Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi Allahın kulu_,Açılış Tarihi:  17 Ocak 2018 (23:18), Konuya Son Cevap : 14 Eylül 2020 (16:59). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı5Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Allahın kulu_
  • 3 Beğenilen Allahın kulu_
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Ocak 2018, 23:18   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart HER ANDA SENİNLE OLMAK!.../medineweb

HER ANDA SENİNLE OLMAK!.../medineweb

....
Ey Sevgililer Sevgilisi, Efendiler Efendisi, Güzeller Güzeli Efendim!Yüreğimizdeki tüm muhabbet,sevgi,selâmlar Sana olsun.

Ya Rasûlallah! Senin doğduğun gün,toprak olsaydık,taş olsaydık,güneş,yıldız,ay olsaydık da Senin gelmenle bayram etseydik.Çünkü gelen Sen’din.Sen,Sevgililer Sevgilisi’ydin. Abdulmuttalip gibi sevinseydik,doyamasaydık Sana.Muhammed ismini koyarken büyük sevinç duysaydık Efendim!Senin süt kardeşin olsaydık da,Senin o gül yüzünü seyretseydik.Seninle oynasak,Seninle koşsak,Seninle yorulsaydık Sevgili…

Ya Rasûlallah! Sen Hira’da,o mübarek mekanda,secde ederken biz ayağının tozuna yüzümüzü sürebilseydik.Sana vahiy gelirken Cebrail’den,bizde Senin titremenle titreyip,sevinmenle sevinseydik.Mekke’den göç eden Muhacir olup Seninle beraber yolculuk edebilseydik.Belki de Medine’de ensâr olup Seni dört gözle bekleseydik;Senin gelmenle ağzımdan övgü sözcükleri dökülseydi birer birer...“Ey Ayyüzlü!Doğdun üzerimize,Sana söz verdik doğrudan ayrılmayız”deseydik Ya Nebi.Uhud’da Mus’ab olup Senin sancağını taşısaydık.Sana siper olsaydık.Raci’de şehit edilen Hubeyb ve Zeyd gibi “Rasûl’ün ayağına bir tek diken batmasına bile dayanamam.O canımdan daha candır.”diyebilseydik.

Senin en iyi arkadaşın Ebubekir olabilseydik.Onun gibi Senin yanındayken dahi Seni özleseydik.Sen ne desen kabul etseydik. “Rasulullah söylediyse doğrudur,O söylüyorsa doğrudur.” diyebilseydik.Sana tüm kalbimizle bağlansaydık Ya Rasulallah.Sen hicret için çıkarken evinden,Ali gibi,Senin uğruna göze alsaydık ölümü.Müşriklerin,Senin yerine bizi vurmalarına gözümüzü kırpmadan “Evet”diyebilseydik.Senin kızın olabilseydik. Zeynep, Fatıma, Rukiye,Ümmügülsüm…Belki Fâtımâtü’z-Zehra olsaydık da üzerine atılan pisliği temizlerken gözyaşımı tutamasaydık.Sana lâyık bir evlat olabilseydik, babamızin peygamber olmasına güvenmeden ibadet etseydik,Sevgili!Ömer olsaydık da Sen’i öldürmeye gelirken ayağına kapanıverseydik“Ya Rasûlallah!Sana inanıyorum,Senin dinine iman ettim.”O katı kalbimiz bir anda merhâmetli, yumuşak bir kalp oluverseydi Senin tebliğ ettiğin İslam güneşiyle.Bilâl olsaydık da Sen’in yaptığın mescitte ilk kez biz ezan okusaydik;Seni sevindirseydik.Müslüman olduğumuzdan dolayı çok eziyet çekseydik belki,yanıp yanıp kavrulsaydık ama Sen’in aşkının ateşi yanında bunlar bize önemsiz gelseydi Efendim! Sen’i koruyabilseydik müşriklerden,Ebu Tâlip gibi.Ya da Hamza olsaydık “Ben de Muhammed’in dinine inandım.” diyebilseydik korkusuzca ve bu yolda şehit olabilseydik.

Sen’in o güzide Ashâb’ın değiliz.Sen’in gibi güzel yüzlü kızların da değiliz,bir taş,toprak,güneş,ay da değiliz.Ancak senin aciz ve günâhkar ümmetiniz.Ya Nebi,bizi kendine kardeş,ümmet kabul eyle,

Ne olur? Sen bizim için cansın,canânsın gül kokulu Efendim...
Bize şefaat eyle Ya Rasûlallah, şefaat eyle!Sen; sevgilimiz, ümidimiz, hasretimiz,her şeyimizsin Efendim!...
Mihrinaz ve tevhid_ beğendiler.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konu Sahibi Allahın kulu_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Haftanın konusu:Şiddet neden artıyor? Hafta'nın Konusu gün ışığı 8 1295 26 Ağustos 2019 00:20
AÖF İlahiyat Arapça 2. Sınıf Vize Soruları – 2009 Arapça 4 Allahın kulu_ 3 1443 23 Ocak 2019 20:40
Sayı ve Temyiz soruları Arapça 4 Allahın kulu_ 0 2743 23 Ocak 2019 20:09
Arapça 3 dersleri Arapça 3 Allahın kulu_ 0 1043 03 Ocak 2019 13:34
Arapça 3 | Çıkmış Soru Çözümleri Arapça 3 Allahın kulu_ 2 1487 03 Ocak 2019 12:56

Alt 02 Eylül 2020, 18:57   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Şefaatine nail olma duası ile.. @Allah kulu_ seni özledik görünmüyorsun en yakın zamanda bekleriz

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 14 Eylül 2020, 00:09   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razı olsun ablacım.hala giresundayız malum interneti idareli kullanıyoruz. Bu arada mezun oldum.müjdeyi vereyim dedim.bu sitenin katkısı çok hepinizden Allah razı olsun.selam ve dua ile.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 14 Eylül 2020, 16:59   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Maşallah sana Rabbim muvaffak kılsın

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: