geldiği gibi İslamı yönlendirmeye çalışırsak (haşa estağfirullah) müslümanlıkla bir ilgimiz kalmaz. Allah'ım korusun bizlerin Mekke müşriklerinden ne farkımız kalır . Onlarda demiyorlarmıydı Peygamberimize 'ya Muhammed tamam bir yaradan olduğunu kabul ediyoruz ama sen, bizlere (nefislere) zor gelen kurallara uymamızı istiyorsun. Yaradan bizi bize bıraksın biz dilediğimiz gibi yaşarız' Rabbim bizleri Kur'an ve sünnetin yolundan ayırmasın.
Ayrıldığımız zaman başımıza gelen musibetlere vay niye benim başıma geldi diye dövünenler dönüpte, benim yaşayışımda bir eksiklik var mı diye geriye bakmalılar.
Öncelikle İslamın ne olduğunu bilip, nasıl uygulanması gerektiğini öğrenmeli, en önemlisi kulaktan dolma bilgilerle İslamı tam anlamıyla yaşayamayız.
Evde kılınan namazlar ve camileri dolduran cemaat sadece mübarek günlerde değil, bizim yaşantımızın yegane temeli olmalıdır.

1941 yılında Türkiye'nin imanını yok etmeye çalışan zihniyet için savaşlardan çıkmış ve okuyamamış, yaşamak için mücadelesini gösteren halkı yönlendirmek , çok daha kolaydı. Kafir düzenler İslamiyeti oyuncakları haline getirerek o zamanın gençlerinin beyinlerini yıkadıklarlarından o gençler imansız olarak ölmüşlerdir.
İslamiyeti en iyi kaynaklardan öğrenerek ne yazık ki! İslamiyeti öğrenerek kelimesini kullanıyorum. Halen dinimizi tam anlamıyla bilmeyen ve yaşayamıyan çooook insan var. Ama Rabbim bizlere akıl ve irade vermiş, bu akıl ve iradeyi nasıl kullanacağımızı bize bırakmış.
Rabbim bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın.

Erkam Turabi inşallah istediğin cevapları verebilmişimdir, Ben sana çok teşekkür ederim.
Alt 30 Nisan 2014, 19:48   Mesaj No:93
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İslam var olduğundan kıyamete kadar asla değişmeyecektir. Fakat günümüzde İslama bakarsanız biraz da işmize geldiği gibi İslamı yönlendirmeye çalışırsak (haşa estağfirullah) müslümanlıkla bir ilgimiz kalmaz. Allah'ım korusun bizlerin Mekke müşriklerinden ne farkımız kalır . Onlarda demiyorlarmıydı Peygamberimize 'ya Muhammed tamam bir yaradan olduğunu kabul ediyoruz ama sen, bizlere (nefislere) zor gelen kurallara uymamızı istiyorsun. Yaradan bizi bize bıraksın biz dilediğimiz gibi yaşarız' Rabbim bizleri Kur'an ve sünnetin yolundan ayırmasın.
Ayrıldığımız zaman başımıza gelen musibetlere vay niye benim başıma geldi diye dövünenler dönüpte, benim yaşayışımda bir eksiklik var mı diye geriye bakmalılar.
Öncelikle İslamın ne olduğunu bilip, nasıl uygulanması gerektiğini öğrenmeli, en önemlisi kulaktan dolma bilgilerle İslamı tam anlamıyla yaşayamayız.
Evde kılınan namazlar ve camileri dolduran cemaat sadece mübarek günlerde değil, bizim yaşantımızın yegane temeli olmalıdır.

1941 yılında Türkiye'nin imanını yok etmeye çalışan zihniyet için savaşlardan çıkmış ve okuyamamış, yaşamak için mücadelesini gösteren halkı yönlendirmek , çok daha kolaydı. Kafir düzenler İslamiyeti oyuncakları haline getirerek o zamanın gençlerinin beyinlerini yıkadıklarlarından o gençler imansız olarak ölmüşlerdir.
İslamiyeti en iyi kaynaklardan öğrenerek ne yazık ki! İslamiyeti öğrenerek kelimesini kullanıyorum. Halen dinimizi tam anlamıyla bilmeyen ve yaşayamıyan çooook insan var. Ama Rabbim bizlere akıl ve irade vermiş, bu akıl ve iradeyi nasıl kullanacağımızı bize bırakmış.
Rabbim bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın.

Erkam Turabi inşallah istediğin cevapları verebilmişimdir, Ben sana çok teşekkür ederim.

Allah razı olsun abla...eywallah...
,İslam zaman ve asra göre ayetleri farklı algılanabiliyor,örnegin 40 sene önceki tefsir ile suanki tefsir arasında farklılar cerayan edebiliyor ,siz bunu neye bağlarsınız abla.
Alt 30 Nisan 2014, 19:51   Mesaj No:94
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Müslümanların şahsiyetlerine baktığımızda işte güvenilirdir emindir,dürüstür ,yalancılıkla itham edilmez,herseyden emindir,emanete hıyanetlik etme gibi vs. vasıfları tasımazı lazımken,bugün ülkemizde hacı hoca derken akla ilk gelen üçkâğıtçılar ve düzenbazlar gelir bunun nedenini neye bağlarsınız abla..
Alt 30 Nisan 2014, 21:43   Mesaj No:95
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

su damlam kahve ikram etmiş ben de ikram edeyim

Alt 30 Nisan 2014, 21:46   Mesaj No:96
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
daha neler editörüm..bide kalk git demediğin kaldı misafiretebrikler bitse bizde muhabbet bitmezkimehmet akif arkadaşım sen kahveleri al gel..kokuyu duyan bak gelmiyomu buraya
Alt 30 Nisan 2014, 23:09   Mesaj No:97
Medineweb Emekdarı
azranur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:azranur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36715
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:7
Memleket:Şehr-i VAN
Konular: 20
Beğenildi:61
Beğendi:172
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

bize hiç kahve falan gelmediuzgn nurşen abla misafirliğinin tadını çıkar
Alt 01 Mayıs 2014, 00:46   Mesaj No:98
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
eRkam_turabii Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Müslümanların şahsiyetlerine baktığımızda işte güvenilirdir emindir,dürüstür ,yalancılıkla itham edilmez,herseyden emindir,emanete hıyanetlik etme gibi vs. vasıfları tasımazı lazımken,bugün ülkemizde hacı hoca derken akla ilk gelen üçkâğıtçılar ve düzenbazlar gelir bunun nedenini neye bağlarsınız abla..

Kalplerin temizlenmesine, nurlanmasına çalışmak her azanın ahkam-ı İslamiye yapışmasına sebeb olur. Hadisi şerifde Peygamberimiz buyuruyor ki; ümmetim 73 fırkaya ayrılacak, 1 fırka Cennet'e girecek. Cahil sofu şeytanın maskarası olur.. Yine hadisi şerif de buyuruluyor; ' Bir zaman gelecek ki, insanlar yalnız malın, paranın gelmesini düşünüp, helalini , haramını düşünmeyecekler'.

Diğer sorunun cevabı da ; Arabi bilen bir kimse Kur'anı kerimden mana çıkarmaya kalkışırsa yanlış ve hatta ters mana çıkarıp doğru yoldan sapar. Arabi dilini iyi bilmekle Kur'anı kerimin manası anlaşılabilseydi, Beyrut'daki Arab hıristiyanların Kur'anı kerimi herkesden daha iyi anlamaları gerekirdi. Ama hiç birşey anlayamamışlar ve iman şerefine bile kavuşamamışlardır. Kur'anı kerimi anlayabilmek için bir çok ilmi dallarını da iyi bilmek gerekir. Yani kelamı ilahiden, muradı ilahiyi anlayabilmektir. Böyle bir bilgisi olmayanın Kur'anı kerimden mana çıkarmaya kalkışması ilkokul talebesinin , üniversite kitabını okumasına, kimya deneyleri yapmaya kalkışmasına benzer.
Alt 01 Mayıs 2014, 00:50   Mesaj No:99
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Misafir karşılamak ve misafire ikram etmek sevaptır. Rabbim sevaplarınızı kabul eylesin

Alt 01 Mayıs 2014, 00:57   Mesaj No:100
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
azranur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bize hiç kahve falan gelmediuzgn nurşen abla misafirliğinin tadını çıkar

Azranur, sende buyur ablacığım bu kadar ikram tek başına biter mi? hatta senin ufaklığıda getir onunla oyunlar oynaya oynaya, bitiririz.

Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 20 Kişi okuyor. (0 Üye ve 20 Misafir)