Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi muallime,Açılış Tarihi:  19 Ocak 2013 (21:26), Konuya Son Cevap : 11 Mart 2013 (12:03). Konuya 20 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Ocak 2013, 23:25   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:
Standart Cevap: Hanımlar !asli vazifenize dönün

eğitimli bir anneden harika bir yorum :-) muallime bacım yaptın muallimliğini :-)

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 19 Ocak 2013, 23:27   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
NİSAREYYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:NİSAREYYAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22593
Üyelik T.: 07 Aralık 2012
Arkadaşları:26
Konular: 29
Beğenildi:15
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Allah razı olsun Muallime kardeş bende aynen böyle düşünüyorum
bencede asıl yapılacak kişinin 'öncelikli' görevlerini yerine getirip de sonra yalnızca rızayı ilahiyi kazanmak için bişeyler yapması (ki yine emirleri çiğnemeden)
Alt 19 Ocak 2013, 23:43   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
makbergülü Üyemizden Alıntı Mesajı göster
eğitimli bir anneden harika bir yorum :-) muallime bacım yaptın muallimliğini :-)
Bence bir kadın için en büyük mutluluklardan biri Ailesiyle beraber sofraya oturabilmektir.Bence siz de benim gibi düşünüyorsunuzdur.
Benim bu sene Macar bir öğretmenim var.sorup duruyor.Gerçekten hergün mü yemek yapıyorsun?Evet diyorum bir türlü inanmıyor.Sen mecbur değilsin ki eşin yapsın çocuklar yapsın diyor. yukardaki fikrimi söyleyince benim takıntılı olduğumu zannetti.Bende dedimki her türk (kürt laz çerkes hepsi)kadını böyle yetiştirilir.Bu bizim için çok olağan birşey.

Alıntı:
NİSAREYYAN Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah razı olsun Muallime kardeş bende aynen böyle düşünüyorum
bencede asıl yapılacak kişinin 'öncelikli' görevlerini yerine getirip de sonra yalnızca rızayı ilahiyi kazanmak için bişeyler yapması (ki yine emirleri çiğnemeden)
Karakteri düzgün kadın çalışsada kendini hiç bozmuyor asli görevlerini de ihmal etmiyr.Gençlerden çok duymuşumdur.Ailecek hiç yemek yiyemiyoruz keşke annem çalışmasa!Bazı ünlü kadınlarda şöle diyor.Dindar ünlüler(yazar çizer politikacı karısı)
Ay hiç evde yemek pişirmiyorum,vakit yok!

Alt 20 Ocak 2013, 00:54   Mesaj No:14
Medineweb Aktif Üyesi
" İdiL Su " - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:" İdiL Su " isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20148
Üyelik T.: 06 Eylül 2012
Arkadaşları:5
Memleket:Beni mutlu edenin bulundugu her yer...
Konular: 9
Beğenildi:0
Takdir Et:

Allah razı olsun çoook güzel anlatmışsınız... Tabi bunları insanlara anlatmak zor olsada... Ben dışarda erkek gibi çalışarak yaşam sürmek istemiyorum herkes yerini bilsin tabi rabbimizin ilmini insanlarla paylaşmak bunun dışında ama öncellikler tabiki yine geride bırakılmayarak ellerine saglık kardeşim ...
Alt 10 Mart 2013, 16:56   Mesaj No:15
Medineweb Kıdemli Üyesi
alya dua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alya dua isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20351
Üyelik T.: 20 Eylül 2012
Arkadaşları:8
Konular: 5
Beğenildi:22
Beğendi:8
Takdir Et:

Alıntı:
Ene Garip Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bende öğle düşünüyorum abla
''uzaktan davulun sesi hoş gelir''
''akıl veren çok olur ekmek veren olmaz ''

evinin kadınıııı çocuklarının anası olucaksiin diye diye sindiriyorlar kadınları,yazık onlarda herşeyden bir haber,maddi sıkıntılar içinde dinip duruyorlar.halbuki eğitimli,maddi gücü olan,kendine güvenen kadınlar öğlemi gelde ez bakalım,nasıl ezcen....
bi an acaba nem ni yazdım dedim çook haklısın
Alt 10 Mart 2013, 17:10   Mesaj No:16
Medineweb Kıdemli Üyesi
alya dua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alya dua isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20351
Üyelik T.: 20 Eylül 2012
Arkadaşları:8
Konular: 5
Beğenildi:22
Beğendi:8
Takdir Et:

arkadaş biri de çıkıp demiyor ki erkekler şöyle yapın diye..
KADIN KADIN KADIN..
Vur abalıya....

Bir çocuğun yetişmesinden neden sadece kadın sorumlu?Çok afedersiniz kadın o çocuğu babasının evinden sırtına mı yüklenip getirdi?

Geçtiğimiz günlerde kadınlar günü kutlandı,hiç ama hiç tasvip etmiyorum.Eğer suçlu arıyorsanız erkeklerde değil kadınlarda arayın....

Kız çocuklarını "misafir,yarın ele karışacak" diye sindirip,oğullarını "bize bakacak,medarı iftiharımız" zihniyetiyle şımartarak yetiştiren,içeceği suya kadar önüne koyan,gömleğine kdar ütüleyen bir kadın..O kadının oğlu yarın ne karısına huzur verir,ne çocuğuna.Çünkü o asalak olmuştur...O hiç vermemiştir o hep almıştır.O hep huzur bulmuştur dırdıra gelmez.

Halden anlamaz
Yemek yapamadım hastayım lafından anlamaz o...
Çocuğuyla ilgilenmez iletişim kurmaz.Çünkü annenin görevi.E anneden öyle gördü o.
Ver kumandasını eline gerisine karışma.
Çünkü hapisanede yatan suçluşarın faturası kadınların.Zaten yeryüzünde baba ilgisi baba terbiyesi diye bi kavram yok BEN UYDURDUM...

Kadın çalışmasın aman..Ağzının içine baksın eşinin.Bi dediğini iki etmesin.GÜNAH.İstişare etmesin E erkek evin direği çünkü...

Böyle yaparak siz islama uygun yaşamıyorsunuz sadece dev birer bencil oluyorsunuz ve size eşleriniz sadece ve sadece SAABREDİYOR..
Sizin karşınzıda bir insan var Evet kadın ama insan..
Onun da iradesi istekleri arzuları var...
Fikrini sormayın aman günaha girersiniz...

Başınız secdeden kalkmıyor dilleriniz zikirli elleriniz tesbihli her gün nafile oruç tutuyorsunuz e bu kadar müttaki ADAMLARA karısını çalıştırmak onun ile istişare etmek yakışmaz tabii.

Allah böyle erkeklerin eline kimseyi düşürmesin Allah böyle adamların karılarına da gönül ferahlığı versin ne diyim.Demekki çekeceğiniz çile günahlarınıza keffaret sayın bacılarım....

Sadece ve sadece işine gelen yerde müslüman kesilen işine gelmeyen yerde fırıldaklık yapan kırk takla atan insanları kınıyorum Allah vicdan versin.Bırakın artık kadınlarla uğraşmayı

Kadınlar d alütfen az kendilerini eğitsinler ve oğullarını düzgün yetiştirsinler.Narsist erkekler üretmesinler topluma.
Sahabenin yaşantısını naıl anlamışsınız siz böyle..Çok yazık....

Alt 10 Mart 2013, 19:48   Mesaj No:17
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
seb-i aruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:seb-i aruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21933
Üyelik T.: 23 Kasım 2012
Arkadaşları:16
Konular: 33
Beğenildi:12
Takdir Et:

Allah razı olsun çok faydalı olmuş bu yazı

Arzu hevâdan geçelim gel dosta gidelim gönül.” — Yunus Emre k.s.
Alt 10 Mart 2013, 22:12   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sevgili alya dua,

bazi örnekler,

kardesiyle kiz oglan degisimi yaparak,biri bosanmaya gidince intikam almak icin kizini mutlu oldugu halde bosandirmaya calisan.......... kadin,

Türkiyede evde kaldigi icin (bu tabir icin özür dilerim ama gercek bu)avusturyali bir türke yamanan ve sonra vatandasligi aldiktan sonra adami yalan ve iftiralarla ortada birakan cocuklarini perisan eden de........ kadin,

Kocasinin tekerlekli sandalyede oldugunu bile bile evlenen sonra durduk yerde terkeden......... kadin,

Kizi istemedigi halde mal baskasina gitmesin diye kardesinin ogluna kizini zorla evlendiren ve iki cocuguyla kizi ortada kalinca onunla ilgilenmeyen...... kadin,

Ogullarinin önüne yemek koyup bu bize bakacak diyen kizini da nasil olsa gidecek gözüyle sindiren de.... kadin...

Su sözler de yardimci olacaktir.

Bir erkeği terbiye edin, bir insanı terbiye etmiş olursunuz. Bir kadını terbiye edin, bir aileyi terbiye etmiş olursunuz. Fannie Hurst
Kadın erkeği rezil de eder, vezir de. Türk Atasözü

Kadın, erkeği kılıçsız zapt eder ve ipsiz bağlar. Tos

Güçlü adamlar, çoğunlukla karılarının desteğiyle başarılı olurlar. Güçlü kadınlar, kocalarına rağmen başarırlar. L. Potter

Bütün dehamı, bütün eserlerimi, akşam yemeğine geç ya da erken gelmemle candan ilgilenen bir kadın uğruna feda etmeye hazırım. Turgeniev

Sonuc; begenmedigimiz adamlari da yetistiren kadinlardir.

Eger adam ruh hastasi degilse akilli ve sabirli kadin,cektigi cileden kurtulabilir.Erkegi ikna etmekte basarili olabilir.

Elbette bu demek degildir erkege hic görev düsmüyor.Aile de iki kisiyle kurulduguna göre sadece kadina yüklenmek dogru degil.Ikisinde de Allah korkusu ve aile terbiyesi varsa ne ala..

Lakin benim demek istedigim" kadinlara zulüm ediliyor hep ezilen taraf kadin" söylemi dogru degil....yasayarak görüyoruz ne yazik ki...........

Alt 11 Mart 2013, 09:53   Mesaj No:19
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6129
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Ferdi ve alya dua nickli üyelerimiz konuyu cht ortamına dönüştürdünüz.Özelinizde her ne sorununuz var ise buraya taşımayın aranızda haledin!!

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 11 Mart 2013, 10:31   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 07 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Takdir Et:

Muallime abla herkes yaşadığını yada şahit olduklarını savunuyor belliki siz kadınların kötü örneklerini görmüşsüzün yok değil var,alya dua da kadını kötü duruma düşeren erkeklere şahit olmuş ki söylüyor
ben her ikisinide olduğuna, yaşandığına inanıyorum konu burda biraz kadın mı suçlu erkek mi, suçlu olayına gitti aslında
doğrusu insan suçlu bence

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)