Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi FECR,Açılış Tarihi:  29 Mayıs 2013 (17:07), Konuya Son Cevap : 27 Temmuz 2016 (06:53). Konuya 44 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı14Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Mayıs 2013, 01:05   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:
Standart Cevap: Türkçe Olimpiyatlarının Perde Arkası

sonunda biri kral çıplak deme cesaretini göstermiş ....tebrik ve takdir etmek gerek..bu oluşumun içerisinde olmadan , alt yapısını anlamak mümkün değil..uyanık olmak gerek her açıdan..körü körüne bağlanmak değildir bizlerden istenen..karalamak demek midir bu yazıyı onaylamak,yakinen şahit olduğum onca şey varken kim ne derse desin ,bu yazı ışıkçı kesime projektör tutuyor....gözü kamaşanlar,rahatsız olanlar elbet olacaktır ....bunu hizmette bizzat çalışmış olan biri olarak yazdığımı da belirtmek isterim...

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 30 Mayıs 2013, 01:11   Mesaj No:12
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:inşirah 34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27063
Üyelik T.: 04 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Öncelikle yorum yaparken edep çizgisine dikkat etmekte fayda var..
Afedersiniz ama edep derken neyi kastettiniz.
Kaynağı mechul, tamamen devşirme bir haberle , giriş bölümü farklı yerden alınmış sonuç bölümü farklı yerden alınmış modifiye bir haberle, içinde zerrece edep bulunmayan, tamamen çirkin bir mantıkla, yalan,iftira,hakaret,saldırı dolu hezayanlarla yazılmış bir yazımıdır edep,
bu çirkinliğe karşı cevap vermekmidir edepsizlik.

Siz bu haberi inçeledinizmi?
Yazan kişiyi tanıyor,takip ediyor benimsiyormusunuz.?
Bu yazı tek bir kişiyemi aittir yoksa devşirme bir habermidir.
...............
..................

Gerçekleri yazan herkesden Allah razı olsun.
Ama baştan aşşağı devşirme,yalan,tahrik,iftira,hakaret dolu bir yazıyı yazan kişiyede,asan kişiyede Allah razı olsun demek için biraz düşünmek gerekir.

Birilerinin beğenin beğenmeyin , oldukça güzel,emek dolu hazırlanmış bir çalışmaya hakaret etme özgürlüğü var,
birilerinin o hakaretleri foruma taşıma özgürlüğü var,
ama birilerinin baştan aşşağı yalan,hakaret,saldırı içerikli,art niyetle hazırlanmış çirkin,edepsiz bir yazıya cevap verme hakkı yok öylemi?

Alıntı:
müminler her adımı her nefesi için için hesaba çekilecek şuurda hareket etmelidir
O zaman , adını bile bilmediğiniz 130 ülkeden ,yüzlerce egitimçinin fedakar çalışmaları ile hazırlanan ve sunulan bu gayretin ihanet oldugunu, bu hizmeti yapanların hain ve ajan oldugu yalan ve iftirasınada katılıyormusunuz, bu katılmışlığınızla hesaba çekilme şuurunu nasıl özdeşleştiriyorsunuz.

Alıntı:
Madem ki Allah rızası için yola çıkılıyor ''dünya müslümanlarının'' da hali ortada iken nasıl olur da amaç değişime uğrayarak bu hale geliyor anlayamıyorum
Allah rızası vardır yoktur orası ne beni nede sizi ilgilendirir. Ortada sadece gözle görülen elle tutulan,baştan sona emek,fedakarlık,sabır ve başarı dolu şirin,güzel bir çalışma var. Bu görsel çalışma ile dünya müslümanlarının içinde bulunduğu durumun ne alakası var. Bu eleştiriyi yapanlar açaba dünya müslümanlarının içinde bulunduğu duruma çare olsun diye nasıl bişr gayretin içindedir. Bu yazıyı yazan ve ardında fanatikçe duranlar için soruyorum.

Tüm bunların ötesinde bu yazının ahlaki durumu hem içerik olarak hemde kurgulama olarak, hemde hazırlanışından sunumuna kadar taşıdığı art niyetle tamamen bilgi ve şahsiyet ahlakından çok uzaktadır. En başta asan kişi bu sorgulamayı yapmalı ve gerekli inçelemeyi yapmalı idi.Kendisinden yazıyı ilk yazılış halinden son sunuluş haline kadar geçirdiği evreleri inceledikden sonra çıkan sonuçun ardında durup durmadığını merakla ögrenmek istiyorum.

Bu çelişkili ,haksız ve tutarsız durumu sorgulamak meseleyi tartışmaya dönüşdürmek değildir. Bunu en çok Kur'anda Yasaklar diye mükemmel bir konuyu foruma ekleyen kişinin yapması gerekmezmi ?. Detaylarına girmeyeçeğim sadece Hucurat 6 ayetini hatırlataçağım ve takdiri size bırakaçağım.
Alt 30 Mayıs 2013, 01:21   Mesaj No:13
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
bunu hizmette bizzat çalışmış olan biri olarak yazdığımı da belirtmek isterim
Bende ne hizmetle ne cemaatle ... uzakdan yakından alakası olmayan, sadece bu haberin hazırlanış,sunuş ve mantık yanlışlarındaki çelişkilere ve her safhadaki açık art niyete dikkat çekmek isteyen biri olarak yazdığımı belirtmek isterim
Alt 30 Mayıs 2013, 01:26   Mesaj No:14
Medineweb Acemi Üyesi
ayücel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ayücel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27122
Üyelik T.: 07 Nisan 2013
Arkadaşları:1
Konular: 12
Beğenildi:2
Takdir Et:

yazık ne zamandan beri Müslümanlar kul hakkını bu kadar kolay yiyebiliyorlar.saygı,farklı düşünme evet bunlar güzel şeyler ama kul hakkına girme cüretini bi Müslüman nerden ve nasıl alır?kimin veya kimlerin haklarını yediğimizi aklımızdan çıkarmayarak mahşerde bunun hesabını düşünerek hareket edelim.inanmış bi insanın duruşu da böyle olmalıdır zaten.
وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا
"Ve o Rahmânın kulları: onlar ki Arzın üzerinde mülayemetle yürürler ve cahiller kendilerine lâf attığı vakıt selâmetle... derler" Furkan_63

"İnsanın süsü yüz
Yüzün süsü göz
Aklın süsü dil
Dilin süsü sözdür."
Alt 30 Mayıs 2013, 01:28   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
inşirah 34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bende ne hizmetle ne cemaatle ... uzakdan yakından alakası olmayan, sadece bu haberin hazırlanış,sunuş ve mantık yanlışlarındaki çelişkilere ve her safhadaki açık art niyete dikkat çekmek isteyen biri olarak yazdığımı belirtmek isterim
siz dışardan bir gözle yorum yapıyorsunuz ,iyi güzel de din kardeşim ..ben diyorum ki bu kadar savunduğunuz bu kesimin içinden geliyorum.aynanın ardında sırlı yanı, yansımayan bir yüzü daha var.niye bu kadar rahatsız oluyorsunuz ki burası forum alanı sonuçta her kesimin söz hakkı var,saygı çerçevesinde olmak çok zor olmasa gerek....

|| BAKARA 286. ||

Velhasıl-ı kelâm.
Alt 30 Mayıs 2013, 01:36   Mesaj No:16
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
siz dışardan bir gözle yorum yapıyorsunuz ,iyi güzel de din kardeşim ..ben diyorum ki bu kadar savunduğunuz bu kesimin içinden geliyorum.aynanın ardında sırlı yanı, yansımayan bir yüzü daha var.
Kusuruma bakma ama beni sizin nereden geldiğiniz , kendi şahsi düşüncenizle kimler hakkında ne düşündüğünüz hiç ilgilendirmiyor. Aynanın sırlı yanıyla ilgili laf söyleyen kişilere bakıyorum ve onlardan öylesine tiksiniyorumki,(ulusalcı ergenekoncu cevreler, kaba softa ham yobazlar, kafatascı faşistler, oda tv,aydınlık, cumhuriyet.,cemaat içi menfaatsel çatışmaları, yenemeyen çiğerin mundar oluşu.......) dolayısıyla söylemde aynı paydada kalanların özellikle sorguladığım şekliyle şekilde görüldüğü gibi baştan sona düzmece ,yalan,iftira, karın agrısı,çekememezlik kokan bir haberle yanyana duruşları bende farklı çağrışımlar uyandırıyor ki benim meselem buda değil.

Bu haberin çirkin bir şekilde en başından sonuna kadar geçirdiği değişim ve hazırlanışına sinen art niyet. Sizde haberi sorgulayın göreçeksiniz gerçekden,saygıdan, edepden fersah fersah uzaklığını, sadece biraz gayret.
Alt 30 Mayıs 2013, 01:49   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

nedense bu yaklaşım pek yabancı gelmiyor bana sahi bir de kemalist kesim bu havada konuşuyor..herkes fikrinde özgürdür..kimsenin keyfi kaçmasın diye susmak zorunda olduğumu sanmıyorum...bu ülkede dokunulmazlara dokunan birileri var hamdolsun ....putlaştırılan her öndere karşıyım,,,bunu ifade etmekten de asla vazgeçmem...bu hangi ataput olursa olsun değişmez..güneş balçıkla sıvanmaz bunu elbet bir gün idrak edecektir ....dini anlamda kendimizi geliştirmek ve başkalarına da faydalı olmak adına ilim yolundayız,şirkleri,putları temizleyecek bir nesil var bunu biliniz...daha fazla uzatmak istemem,selametle kalın...fiemanillah.

|| BAKARA 286. ||

Velhasıl-ı kelâm.
Alt 30 Mayıs 2013, 08:49   Mesaj No:18
Medineweb Üyesi
H.A.Y.A.T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:H.A.Y.A.T. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14300
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Konular: 6
Beğenildi:4
Takdir Et:

bu cemaat çıkarı olmadığı yere kesinlikle yanaşmaz.okuması için çocuk verirsin çocuğun dersleri kötü ise alın bunu işimiz olmaz bu öğrenci ile deyip hiç düşünmeden dışlayabiliyorlar! arkadaşın tarafından yaka paça bu cemaatin toplantılarına götürülürsün kaşıkla verip kepçeyle alırlar...
Yani çıkar cemaatidir.o insanlarda belkide farkında olmadan propagandasını yapıyor bu cematin....... yazar a katılıyorum çok güzel yazmış Yazarın yazısından ben şunu çıkardım sürü psikolojisinden çıkın artık özgür olun.
Alt 30 Mayıs 2013, 09:42   Mesaj No:19
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Yazının kaynağını soranlar için buyrun:
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 30 Mayıs 2013, 10:47   Mesaj No:20
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Yapılan türkçe olimpiyatlarının amacı veya hangi küresel zulmun evinde oturmuşlar tarafından yapıldığı veya perde arkası olaylarına vakıf olmadığım için olayın PERDE ARKASINI DEĞİLDE,PERDENİN ÖNÜNDEKİ,ŞAHİD OLDUKLARIMIZI BİRAZ DEĞERLENDİRELİM,yani fesimizi önümüze koyup öyle,yazalım...

Ben bir islam dini müntesibi olan müslüman birisiyim,örneğim,yani usveyi hasenemde Allahın son rasulu ve kurandaki rasullerdir.
E peki bunun konuyla ne alakası var diyenler için,olayı izah etmeye çalışayım,

Dilinizi yani türkçe dilini dünyaya tanıta bilirsiniz,yani böyle bi amacınız olabilir bu gayet normal bi iştir,YALNIZ BUNU YAPARKEN İSLAM ADI ALTINDA YAPARSANIZ,KURAN MÜSLÜMANLARI[ki bundanda rahatsızdır,SAYIN KURESEL ZULMUN KUCAĞINDA OTURMUŞ VE HİÇ BİR ELEŞTİRİSİ DAHİ OLMAYAN,bu küresel zulmu dünyaya hızla yayan ABD nin başmisafirimi desem,yoksa DEMİRLENMİŞİ mi desem SAYIN FETULLAH HOCA BEYFENDİNİN] ORGANİZESİNDEN TABİKİ MÜSLÜMANLAR RAHATSIZ OLACAK,

Bakın sayın TÜRKÇE OLİMPİYATLARI MÜDAVİN VE DESTEKÇİLERİ,tekrar ediyorum bunu DİLİNİZİ ÖNCELEYİP,DİNİM DEDİĞİNİZ İSLAMIN MEŞRU KILMADIĞI Bİ ŞEKİLDE bu işi yaparsanız ki zaten yapıyorsunuz işte bunda hem bu dünyada hemde AHİRETTE ELEŞTİRİ VE HESAP VERECEKSİNİZ,

Nasılmı,bakın RASulullahın pıratiğinde,DİL DEĞİL,DİN VARDI,ve heleki RİO KARNAVALINI ANDIRAN,MAHREMİYET SINIRLARI AŞILMIŞ HİÇ BİR ORGANİZEDEDE NE RASULULLAH YER ALMIŞTIR NEDE BEN MÜSLÜMANIM DİYEN,RASULUNUN SÜNNETİ ÜZERİNDE OLAN ,HİÇ KİMSE...YANİ TUTTURDUĞUNUZ BU YOLUNUZ RASULULLAHIN SÜNNETİNE AYKIRI Bİ DEFA...

Kısacası,amacınız DİL İSE BUYRUN YOLUNUZ NEREYE VARACAKÇA,O YOL SİZE AÇIK OLSUN,
YALNIZ AMACIMIZ DİL DEĞİL ,İSLAM DİNİYSE,O ZAMAN EMROLUNDUĞUNUZ GİBİ DOSDOĞRU OLUN....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)