Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi kamer34,Açılış Tarihi:  28 Mart 2011 (14:24), Konuya Son Cevap : 10 Ocak 2012 (03:13). Konuya 63 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Nisan 2011, 20:47   Mesaj No:61
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Dört Mezhepten Birine Uymak Şart Mıdır?

Alıntı:
HALUK GÜMÜŞTABAK Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın Abdulmelik, aynı konu açılmış dahi olsa, ayet konusundaki farklı düşünce, aynı konu başlığı altına toplanır, asla silinmez. Bu tür durumlarla başka sitelerde de karşılaşıyorum, ama hiç birisi silmiyor aynı konu başlığının arkasına ekleniyor. Burada yapılan çok farklıdır, Düşünceye ve fikre tahammülsüzlük ve saygısızlık vardır. Bunun da hükmünü rabbim e havale ettim, başkada söyleyecek sözüm yok zaten.

saygıdeğer haluk hocam silinen konular tahammulsüzlük değil noktası virgülüyle aynı konular olduğu için silinmiştir.
Alt 09 Nisan 2011, 21:51   Mesaj No:62
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

kamer abi beni yalnış anlamışsın.gümüştabak ile Allaha iman konusunda mutabıkım.itikatta bunu kastettim.Resulullahın devre dışı bırakıldığı düşüncede olmaktan Allaha sığınırım.
muhsin hocadan alıntı

Muhsin hocam Allah’ın rasulune tabi olmayı bidat hurafe ve ataların dini olarak lanse etmek şüpheisiz insanı islamdan çıkarır. Ben böyle sapkın görüşlere diyorumki evvet Hz. Muhammed (sav) ataları olan İbrahimin İshakın Yakubun Yusufun dinine mensuptu. Bende atalarım Hz.Muhammed İbrahimin İshakın Yakubun Yusufun dinine mensubum. Sormak lazım öylesi sapkın görüşelere acaba onlar kimlerin dinine mensupturlar.

Muhsin hocam emin olunki böyle düşünmek insanı küfürden başka bir yere götürmez. Ki Sizinde böyle düşündüğünüzü biliyorum. Hocam hani yahudiler ne diyordu biz Musayı ve bazı peygamberleri kabul ederiz fakat seni peygamber olarak kabul etmeyiz. Onun için Allah bizi böyle düşüncelerin din kardeşi olmaktan sakındırsın.
Alt 21 Nisan 2011, 04:03   Mesaj No:63
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İklimya bacım Allah’ın izni ile bu konu benim için kapanmıştır. Sizden tek ricam şu ne olur Allah için konuları önyargısız okuyalım. Verilmek istenen mesajı iyice anlayalım.

Eğer bizler bir düşünceyi red edeceksek önce o düşüncenin delillerine bir bakalım sonra kuran ve sünnet doğrultusunda o konuyu bir araştıralım. Ondan sonra aklımızı doğruya isabet etmek için kullanalım Allah’ın bizden istediği bu.

Bakın şuna emin olun ben Allah'ın izni ile din adına bilerek asla yalan konuşmam birilerini saptırmaktanda rabbime sığınırım bunun karşılığında ahirette çok büyük bir azap vardır.

Sizin yazınıza gelince ben Muhsin hocayla görüştüm ve ozaman kaydettimiştim Muhsin hocayla görüştükten sonra Allah'a yemin ederimki konuyu kapattım o anki sinirimi attım ve kaydettiğim yazıyı sildim.

Sizin ordaki cümleniz "siz körmüsünüz yada gözleriniz körmüdür" şeklinde idi buda hakarettir yani. Buna delilim “dört mezhepeten birine uymak şartmıdır” başlıklı yazımın içerisindeki size verdiğim cevaptadır.

Neyse hakkınızı helal edin rabbim bizleri doğru yola iletsin inşallah. Siz yazıyı okuduktuna sonra inşallah haberin verin ordaki yazıyı sileceğim.
Alt 10 Ocak 2012, 03:13   Mesaj No:64
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bakara/25
“”(Ey Muhammed) iman edip salih amellerde bulunanları müjdele. Gerçekten onlar için altlarından ırmaklar akan cennetler vardır. Kendilerine rızık olarak bu ürünlerden her yedirildiğinde:"Bu daha önce de rızıklandığımızdır" derler, bu birbirinin benzeri olarak onlara sunulmuştur. Onda, onlar için tertemiz eşler vardır ve onlar orada ebedi olarak kalıcıdırlar.””

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)