Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esadullah,Açılış Tarihi:  10 Temmuz 2012 (14:11), Konuya Son Cevap : 13 Temmuz 2012 (13:53). Konuya 10 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Temmuz 2012, 13:53   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Peygamber Efendimize (s.a.v) Kur’an’ın Dışında da Vahiy Geldiğine İşaret Eden

Alıntı:
TELMİHA Üyemizden Alıntı Mesajı göster
tasavvufun islam olmadığı kesinde ne olduğu konusu doğrusu beni çokta alakadar etmez.yazdıklarınızdan ilim düzeyinizin çok düşük olduğuna kanaat getirdim.bu sebeple konuyu uzatmayı düşünmüyorum.siz tarikatçılar kuranın dışında her türlü menkibe kitaplarını çok okuduğunuz için peygamberlerin tağuti rejimlerde(devletlerde) yaşadığından bile bi habersiniz.

bir müslüman islam olmayan topraklarda yaşıyor diye o tağuti rejimlere oy vermesi gerektiği düşüncesi ancak islam dininden nasiplenememiş bazı cemaatlerin mensuplarının işidir.hz ibrahim as tek başına bir ümmeti tüm tağutlara karşı meydan okudu.gidip onların putlarının önünde saygı duruşunda bulunmadı.

tasavvuf ister hallacın olsun ister başkasının hiç önemli değil öenmli olan bu sapkın anlayşın panteizmden türmiş olduğudur.panteizmde islam olmadığına göre mesele net ve açıktır.yok efendim bun kalp gözleri varmışta yok efendim enelhak imişlerde yok efendim geceleri hava araçlarını kullanmadan müritlerini uykularından denetliyorlarmışta falan filan.hepsi yalan uydurma haince allaha iftira şirk kfür dolu bir anlayış.

allahın kitabı peygamberin sünneti sizlere yetmiyormu.bu forumda bir hanım editör bir yakışıklı şeyhinin resmini avatarına takmış.ilk baktığımda hakketen haya ettim.bu ne biçim bir anlayış allahım inanmak mümkün değil.eşim bunu yapsa kesinlikle onu boşarım.işte sizin din anlayışınız bu.çok geniş lastik gibi.

kusura bakmayın ama bana bu malzemeyi veren sizlersiniz.benim sözlerime kızmayın.allah hidayet versin size ne diyeyim.

وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا
Ve ibâdur rahmânillezîne yemşûne alel ardı hevnen ve izâ hâtabehumul câhilûne kâlû selâmâ(selâmen).

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)