Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi tugrulbey,Açılış Tarihi:  07 Mayıs 2009 (14:38), Konuya Son Cevap : 09 Mayıs 2009 (11:30). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Mayıs 2009, 14:38   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
tugrulbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tugrulbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2987
Üyelik T.: 11 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 7
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart SUSMA!!

SUSMA!!

Artık son günler,deki olaylar diye başlamayacağım türkiyenin kronikleşmiş
olaylarına çare bulunamıyormu bu bizim kaderimiz,mi oldu her akşam haberler,de dinlediğimiz haberlerin çocuklarımız üzerinde ,ki menfi etkiler bıraktığını artarak çoğalmasın,dan anlıyoruz toplumun psikolojisinin ne kadar bozulduğunu bu vahşet haberleri bizlere en acı şekilde gösteriyor
eğitimin yetersiz olduğu ülkelerde bu gibi düzen sorunları her zaman olacak,tır buna çare aranacakken sosyalleşmek teşvik edilecekken tam tersi içine kapalı komün yaşam tarzı etliye,sütlüye ,karışmayan bireysel düşünen vur eline al lokmasını oda hiç bir şey demesin tarzı insanlar yetiştirilmeye çalışılıyor toplumsal haraket spor (futbol) ve bir kaç vakıf
sendika (onlar,da çoğunluk,la düzen yanlısı ) yok gibi iyiyi arayan birkaç kişi bir araya gelemiyor gelse,de önlerine bir çok engeller çıkarılarak sindiriliyor veya sadece tabelada kalıyor,
şimdi sizlere yaşanmış bir örnek vereyim; Hitler almanyasında papaz olan
Martin Niemollerin anıların,dan
Niemoller naziler önce sosyalistleri topladılar ; ben sesimi çıkarmadım ,çünkü ben sosyalist değildim ,sendikacıları topladılar sesimi yine çıkarmadım ,çünkü ben sendikacı,da değildim sonra yahudileri topladılar sesimi çıkarmadım çünkü ben başka bir dine inanıyordum üstelik,te papaz,dım bir gün beni,de almaya geldiler,ama benim için sesini çıkaracak kimseda kalmamıştı diye bir gazateye demeç verir ,
söylemek istediğim şunu bunu toplum bir kenera bırakarak birlik olmak zorunda yöneticilerimizi,iyi seçmek çocuklarına bilhassa kız çocuklarına iyi eğitim aldırmak zorundadır zaman için,de bunlarıda aşacağımızı ve layık olduğumuz medeni seviye,ye o zaman ulaşacağımıza inanıyorum.....
saygılarımla.
tugrulbey

Konu Sahibi tugrulbey 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
CUMHURİYET MİTİNGİ( PAZAR GÜNÜ) Serbest Kürsü tugrulbey 7 2351 13 Mayıs 2009 13:53
SUSMA!! Serbest Kürsü tugrulbey 3 1419 07 Mayıs 2009 14:38
Peygamber efendimizin bazı özellikleri Hz.Muhammed(s.a.v) tugrulbey 0 1812 20 Mart 2009 14:51
ANNECİĞİM Şiirler ve Şairler _bülbül_ 4 1470 29 Ocak 2009 16:53
5 Aydın 1 Soba Fıkralar-Hikayeler tugrulbey 2 1480 13 Ocak 2009 12:53

Alt 07 Mayıs 2009, 14:50   Mesaj No:2

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:
Standart RE: SUSMA!!

Toplum olarak yaşanan bu olaylara karşı duyarsız kalmak mümkün değil, akıl karı değil.İnsan olan herkesin çevresinde olup bitene karşı bir tepkisi olur.Ama öyle oyunlar oynanıyor ki , tepki veren bir kimse hemen damgalanıyor.Hakkı savunma adına kim ne yaparsa yapsın mutlaka şucu, bucu denilerek onlardan uzak duruluyor.Sonuçta verilen tepkiler cılız kalıyor.Böylece ''toplumu tepkisizleştirme'' projesi başarıya ulaşıyor.

İkinci olarak ta eğitimsizlik.Eğitim yok mu, var , hemde bundan bir on sene öncesini kıyaslarsak hayal edemeyeceğimiz imkanlarda...Yalnız içi boş...Bir zihniyet kazandırmaktan, üretmekten, gelişmekten uzak , ahlak ve maneviyattan yoksun bir sistem..

Sistemi değiştirmek , topluma doyurucu bir eğitim vermek greçekten zor bir iş.Şu zamanda en büyük tedbir , bir nebze olsun değerlerini yitirmemiş aile kurumunu ayakta tutmak gibi görünüyor.
Alt 07 Mayıs 2009, 15:12   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

söylemek istediğim şunu bunu toplum bir kenera bırakarak birlik olmak zorunda yöneticilerimizi,iyi seçmek çocuklarına bilhassa kız çocuklarına iyi eğitim aldırmak zorundadır zaman için,de bunlarıda aşacağımızı ve layık olduğumuz medeni seviye,ye o zaman ulaşacağımıza inanıyorum.....

ALLAH c.c. razı olsun anlamlı bir konu ....
Alt 09 Mayıs 2009, 11:30   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
tugrulbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tugrulbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2987
Üyelik T.: 11 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 7
Beğenildi:0
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
tugrulbey Üyemizden Alıntı
Artık son günler,deki olaylar diye başlamayacağım türkiyenin kronikleşmiş
olaylarına çare bulunamıyormu bu bizim kaderimiz,mi oldu her akşam haberler,de dinlediğimiz haberlerin çocuklarımız üzerinde ,ki menfi etkiler bıraktığını artarak çoğalmasın,dan anlıyoruz toplumun psikolojisinin ne kadar bozulduğunu bu vahşet haberleri bizlere en acı şekilde gösteriyor
eğitimin yetersiz olduğu ülkelerde bu gibi düzen sorunları her zaman olacak,tır buna çare aranacakken sosyalleşmek teşvik edilecekken tam tersi içine kapalı komün yaşam tarzı etliye,sütlüye ,karışmayan bireysel düşünen vur eline al lokmasını oda hiç bir şey demesin tarzı insanlar yetiştirilmeye çalışılıyor toplumsal haraket spor (futbol) ve bir kaç vakıf
sendika (onlar,da çoğunluk,la düzen yanlısı ) yok gibi iyiyi arayan birkaç kişi bir araya gelemiyor gelse,de önlerine bir çok engeller çıkarılarak sindiriliyor veya sadece tabelada kalıyor,
şimdi sizlere yaşanmış bir örnek vereyim; Hitler almanyasında papaz olan
Martin Niemollerin anıların,dan
Niemoller naziler önce sosyalistleri topladılar ; ben sesimi çıkarmadım ,çünkü ben sosyalist değildim ,sendikacıları topladılar sesimi yine çıkarmadım ,çünkü ben sendikacı,da değildim sonra yahudileri topladılar sesimi çıkarmadım çünkü ben başka bir dine inanıyordum üstelik,te papaz,dım bir gün beni,de almaya geldiler,ama benim için sesini çıkaracak kimseda kalmamıştı diye bir gazateye demeç verir ,
saygılarımla.
tugrulbey

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: