Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLAHİYAT-ÖNLİSANS -AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ.::. > İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  23 Mart 2012 (13:11), Konuya Son Cevap : 08 Mart 2015 (12:10). Konuya 25 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Mart 2014, 01:03   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Standart Cevap: önlisans ilahiyat öğrencileri için Duyuru

Alıntı:
bedev yıldırım Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ilaiyat 1. sınıf öğrecisiyim.bende ücretli öğretmenlik yapmak istiyom.benimde şansım var mı bu yıl
öncelik 4 senelik mezunlarına daha sonar 2 senelik mezunlarına hak veriyorlar

ama bu forumda da başvuran oldu benim ablam da başvurdu ne yazık ki çağırmadılar
Alt 01 Nisan 2014, 20:50   Mesaj No:12
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:bedev yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36930
Üyelik T.: 30 Aralık 2013
Arkadaşları:1
Konular: 6
Beğenildi:26
Beğendi:3
Takdirleri:251
Takdir Et:

selamün aleyküm canım hocam.ya ben bir türlü bu ders kitaplarından ozet çıkaramıyom.heran bilgisayarada oturamıyom.çok zorlanıyom.sinirleniyom.kitapları yırtasım geliyo bazan.bunalımdayım lütfen yardımcı olun.annemlerde beni anlamıyolar.çok kızıyom.sters yapıyom bunun içinde çok yemeye başladım abur cuburları.kimse bana almayıda göze almıyo.mesela annemler.mesela siz öğretmenim.bana acıyınnn lütfeen.sadece çıkmış sorulara çalışsam olur mu.olur deyin öğretmeniiim nooollluuurr.zordayım ben zordayım.malum dört duvardayım.ne soru veren var ne yardım eden.hergün ahu zardayıım.
Alt 02 Nisan 2014, 00:17   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
selamün aleyküm canım hocam.ya ben bir türlü bu ders kitaplarından ozet çıkaramıyom.heran bilgisayarada oturamıyom.çok zorlanıyom.sinirleniyom.kitapları yırtasım geliyo bazan.bunalımdayım lütfen yardımcı olun.annemlerde beni anlamıyolar.çok kızıyom.sters yapıyom bunun içinde çok yemeye başladım abur cuburları.kimse bana almayıda göze almıyo.mesela annemler.mesela siz öğretmenim.bana acıyınnn lütfeen.sadece çıkmış sorulara çalışsam olur mu.olur deyin öğretmeniiim nooollluuurr.zordayım ben zordayım.malum dört duvardayım.ne soru veren var ne yardım eden.hergün ahu zardayıım.
aleyküm selam

ders kitaplarından özet çıkarmak çok oyalayıcı

burdaki özetleri çıktı alabilirsin o da çok vakit alır

ben okul zamanında wordden kendimi dosya oluşturuyordum burdaki özetleri kopyalayıp ilgili dosyanın içine unite unite yapıştırıyordum

çalışması daha kolay oluyordu

arapça için egem yayınlarının yardımcı kitabını alıyordum soru çözüp Pratik kazanmak için

arapça dersine mutlaka kitaptan çalışmalısın gramer bölümünü dikkatlice okuman çalışman lazım anlamadığın yeri evinde varsa arapça gramer kitabına bakabilirsin

ben 2. sınıfta türk dili ve inkilap için yardımcı kitap almıştım murat yayınlarının soru bankasını aldım içinde kısacık özet var sonar unite ile ilgili bissürü soru var o soruları çözünce bütün unite hakkında malumat sahibi oluyorsun

1. sınıf için temel bilgi teknolojileri soru bankası da vardır

diğer dersler için de murat yayınları soru bankası kitabı alabilirsin ilahiyat güz dönemi ve bahar dönemi kitapları vardır

eğer gerçekten okumak istiyorsan hiçbirşey çalışmana engel olamaz
Alt 02 Nisan 2014, 14:00   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:

Alıntı:

aleykum selam..bu kadar sıkıntı yapacak bir durum yok biraz sakin olun ilahiyat önlisans çok zorlanacağınız bir bölüm değil ama siz kendi kendinizi kasarsanız yapacağınız varsada yapamazsınız..herşey insanın kendisinde başlar kendisinde biter.siz yapabileceğinize inanmalısınız önce..kendinize inanın ve inanarak çalışın.özet çıkartmak zorunda değilsiniz okurken önemli gördüğünüz yerlerin altını çizin sınavdan bir iki gün önce altı çizili yerleri tekrar edin sonra çıkmış sorularada çalışın yeterli olur inş.
Alt 21 Ağustos 2014, 13:12   Mesaj No:15
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Usta Üyesi
gökçen0421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:gökçen0421 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44096
Üyelik T.: 07Haziran 2014
Arkadaşları:7
Konular: 36
Beğenildi:9
Beğendi:6
Takdirleri:60
Takdir Et:

Arkadaşlar aöfden mesaj herkese gelmişmidir bilmiyorum ama yolladıkları mesaja göre bazı derslerden muaf olabiliyormuşuz ama şartı; herhangi bir yüksek okul mezunu olmak ya da kayıt sildirmiş olmak detaylı açıklamalar fakültenin duyuru kısmında: [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 21 Ağustos 2014, 15:53   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
gökçen0421 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar aöfden mesaj herkese gelmişmidir bilmiyorum ama yolladıkları mesaja göre bazı derslerden muaf olabiliyormuşuz ama şartı; herhangi bir yüksek okul mezunu olmak ya da kayıt sildirmiş olmak detaylı açıklamalar fakültenin duyuru kısmında: [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
benim eşim lisans mezunu

ikinci üniversite kapsamında aöf sosyoloji okuyor bu sene 2. senesi

lisans okuyorken türk dili, inkilap ve ingilizce aldığı için o derslerden muaf oldu
Alt 21 Ağustos 2014, 17:31   Mesaj No:17
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Usta Üyesi
gökçen0421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:gökçen0421 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44096
Üyelik T.: 07Haziran 2014
Arkadaşları:7
Konular: 36
Beğenildi:9
Beğendi:6
Takdirleri:60
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
benim eşim lisans mezunu

ikinci üniversite kapsamında aöf sosyoloji okuyor bu sene 2. senesi

lisans okuyorken türk dili, inkilap ve ingilizce aldığı için o derslerden muaf oldu
Bende bu yıl mezun oldum türk dili ve inkilaptan muaf olabiliyorum sanırım ama yabancı dili İngilizce aldım sanırım arapçayı kapsamiyor.uzgn ankara da idi aöf te kayıtlı oldugum Büro acaba başka büroya diplomayı götürsek kabul ederler mi?
Alt 04 Eylül 2014, 12:06   Mesaj No:18
Durumu:mahzunkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33127
Üyelik T.: 04 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

başlıkla alakalı değil ama bi sorunumuz war yardımcı olursanız allah razı olsun.yeğenim ilahaiyat 1.sınıf bitirdi. arapçadan kaldığını ve sorumlu geçtiğini söylüyor.ben de kayıt işleri ile uğraşacam.nasıl olacağını bilmiyorum.kaldığı dersi üstenmi alacak.yoksa çan eğrisi diye geçmiş mi sayılır.kayıt da dönem kaydı yapılırken bu dersin akibeti...
Alt 04 Eylül 2014, 12:40   Mesaj No:19
Durumu:mahzunkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33127
Üyelik T.: 04 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

ya arkadaşlar bilgisi olan yok mu acele cvp
Alt 04 Eylül 2014, 12:49   Mesaj No:20
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
mahzunkul Üyemizden Alıntı Mesajı göster
başlıkla alakalı değil ama bi sorunumuz war yardımcı olursanız allah razı olsun.yeğenim ilahaiyat 1.sınıf bitirdi. arapçadan kaldığını ve sorumlu geçtiğini söylüyor.ben de kayıt işleri ile uğraşacam.nasıl olacağını bilmiyorum.kaldığı dersi üstenmi alacak.yoksa çan eğrisi diye geçmiş mi sayılır.kayıt da dönem kaydı yapılırken bu dersin akibeti...
arkadaşım söylemek istediğini tam anlıyamadım

şimdi yiğenin 1. sınıfta her iki dönemde de arapçadan şartlı mı geçti yoksa bir dönemde arapçadan kaldı mı

bana 1. ve 2. dönem dönem ortalaması ve arapça 1 ve arapça 2 yiğeninin ortalamasını söyler misin

eğer 1. sınıfda güz döneminde dersten kaldıysa bu sene güz döneminde o dersi alır Sabah arapça sınavına gider öğlen 2. sınıf derslerinin sınavına gider

eğer bahar döneminden arapça kaldıya 2. sınıfın bahar döneminden arapça dersini alır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)