Medineweb Forum/Huzur Adresi
Geri Git   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Bilgisi: Konu Sahibi sevginin_bedeli,Açılış Tarihi:  26.Ağustos.2009 (11:15), Konuya Son Cevap : 26.Ağustos.2009 (15:33). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Etiketlenen Üyelerin Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 26.Ağustos.2009, 11:15   Mesaj No:1
Medineweb Aktif Üyesi
Avatar Otomotik
Durumu:sevginin_bedeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9822
Üyelik tarihi: 20.Ağustos.2009
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 196
Konular: 26
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart gel de isyan etme.(O 4 askeri komutan cezası öldürmüş)

ELAZIĞ ASKERİYEDE 3 ERİ ÖLDÜREN KATİL KOMUTAN!

O 4 askeri komutan cezası öldürmüş


Elzağı'da 4 askerin ölümüyle sonuçlanan patlama, nöbette uyuyakalan erin komutanı tarafından cezalandırmasıyla yaşanmış. Komutan bombanın pimini çekmiş ve...

Tarih, 17 Ağustos 2009. Haber ajansları, abonelerine, Elazığ'ın Karakocan ilçesinde bir askerin elinde bulunan bombanın kazayla patlaması sonucu dört askerin şehit düştüğünü geçiyordu. Haberlere göre Er İbrahim Öztürk'ün elindeki bombanın kazara patlaması nedeniyle kendisi ve yanındaki arkadaşları İbrahim Yaman, Ali Osman Altın ve Mesut Bulut şehit olmuştu.
Ancak Tarafın ulaştığı ifade tutanakları, olayın, bir kaza sonucu değil, nöbette uyuyakalan Er İbrahim Öztürk'ün, komutanı Teğmen Mehmet Tümer tarafından cezalandırılmak istenmesi nedeniyle yaşandığını gösterdi. Teğmen, pimini çektiği el bombasını Er Öztürk'e verdikten sonra, "Mandalı bırakırsan ölürsün, bırakmazsan yaşarsın" dedi. Ama pimi almak için çok uğraşan Öztürk, saatler sonra bomba patlayınca üç arkadaşıyla birlikte hayatını kaybetti.
Tarafın ulaştığı görgü tanıklarının ifadelerine göre, 17 Ağustos 2009'da devriye görevi yapan Uzman Çavuş Şakir Akçan, 05:00-07:00 devriyesini saat 06.00'da attı.
Öztürk ve arkadaşı Ahmet Şensoy'un nöbet yerinde uyuduğunu gören Çavuş Akçan, askerlerden Öztürk'ün mevzideki el bombasını, Şensoy'un ise silahının alev gizleyenini aldı. Amacı askerlerin uyuduğunu kamtlamasıydı. Sabahın erken saatlerinde de nöbetçi askerlerin uyuduğunu söyleyip komutanı Teğmen Mehmet Tümer'e el bombası ve alev gizleyenini verdi.

Tezkeresine 75 gün kala elindeki pimi çekilmiş bombanın patlaması ile şehit olan Er İbrahim Öztürk, 25 yaşındaydı...
PİMİ ÇEKTİ BOMBAYI VERDİ
Teğmen Tümer vakit kaybetmeden, İbrahim Öztürk'ün nöbet tuttuğu mevziye gitti. Er Öztürk'e el bombasının nerede olduğunu sordu. Er öztürk, mevziye bakmasına rağmen bombayı bulamadı. Teğmen Mehmet Tümer, "Akşam uyuduğun için alındı" diyerek elindeki el bombasını asker İbrahim öztürk'e gösterdi. Ardından da pimini çekerek
kendisine verdi. "Mandalı bırakırsan ölürsün, bırakmazsan yaşarsın" demeyi de ihmal etmeyerek mevziden ayrıldı.
KOMUTAN PİMİ GERİ VERMEDİ
Elinde pimi çekilmiş el bombası bulunan Er Öztürk, Teğmen Tümer'in bulunduğu mevziye giderek, "25 yaşına geldim. 75 gün askerliğim kaldı. Beni öldüreceksiniz" dedi ve pimi kendisinden istedi. Ama Komutan Tümer, "Nöbet yerine git, ben gelip takacağım zamanı biliyorum" karşılığını verdi. Bunun üzerine Öztürk, çevredeki diğer mevzilere, pim aramaya arkadaşlarından yardım istemeye gitti. İkinci kez komutanının yanına geldiğinde yine aynı cevapla karşılaştı.
Tekrar mevziler arasında dolaşmaya başladı. Olayın üzerinden çok geçmeden de arkadaşları Mesut Bulut, İbrahim Yaman ve Ali Osman Altın'ın bulunduğu mevziye geldi. Bu sırada Öztürk'ün elleri terlediği için bomba büyük bir gürültüyle patladı, Öztürk ve üç arkadaşı olay yerinde yaşamını kaybetti.
Böyle bir eğitim yok
Başlatılan soruşturma kapsamında ifade veren Teğmen Mehmet Tümer, fırsat eğitimi kapsamında el bombasının pimini çektiğini, mandalı bırakmadığı sürece bombanın patlamayacağını şehit Er İbrahim Öztürk'e söylediğini ileri sürdü. Ancak ifadesi alınan sekiz tanık, birlik içinde pimi çekilmiş bir şekilde el bombası eğitimi verilmediğini vurguladı.
GÖRGÜ TANIĞI ERLER OLAY ANINI ANLATTI
Piyade Çavuş Yiğit Acar: Şakir Uzman çantasından alev gizleyen ve el bombası çıkarıp, uyuyan askerlerden aldığını söyledi. El bombası ve alev gizleyeni Mehmet Teğmen'e verdim. O da 15-20 dakika sonra İbrahim Öztürk'ün yanına gitti ve geri geldi. Kütüklüğünden bir el bombası pimi çıkardı. El bombasından çıkarıldığını anlayan Soner Astsubayla Şakir Uzman, 'ne yaptınız diye sordu. Mehmet Teğmen 'ona iyi bir ders olsun' dedi.
P. Uzman Çavuş Şakir Akçan: Devriyede İbrahim Öztürk'ün gözetleme yapması gerekirken uyuduğunu tesbit ettim. Yanındaki el bombasını aldım. Amacım sonradan uyuduğunu inkâr etmesini önlemekti. Ayrıca Emrah Göz'ü de uyurken gördüm ve onun da silahının alev gizleyenini almıştım. Mehmet Teğmen saat O9:3o'da uyandığında durumu kendisine bildirdik. Mehmet Teğmen, malzemeleri alıp yanımızdan ayrıldı. 15-20 dakika sonra Mehmet Teğmen ardından da İbrahim Öztürk mevziye geldi. Teğmen, İbrahim'in mevziden ayrılmamasını, birazdan gelip pimi takacağını söyledi. Bombanın piminin çıkartıldığını anladık. 15-20 dakika sonra da patlama oldu.
Piyade Er Recep Koyuncu: Mehmet Teğmen, İbrahim'in mevzisine geldi. 10 dakika oturdular. Teğmenin elinde el bombası vardı, bombasının pimini çekip, İbrahim'e verdi. "Mandalı bırakırsan ölürsün, bırakmazsan yaşarsın" dedi ve havan mevzisine gitti. İbrahim, teğmenden pimi vermesini istedi. "25 yaşındayım. 75 günüm kaldı, beni öldüreceksiniz" dedi. Mehmet Teğmen mevzisine gitmesini, zamanı gelince pimi takacağını söyledi. İbrahim daha sonra tekrar teğmenin yanına gitti. Pimi istedi. Teğmen yine vermedi. 5-10 dakika sonra da patlama oldu.
BOMBAYI VERDİM BEKLE DEDİM
Mehmet Teğmen'in ifadesinden: Fırsat eğitimi kapsamında el bombasının pimini çekerek "Mandalını bırakmadığın sürece patlamaz" deyip bombayı İbrahim'e verdim.
Dört askerin hayatını kaybettiği olayla ilgili 8. Kolordu Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Teğmen Mehmet Tümer'in ifadesi şöyle: "17 Haziran 2009 tarihinde de taburun geçici olarak görevlendirildiği Elazığ-Karakoçan Nohuttepe Üs Bölgesi'ne katıldım. 16 Ağustos 2009 tarihine kadar Tim Komutanı olarak görev yaptım. Tabur Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'nın harekât ve komutasına verilmişti.
16 Ağustos 2009 tarihinde Nohuttepe Üs Bölgesi'nden timimle birlikte saat 20:30 civarı ayrıldım. Yaya intikalle Düztepe mevkiine gittik. Saat 23:00 civarı geçici üs bölgesi tesis ettik ve sabaha kadar gözetleme yaptık. Saat O9:3o'da uyandığımda Uzman Çavuş Şakir Akçan Bixi mevziinde görevli İbrahim Öztürk ve Ahmet Şensoy'un uyuduğunu tesbit ettiğini ve İbrahim Öztürk'ün el bombasını aldığını bildirdi.
İBRAHİM'E BOMBASINI SORDUM
Saat 10:30 civarında İbrahim Öztürk'ü mevziinde ayakta gördüm, yanına gidip el bombasının nerede olduğunu sordum. Bu sırada Ahmet Şensoy istirahat için uyuyordu. İbrahim el bombasını mevzii içinde aradı, bulamadı.
Halen el bombasının alınmış olduğundan haberdar değildi. Normalde mevziye yerleştiklerinde el bombalarını mevzi içinde ulaşabilecekleri bir yerde muhafaza etmeleri gerekir. El bombasını bulamayınca beraberimde götürdüğüm bombayı göstererek 'burada, gece uyuduğun için alındı' dedim. Fırsat eğitimi kapsamında el bombasının pimini çekerek 'mandalını bırakmadığın sürece patlama' deyip bombayı eline verdim. Bundan maksadım, el bombasının önemini kavraması idi. Mevziinden ayrılmamasını emrederek mevziime döndüm. İki mevzi arasında yaklaşık 15 metre kadar mesafe vardır.
Mevzide iken İbrahim Öztürk'ün, kendi mevziinin batısındaki roket mevziine gittiğini gördüm. Bu iki mevzii arası takriben 20 metre kadardır. Uyarıp mevziisinde beklemesini emrettim. Yanıma geldi. Pimi istedi. Gelip takacağımı söyleyip mevziisine gitmesini istedim. Mevziine döndü, bir iki dakika sonra tekrar roket mevziine gittiğini fark ettim. Bu kez yanıma çağırdım, tekrar mevziine gidip oturmasını, pimi gelip takacağımı söyledim. Bu sırada ben kendi mevziimde idim.
DÖNDÜM VE PATLAMA SESİ DUYDUM
Yanımda Yiğit Acer, 5 metre kadar yakınımda Soner Süvari Astsubay ile Şakir Akçan Uzman Çavuş vardı, İbrahim mevziine döndü. Ben de Şakir Uzman ile Soner Astsubay'ın yanına gittim. Yaklaşık 15 dakika kadar sonra patlama sesi duyuldu. Saati hatırlamıyorum, 11:00-11:30 arası olabilir. Sonradan duyduğuma göre İbrahim elindeki el bombasıyla benim göremeyeceğim şekilde üç mevzi dolaşmış, üçüncü mevzide patlama gerçekleşmiş. Patlama sesini duyunca koşarak sesin geldiği yere gittim. İbrahim'in mevziinin önünde şiarın üzerine yüzükoyun yığıldığını gördüm..."
(Taraf)

Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi sevginin_bedeli 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İBRAHİM’İN KUŞLARI (R.İhsan ELİAÇIK) Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler sevginin_bedeli 0 1644 04.Kasım.2009 12:18
“EBUZERLEŞMEYELİM İNŞALLAH” (R. İhsan ELİAÇIK) Serbest Kürsü Yitiksevda 2 1877 02.Kasım.2009 11:39
küçük kız (çok güzel bir hikaye) Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler sevginin_bedeli 0 1319 26.Ekim.2009 12:10
AMERİKA’YI ’’TEKÂSÜR’’ KRİZİ HELAKE SÜRÜKLEYECEK... Serbest Kürsü mehmet akif2 1 1540 14.Ekim.2009 12:24
PEYGAMBER DUALARI Kur’an’da Geçen Peygamber... Dua Bölümü Armagan 9 1972 07.Ekim.2009 17:24

Alt 26.Ağustos.2009, 14:07   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Avatar Otomotik
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik tarihi: 11.Eylül.2008
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 130
Konular: 22
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart ELAZIĞ ASKERİYEDE 4 ERİ ÖLDÜREN KATİL KOMUTAN!

Habere ayrıntılı olarak aşağıdaki likten ulaşabilirsiniz.Ya da haksözhaber sitesine girerek bakabilirsiniz.Ayrıntıda anlatılanlar korkunç!!!

Ya bu ÖLDÜRÜLEN ERLER BİZİM ÇOCUKLARIMIZ OLSAYDI???


http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=9631

Tarih, 17 Ağustos 2009. Haber ajansları, abonelerine, Elazığ'ın Karakocan ilçesinde bir askerin elinde bulunan bombanın kazayla patlaması sonucu dört askerin hayatını kaybettiğini geçiyordu. Haberlere göre Er İbrahim Öztürk'ün elindeki bombanın kazara patlaması nedeniyle kendisi ve yanındaki arkadaşları İbrahim Yaman, Ali Osman Altın ve Mesut Bulut yaşamlarını yitirmişlerdi.

Ancak Taraf gazetesinin ulaştığı ifade tutanakları, olayın, bir kaza sonucu değil, nöbette uyuyakalan Er İbrahim Öztürk'ün, komutanı Teğmen Mehmet Tümer tarafından cezalandırılmak istenmesi nedeniyle yaşandığını gösterdi. Teğmen, pimini çektiği el bombasını Er Öztürk'e verdikten sonra, "Mandalı bırakırsan ölürsün, bırakmazsan yaşarsın" dedi. Ama pimi almak için çok uğraşan Öztürk, saatler sonra bomba patlayınca üç arkadaşıyla birlikte hayatını kaybetti.
Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Ağustos.2009, 14:20   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik tarihi: 02.Ocak.2009
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Yaş:34
Mesajlar: 1.983
Konular: 887
Beğenildi:9
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: ELAZIĞ ASKERİYEDE 3 ERİ ÖLDÜREN KATİL KOMUTAN!

konu tekrarı..birleştirilmiştir...
Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Ağustos.2009, 14:23   Mesaj No:4
Medineweb Aktif Üyesi
Avatar Otomotik
Durumu:sevginin_bedeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9822
Üyelik tarihi: 20.Ağustos.2009
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 196
Konular: 26
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: ELAZIĞ ASKERİYEDE 3 ERİ ÖLDÜREN KATİL KOMUTAN!

arkadaşlar inanın bana duyarlılığımız ölmüş desem yeridir.
allahın kuranında kutsallık atfettiği insan hayatına biz de mi duyarsız kalmalıyız.
yukarıdaki yazıyı okuyunca tüylerim diken diken olmuş ve çılgına dönmüştüm... onun içindir ki başlığı gelde isyan etme şeklinde yazmıştım. böyle vahim bir olayı okuyupta söyleyecek tek bir kelimesi olmayanın - en azından allahım gencecik fidanların ölümüne sebep olanlardan haklarını bir şekilde al diye tepki vermeyenin-
dönüp kendisine bakması gerekir. hiç mi tepkinizi ifade edecek kelime bulamadınız... yazık gerçekten çok üzüldüm...
Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Ağustos.2009, 14:44   Mesaj No:5
Medineweb Üyesi
Avatar Otomotik
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik tarihi: 11.Eylül.2008
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 130
Konular: 22
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart ALLAHIN LANETİ SENİN ÜZERİNE OLSUN , KOMUTANIM!

Ben de konunun açıldığını farketmedim, konuyu birleştirmeniz iyi olmuş.Ellerine sağlık sevgi kardeş...

Çocuk diyor ki:

Komutanım ne olur Pimi verin.25 yaşındayım, 75 günüm kaldı, siz beni öldürecek misiniz?

Komutan: Git biraz daha dolaş diyor...Çocuğun eli terliyor ve bomba patlıyor...

Sahi bir elde pomba patlarken önce nereniz parçalanır. Etiniz sizden koparken mesela?

Sahi 75 gün sonra sizi bekleyen anneniz babanız da Parçalanır mı? Ya gizliden gizliye sizi seven ve bekleyen bir Nişanlınız,sözlünüz,sevdiğiniz bir kız varsa???

Ulan sen ne biçim bir KOMUTASIN Kİ bir gencin eline pimi çekile bomba verip gönderiyorsun?

ALLAH DA SENİ KAHRETSİN.PARAMPARÇA ETSİN KATİL HERİF!!!
ALLAHIN LANETİ KAHRI GAZABI SENİN ÜZERİNE OLSUN TEĞMEN!!!
Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Ağustos.2009, 15:33   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik tarihi: 10.Nisan.2008
Arkadaşları:4
Cinsiyet:Erkek
Bulunduğu yer:MALAZGIRT
Yaş:41
Mesajlar: 5.197
Konular: 295
Beğenildi:72
Beğendi:24
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Zalimler için yaşasın Cehennem

Öncelikle Teğmen zalimini bu hale getiren yapının Allah belasını versin ve destekleyenlerin.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Yukarıdaki Konu Başlığına Benzeyen,Medineweb'de Otomotik Bulunan 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
Müslümanların Kalbini Öldüren 5 Afet! MusabBinumeyr Muhtelif Konular 1 08.Şubat.2015 15:22
Eşlerini Öldüren Kocalar vertyucek Hafta'nın Konusu 2 08.Şubat.2015 15:21
Kul hakkını gözeten komutan ve asker. KardelenGül Serbest Kürsü 0 15.Kasım.2014 21:30
Öldüren Ayet... MERVE DEMİR Ölüm-Ahiret-Sırat-Mizan-Kader 3 18.Mayıs.2014 16:06
Filistin Kasabı KATİL Ariel Şaron Öldü :))) Nickübra Serbest Kürsü 4 12.Ocak.2014 19:04

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

web hosting - domain - web site kurulum


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266