Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Bedia Özdemir Tokel,Açılış Tarihi:  18 Ocak 2014 (19:18), Konuya Son Cevap : 05 Şubat 2014 (19:06). Konuya 19 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Ocak 2014, 22:31   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Standart Cevap: Cemaat ve Devlet/Bedia Özdemir Tokel

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Valla ben olaya biraz farklı bakıyorum. Çünkü cemaat ile hükümetin arasından su sızmıyordu. Bir kardeşlik örneği sergileniyordu. Bu birlikteliği bozabilmek için bir oyun, büyük bir oyun oynanmalıydı. Büyük bir oyun olmalıydı ki, kimsenin ruhu bile duymadan iki taraf birbirine düşman olmalıydı. Ve şimdiye kadar yapılanlar bir anda toz duman içinde yıkılmalıydı. Başardılar.
Her şeyin bir anda bu kadar kolay yıkılması ve büyük bir dostluğun bu kadar çabuk düşmanlığa dönüşmesi kimin işine gelir? Düşünmek lazım.
Bence her iki taraf ta kontrolü kaybetti. Biraz aklı selim davranmak lazım. Çünkü bütün bu durumdan nemalanacak olan Müslümanların düşmanları olacaktır.
Cemaat de, hükümet te içindeki art niyetlileri ayıklamalı...

Zaman kardeşlik zamanı... Öfke ile kalkmamak lazım.

Bakın 2. Dünya Savaşına. Herkes, gücünü birbirine kanıtlamak için savaştı zannediyor. Bana göre 2. Dünya Savaşının çıkarılmasının bir tek sebebi var. Amaç, İsrail devletinin kurulmasıydı. Devlet kuruldu, savaş bitti. İnanmazsanız savaşın bitişi ile İsrailin kuruluş tarihlerine bir bakın. Aynı tarih.
Hitlerin Yahudileri öldürüp fırınlaması da tamamen hikaye, yalan. Avrupadan israile gitmek istemeyen Yahudilerin gözünü korkutmak için uydurulmuş yalan. Türkiye niye savaşa girmedi sanıyorsunuz. O tarihlerde Avrupadan Türkiyeye pek çok Yahudi akını oldu. Türkiye bir köprüydü. Türkiye üzerinden İsraile geçen Yahudiler devleti kurdular ve savaş bitti...
Dünyada pek çok oyunlar dönüyor...
Benim korkum, ülkemiz üzerinde de bir oyun oynanıyor olması...

Kim haklı kim haksız... Benim kafam çok karışık... Bana göre hem hükümet, hem de cemaat her ikisi de haklı... Ama ikisinin de içinde birileri hem düşmanlığı körüklüyor, hem de ortalığı karıştırmaktan geri durmuyor.

İnşallah daha kötü olmadan her şey düzelir.

Yoksa bu kavganın altında hepimiz ezileceğiz...
''Bu kavganın bir galibi olmayacak. Bu yolda galip, her hal-ü karda mağlup sayılacaktır. Her ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın, bu tatsız ve dramatik kavgadan, bu ilkede yaşayan ve yıllarını çok zor şartlarda iman ve Kur’an hizmeti ile geçiren insanlarımız çok büyük zarar görecek ve bu büyük üzüntü onlarca yıl etkisini göstermeye devam edecektir..''ABDULKADİR MENEK

ben yazarın bu tespitine katılıyorum ve kısmen sizin gibi düşünüyorum.inanın bana tamamen tarafsızım bu konuda.sukunet ve sekineyle beklediğimiz bu olayların sonucunda Rabb im alem-i islam'ın yar ve yardımcısı olsun....

وَلاَ يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُواْ إِثْمًا وَلَهْمُ عَذَابٌ مُّهِينٌ
Ve lâ yahsebennellezîne keferû ennemâ numlî lehum hayrun li enfusihim, innemâ numlî lehum li yezdâdû ismâ(ismen), ve lehum azâbun muhîn(muhînun).
Ve sakın o kâfirler, onlara mühlet vermemizi, kendileri için bir hayır sanmasınlar. Sadece günahlarını artırmaları için onlara mühlet veriyoruz. Ve onlar için ”Alçaltıcı Azap “ vardır.
ÂLİ İMRÂN Suresi-178.AYET
Alt 20 Ocak 2014, 08:08   Mesaj No:12
Medineweb Üyesi
H.A.Y.A.T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:H.A.Y.A.T. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14300
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Arkadaşları:0
Konular: 6
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Türkiye içerden darbe aldı ve bir dünya zarara uğradı ve siz hala iyimser bakabiliyosunuz pesss sizin bu yaptığınız polyannacılıkdan başka bir şey değil.
Alt 20 Ocak 2014, 12:17   Mesaj No:13
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdir Et:

Ali Bey husnü zan ve kardeşlik yetmiyor.yatağınıza akrep sokup yatamazsınız.bence bunlar kelebek taklidi yapan akrepler idi.fırsat yakaladı soktu.eğer akparti bu akrebi 15-20 yıl geriye götürmezse gelecekte bunlarla başa çıkabilecek hükümet kalmaz.
İsrail çıkarlarını...
ABD çıkarlarını...
gayri müslimlerin çıkarlarını...
TÜRKİYE ÇIKARI ÜSTÜNDE TUTAN BİR AKREP VAR KARŞIMIZDA.
onları seviyormu ki? hayır iftira atamam. ÇIKAR TAKKİYE.
ÇEVİK BİR ' E YAĞ SÜRTTÜĞÜ GİBİ.ECEVİTE ŞEFAAT ÖPÜCÜKLERİ GİBİ.
ikisinide sevmezler.ama zoraki aşk
Alt 20 Ocak 2014, 14:03   Mesaj No:14
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ali Bey husnü zan ve kardeşlik yetmiyor.yatağınıza akrep sokup yatamazsınız.bence bunlar kelebek taklidi yapan akrepler idi.fırsat yakaladı soktu.eğer akparti bu akrebi 15-20 yıl geriye götürmezse gelecekte bunlarla başa çıkabilecek hükümet kalmaz.
İsrail çıkarlarını...
ABD çıkarlarını...
gayri müslimlerin çıkarlarını...
TÜRKİYE ÇIKARI ÜSTÜNDE TUTAN BİR AKREP VAR KARŞIMIZDA.
onları seviyormu ki? hayır iftira atamam. ÇIKAR TAKKİYE.
ÇEVİK BİR ' E YAĞ SÜRTTÜĞÜ GİBİ.ECEVİTE ŞEFAAT ÖPÜCÜKLERİ GİBİ.
ikisinide sevmezler.ama zoraki aşk
Ya... Benim ne demek istediğimi anlamadınız. Haklısınız. Ben başbakanımızı desteklemediğimi söylemedim. Biz beraber yürüdük bu yolda, beraber ıslandık yağan yağmurda... Gönlümüz başbakanımızdan yana.

Şu an gündemde olan olaylar hem bizi, hem ülkemizi derinden sarstı. Hükümete karşı bir komplo var. Çünkü ülkemiz bütün dünyada hatırı sayılır şekilde bir yükselişe geçti. Sorun bu değil.

Benim demek istediğim farklı, yanlış anlaşıldım. Hükümeti destekleyen cemaatin bu duruma düşmesi, acaba bazı güçlerin oyunu mu? Cemaatin de içinde cemaatin söz geçiremediği bazı güçler mi var acaba demek istiyorum.

Hükmetin içinde, hükümeti itibarsızlaştırmaya çalışarak oy ksybetmesine yol açan kişiler var. Bu kişiler cemaatin de içinde olabilir mi, cemaatin hepsi mi ihanet içinde? Benim aklım almıyor.

Sonuçta çok büyük bir dini cemaat, mensuplarıyla birlikte ihanet içinde görülüyor... Hükmet ise yolsuzluk yapan olarak lanse ediliyor...
Bu durum ise; İsrail ve haçlı orduları ile gayri müslimlerin işine geliyor.

Elbette ki hükümetimizi sonuna kadar destekleyeceğiz... Bu kumpası hükümete kuran kişlerin iyi analiz edilmesi gerektiğini söylüyorum. Yoksa birbirimizi katledeceğiz. Ülkemiz bir Suriye olmasın istiyorum.

Hepsi bu...
Alt 04 Şubat 2014, 10:35   Mesaj No:15
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Seda turan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26773
Üyelik T.: 21 Mart 2013
Arkadaşları:6
Memleket:İstanbul
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdir Et:

Muslumanlar arasinda fitnelik cikarmaya calisilmasi ilk defa olan birsey degildir.Fakat bunu yapan bu sefer itaatinde binlerce inanaolan bir musluman olunca bu yapiya olan inanis tamamen sarsiliyor.Sizinde soyledigniz gibi birileri ortaligi karistirmakdan geri durmuyor ama bir gercek var ki oda cemaatin buna apacik firsat veriyor olmasidir. Bence MUSLUMAN AKILLI, UYANIK OLMALIDIR HERSEY APACIK ORTADADIR!!!
Alt 04 Şubat 2014, 12:13   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

çok güzel ve doğru yaklaşımlı bir yazı

emeğine yüreğine ve eline sağlık sayın Bedia Özdemir Tokel
Alt 04 Şubat 2014, 20:22   Mesaj No:17
Medineweb Aktif Üyesi
umut628 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:umut628 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24048
Üyelik T.: 01 Ocak 2013
Konular: 66
Beğenildi:64
Takdirleri:110
Takdir Et:

s.aleyküm ; MÜSLÜMANLARIN SAMİMİYETİ . İHLASI, SAHİP ÇIKMA DUYGUSU HER ZAMAN SÖMÜRÜLMÜŞTÜR.BİR ZAMANLAR HARUN YAHYA DİYE BİLDİĞİMİZ KİTAP ÜSTÜNE KİTAP BASIP SATAN BİZ MÜSLÜMANLARINDA KAPIŞ KAPIŞ ALDIĞI SONRASI ; MALUM KEDİCİKLERİYLE MÜSLÜMANLARIN KARŞISINA ÇIKAN ADNAN OKTAR.BU KİTAPLARI YAZAN BU KİMSE Mİ? DEMEDEN EDEMİYOR İNSAN .MÜSLÜMANIN GÖZÜNDE DİN ADAMI HEZEYANI BU OLSA GEREK , AĞLAYA AĞLAYA VAAZLAR EDİP AYNI SEKİLDE ;KİTAP, GAZETE, TELEVİZYON, DERGİ, BANKA ,AKLINA NE GELİRSE DİN KİSVESİ ALTINDA SAHİP OLUNMUŞ TAHTI OLMAYAN BİR İMPARATORLUK....SONUÇ YİNE HEZEYAN .BENİM GÖNÜL VERDİĞİM CEMAAT BU OLAMAZ.BU ZAMANA KADAR MADDİ MANEVİ KATKILARIMDAN DOLAYI KENDİMİ ALDATILMIŞ HİSSEDİYORUM.VE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.Erdoğanı yerden yere vuran cemaat, erdoğan olmasaydı hepiniz pensilvanyada idiz.erdoğana çok şey borçlusunuz.Erdoğanla uğraştıkları kadar geçmiş iktidarların hiç birisiyle uğraşamadılar.Bir kimse ölünce kıymeti bilinmemeli .
Alt 05 Şubat 2014, 18:23   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Alıntı:
umut628 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
s.aleyküm ; MÜSLÜMANLARIN SAMİMİYETİ . İHLASI, SAHİP ÇIKMA DUYGUSU HER ZAMAN SÖMÜRÜLMÜŞTÜR.BİR ZAMANLAR HARUN YAHYA DİYE BİLDİĞİMİZ KİTAP ÜSTÜNE KİTAP BASIP SATAN BİZ MÜSLÜMANLARINDA KAPIŞ KAPIŞ ALDIĞI SONRASI ; MALUM KEDİCİKLERİYLE MÜSLÜMANLARIN KARŞISINA ÇIKAN ADNAN OKTAR.BU KİTAPLARI YAZAN BU KİMSE Mİ? DEMEDEN EDEMİYOR İNSAN .MÜSLÜMANIN GÖZÜNDE DİN ADAMI HEZEYANI BU OLSA GEREK , AĞLAYA AĞLAYA VAAZLAR EDİP AYNI SEKİLDE ;KİTAP, GAZETE, TELEVİZYON, DERGİ, BANKA ,AKLINA NE GELİRSE DİN KİSVESİ ALTINDA SAHİP OLUNMUŞ TAHTI OLMAYAN BİR İMPARATORLUK....SONUÇ YİNE HEZEYAN .BENİM GÖNÜL VERDİĞİM CEMAAT BU OLAMAZ.BU ZAMANA KADAR MADDİ MANEVİ KATKILARIMDAN DOLAYI KENDİMİ ALDATILMIŞ HİSSEDİYORUM.VE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.Erdoğanı yerden yere vuran cemaat, erdoğan olmasaydı hepiniz pensilvanyada idiz.erdoğana çok şey borçlusunuz.Erdoğanla uğraştıkları kadar geçmiş iktidarların hiç birisiyle uğraşamadılar.Bir kimse ölünce kıymeti bilinmemeli .

Müslümanların sırtına basarak ,yükselen Münafıkları Allah nasıl da rezil ediyor şaşırtıyor..Kedicikleriyle ekran karşısında oynayanlara bazıları üzülüyor..ben ise seviniyorum..Allah onu nasıl da reziletti ,ediyor. .Aklı olan herkes ,gerdan kıvıran bir mehdi olmayacağını , bilmesi lazım.Ama hala yanında bulunanlar var.hayret değil mi? Allah İnkarcıları doğru yola ulaştırmaz.
.

Alt 05 Şubat 2014, 18:56   Mesaj No:19
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:nur__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36172
Üyelik T.: 12 Aralık 2013
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
Bedia Özdemir Tokel Üyemizden Alıntı Mesajı göster
''Cemaatimiz'' anlayışı ''Ümmet'' anlayışından önce geliyorsa bir zihin problemimiz var demektir.

ümmet anlayışı zanda bulunmak,gıybet etmek , körü körüne taraf tut makk ve gerçeklere kör kalmak d em ek sanırım ...
Alt 05 Şubat 2014, 19:06   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Alıntı:
nur__ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ümmet anlayışı zanda bulunmak,gıybet etmek , körü körüne taraf tutmak ve gerçeklere kör kalmak d em ek sanırım ...
Gerçekleri açıklasanız da biz de bilsek

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)