Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  12 Temmuz 2007 (21:56), Konuya Son Cevap : 13 Ocak 2013 (17:09). Konuya 68 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Ocak 2008, 16:02   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart Cvp: Tasavvuf nedir?

Maşuk Kardeşim Bak şimdi demek istediğimiz şu : Klavuz= Öğretmen = İllaki Şart.. Yan yana yürüyeceğiniz bir dost, size omuz verecek, bu yoldan yürümüş, Alim, Bilgili, Allah Yolunda gözünü kırpmadan yürüyecek , istifade edeceğiniz bir yoldaş daima şart.. Efendimiz Alayhisselatü Vessellem'in de hocası Cebrail Aleyhisselam idi...

Şimdi bizim burada anlatmak istediğimiz, Bütün insanlığın mürşidi ve hocası Hz. Kurandır. Bazı insanlar var ki, şeyhlerinin eteklerini öperek, sakallarını okşayarak, ne bileyim ona ait eşyaların kutsallığına inanarak, ondan gelenin hep en güzel olacağını düşünerek cennete falan girebileceklerini düşünüyor, eteğinden ayrılmıyorlar (Cahil Kesim.. ) Benim şeyhimin şöyle altın silsilesi var, böyle elmas silsilesi var, benim şeyhim, mürşidim asla hata yapmaz!!! (Allah Allah?? Peygamber mi yahu!.. Peygamberler dahi hata yapmış oysa!.. [HIGHLIGHT=#92d050]Kur'an'da da hz.muhammed'in Hata yaptıgını görüyoruz, dini öğrenmek için yanına gelen kör bir insanı başından savdıgı için allah'tan azar işiten o değil midir? "seni sağlamlaştırmasaydık kafirlere meylediverecektin" diye vahyedilen, o değil midir? [/HIGHLIGHT]
Neyse efendim sonra Mürşit ne derse çıkar diyorlar ( Müneccimmi yahu !.. ) vs vs Buyrun burdan yakın!...

Efendim, İslama hizmet edene sözümüz yok, Aksine islama hizmet eden her insan benim gözümde saygıdeğerdir, Allah için attıgı her adım , allah için işlediği her iş, gözümde altın değerindedir , amma velakin, kim ne kadar bilirse bilsin, ne kadar alim olursa olsun, ne kadar müridi olursa olsun, her zaman ondan daha fazla bilenler olacaktır. İşte ben bu noktada karşıyım "mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır" cümlesine, bunun sebepleri de şunlardır :

1_ En alim dahi olsa, mürşid dahi olsa, herkesin bir ene'si, bir benliği mutlaka vardır, ve ene ile savaş ölene dek bitmez!..
2_Alimler, Resullarin varisleridir , ama "İLİM" öğretmede, Nasihat etmede, Emri Bil Maruf, Neyh-i Anil Münker noktasında varistirler !..Yoksa alimler kutsal yaratamaz, Kimseyi yükseltemez, Kimseyi Alçaltamaz, Dua makamından ve kulluk makamından zerre kadar dahi yükselemez, ayrılamaz !...
3_ Sen kendin için iyilik yapmaz, taat ve ibadetini sağlamazsan hiç bir şey yapamaz alimler. Onların tek görevi vardır Sevdirmek , nasihat etmek, (EMİR VERMEZLER!.VERMEMELİDİRLER !.. )
4_ Hiç bir mürşid kendisinin cennete gideceği garantisini VEREMEZ !..Onlar da Kul'dur!..Onlar da hata yapabilirler ! Rasullah'ın soyundan gelmiş olmaları onları garantiye almaz ASLA!.. Kaldıki ebucehil karpuzu da Rasullah 'ın soyundan gelmekte idi, amaaa ümmeddinin en karpuzuydu yani !..Demek istediğim, Mekkedeki Ali cehenneme gidebilirken, Rusyadaki mustafa Cennetlik olabilir !.. Yanlız şu vardır, Rasullah'ın (aleyhisselatü vessellem) soyundan gelmenin insanlara olan katkısı islami ilimlerde daha hızlı ve daha kolay ilerleme hassası taşımalarıdır.
5_ Alimler sadece Ümitle korku arasında olmayı, namazı dosdoğru kılmayı,Allahtan başkasına kul olmamayı,Şirkten uzak durmayı,ondan başkasına boyun eğmemeyi, sadece ve sadece allah ve Rasülünun yolunda sapasaglam yürümeyi öğreten bir DOSTTUR!.. Onlar sadece uyarıcıdır, her insanın, hayatının belli dönemlerinde bir uyarıcıya, bir dosta ihtiyacı vardır , işte mürşidin vazifesi budur . Bunun dışında tek gerçek mürşid Hz. Kurandır.

Umarım anlatmak istediklerimi anlatabilmişimdir maşuk kardeş..
Alt 25 Ocak 2008, 17:31   Mesaj No:12
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:maşuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 523
Üyelik T.: 04 Kasım 2007
Konular: 1
Beğenildi:2
Takdirleri:10
Takdir Et:

ben herkese saygı duyuyorum fikrimi beyan edeyim size şeyhlerin dokunulmazlığı olduğunu idda etmedim Evet hoca ve en büyük ikram Kur'an dır.Ama ne yazık ki ben ve emsal aciz kardeşlerimin ,o kitabı hakkı ile anlayabilmek içinhimmete ihtiyacımız vardımuhabbet öyle basit bir şekilde elde edilebilecek bir muhabbet değildir O şeyh bizleri o En Sevgiliye götüren bir torpil ben düştüğümde beni ipi ile çekip kendime getiricek bir kıymettir..O'ndaki muhabbette fena olunmaz ise rasulde fenaya hiç ulaşıılmaz.çünkü benim kanatlarım yoktur ayaklarım vardır apartmanın 1. katını görmeden 2.kata varabileceğimi zannetmiyorum.Bazıları gibi kendimi çok iyi teşhis ve tahlil edebilecek bir kemale vardığımı zannetmiyorum Ayrıca tarikatten bi haberlere tarikatın bir amacını da söyleyeyim tarikat bir manevi idman sahasıdır.orda verilen tesbihatlerle artık kişi belli bir sorumluluktadır.onları hergün düzenle çeker.Ancak kişi yahut beny alnız kendi halime kalsam belki o tesbihatlerin 10/1 ini çekemiycem.neden şeyh ?çünkü kişi ne kadar alimse de rasulü kabul ederse dkendine bir büyük olarak bir mübareği benimsemesi onun farkında olmadığı kibrini kırar Bir zamanlar bir hocam bana tarikten bir ders vermek istemişti .Ben se ona aman hocam benim zaten bir sürü dersim var diyerek geçiştirmiştimAma bu öyle bir dersttir ki verdiği tad haz anlatılmaz yaşanır.o sebeple üzgünüm ki hislerimi kelimelerle ifade etmem imkansızdı Her önüne gelen şeyh olamaz.Hak olan şeyhlik ledunnidir.We belli ısbatları vardır.Siz tarik ehliniher önüne gelene amenna diyen saftirikler mi sanırsınız dahi eremedim fenaya......ne diyeyim size
Alt 25 Ocak 2008, 17:36   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Maşuk kardeşim, verdiğiniz cevaptan, benim yazdıklarımı anlayamamış oldugunuz manasını çıkartıyotum, bir kere daha okusanız...
Alt 25 Ocak 2008, 18:00   Mesaj No:14
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:maşuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 523
Üyelik T.: 04 Kasım 2007
Konular: 1
Beğenildi:2
Takdir Et:

Kardeşim
benim şeyhim senin şeyhini döver diye bir şey yoktur.
Bunu üstünlük için söylemiyorum.
Kendim müşahade ettiğim için söylüyorum
....
şeyhim beni irşad ettiğinde dili şekerden tatlı,
sadrıma nazarı güneşten de yakıcıdır.
..........
O asla kendini övmez bilakis her an mütevazıdır.
O ehli sünnettir.
Hali de sünnet üzeredir.
Öyle olsa o şeyh değil
Olsa olsa şebektir.
........
Allah herkese kamil bir mürşidi nasib etsin...
Sizin oraya yazdıklarınız zaten şeyhlerde de variddir.
Şeyhler aksini idda etmez.
.........
Amacım çatışmak değildir.
Ancak hasta bile olmazse insan belli aralıklarla check-up dan geçer.
...........
Şeyh e neden bende olmamak için bu denli ısrar edersiniz anlayabilmiş değilim..
.........
Şeyhi olanın yahut olmayanın şeyhi şeytan mı Allah bilir.
.........
Ancak ikisinin de şaytanı vardır.
Ama şeyhe bende olan bir nevi aşısını almıştır.
Olmayan ise bi aşısız gelen mikroplara karşı nahif ve zayıf düşebilir..
.........
Bunlar tamamen kendi düşüncelerimdir.
Saygılar.........
Alt 25 Ocak 2008, 18:20   Mesaj No:15
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Maşuk kardeşim ben mürşidimiz olmasın demiyorum, kaldı ki İlk Okul talebesi gibi hepimizin Ömrü boyunca bir ÖĞRETMEN'e ihtiyacı vardır.
O öğretmenle paylaşılan herşey , en sevgili ile paylaşılan her şey gibi olmalıdır, Dostane, Sıcacık, Arkadaşça.. Yani aman hocam elini ayagını sakalını öpeyim hocam şeklinde değil, sen ne dersen o olur şeklinde değil. Benim şeyhim birtanedir şudur budur şeklinde değil..

Anlatmaya çalıştıgım Muhabbetten Muhammed SAV.in hasıl oldugu bir sevgi... Himmeti veren o şeyh hoca değildir, himmet direkt o muhabbetullah'tan hasıl olur. Ben de yaşadım ki biliyorum, benim de mürşidim var elhamdüillah ..Ondan öğrendiğim en güzel ders , o kişinin öncelikle kendisi için mürşit diyenlerden köşşşeee buccakkk kaçması oldu. Ben mürşid değilim allahın aciz bir kuluyum der, islamı en güzel hali ile yaşar ve yaşanması için canını dişine takardı kendisi

YANİ O ŞEYH torpil değildir, asıl torpil SİZSİNİZ , asıl torpil sizin muhabbetiniz, arkadaşlıgınız sadece ve sadece allah rızası için kurdugunuz muhabbetullah dostlugunun torpilidir bu ...O dostlukla O'na varırsınız... O dost sizin bırakın düşmenizi, ayagınıza batan dikenin acısını taa içinde duyar, annedir , babadır, agabeydir, kardeştir, sizinle buyur, sizinle çocuklaşır, size sahip oldugu tüm ilmi vermek için çareler arar gece gündüz. Onunla birlikte iken hem o kendisini, hem siz kendinizi , nefsinizi, yaşantınızı, allah cc.in hoşuna giden ve gitmeyen her şeyi birlikte keşfedersiniz. Buraya kadar sorun yok değil mi maşuk kardeşim..

Asıl olay burdan sonra başlıyor, cemaat, tarikat olaylarına girdiğimiz noktada ben dur diyorum . Neden ?
Mürşit çok, istemediğiniz kadar çok , talebe yok ! Herkes mürşit, herkes şeyh.. Halbuki mürşitler de talebe !...Hem de öyle bir talebe ki , hayatları son nefese kadar telep etmekle geçer.. ben mürşidim diyenden kaçarım ben, hem de son hızla!.. Ama kendi acziyetini, hatalarını, yanlışlarını gören, bunu açık açık itiraf etmekten çekinmeyen, ben mürşit değil talebeyim diyene gönül veririm, ömür veririm, sonuna kadar her fırsatta sohbet ederim, çünkü o benim için ezel ve ebed dostumdur, ya birlikte ahiretimizi kurtaracagızdır, yahut "onlar mürşitleriyle birlikte cehenneme girdiler" ayeti celilesinin muhatapları olacagız ki allah korusun !...

1-Ben şeyh'e yapılan rabıtayı değil, Gönül kabesine yapılan rabıtayı seçerim,
2-Şeyhın rabbin nurunu taşıdıgına değil, Kabe'nin sahibinin o nur'u rabıta ile gönüllerimize verdiğine inanırım.
3-Mürşidim dediğim insanın cennetlilk bir huri olduguna değil, mübarek olduguna değil , allahın aciz bir kulu olduguna ve onun da benim kadar cehennemlik olma ihtimaline inanırım .
4-Mürşidim dediğim insanlara olan sevgimle, cehennemlik olduklarını bilsem, kendim cennetlik olsam , sevdiklerimi , muhabbetullah dostlarımı almadan cennete girmem de girmemmm diye cennet kapısında yüz sene bekleyip ayak direrim.
5- Mürşid dediğimiz allah dostlarının, kendi okudukları kitap Hz. Kuran'dır, Onların mürşidi Hz. Kuran'dır, ama aynı zamanda tüm islam alimlerinin eserlerini sonuna kadar okurlar, Neden ? Çünki ilk ayete kayıtsız şartsız iman etmişlerdir. Onları mürşit yapan budur (Kendileri mürşit kıymetinde olduklarını bilmezler bile çogu zaman hatta reddederler. ) İşte o ayet "İKRA" _OKU!.. YARADAN RABBİNİN ADIYLA OKU.. !...

Başka söze ne hacet...

Alt 25 Ocak 2008, 18:30   Mesaj No:16
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Bak yine anlamamışsın yazdıklarından maşuk ...
Çatışmıyoz yahuu estagfirullah , şurada sohbet ediyorz
Neyi anlamamışsın bak, Ben "Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır" sözüne inanmıyorum .
İllaki bir cemaate gireceksin, illaki birisine tabi olacaksın, illahi o ne derse odur , başka bişey yoktur ' sözüne inanmıyorum.

Check_up'un her zaman lazım olduguna ise inanıyorum ama " Bana teslim ol, ben ne dersem onu yap " Noktasında hopp dur hele diyorum, emir değil, istişare !..Sen ne dersen o değil, sen benim eşimi de seçebilirsin, hayatımı da seçebilirsin değil, birlikte, ortak, konuşarak, sevgiyle, ilimle, aşkla, şevkle, "OKU" emri ilahisiyle.. Sorarak , öğrenerek, üstünlükle değil, takvayla.. Sonuçta, onun da benim de sonumuz musalla taşı !.. Ahiret hayatımız ise meçhul.. O değil, BİZ yapacagız, O olsa da olmasa da BİZ yapacagız..
Alt 25 Ocak 2008, 21:40   Mesaj No:17
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

tasavuf hakkındaki düşünceleriniz gerçekten takdir edici..her kafadan,her düşünceden,her taraftan bakış açıları olmuş.sıryanı kardeşimizin düşüceleride,admin kardeşimizin,yağmur kardeşimizin inzar kardeşimizin ve nur kardeşimizin bakışları ayrı ayrı renk katmış.hepiniz sağolun.
acizane;
tasavufun bir islam kurumu olduğu,kökü islamdan öncesine dayanan hanif islam dediğimiz,islam ile birlikte zirveye ulaştığı ,bir çeşit gazalicilik,arabicilik,ebu zercilik ya da zinnureyncilik diyebiliriz..
günümüzde ise tasavufun yozlaştığı,ameliyat işleri kasapların eline düştüğü,ilim merkezli değilde sırr merkezli olduğu,kuran hadisin sonralarda geldiği ya da unutulduğu,tasavuf şeyhinin muğlak cümleleri cahil kesimin anlamadığı halde başını salladığı bir nurtopu gibi din üretilmiştir adeta..bu tasavufa ömrümce karşı oldum olacağım bulduğum yerde de yok etmek için çabalayacağım...
konumuz olan tasavufu ise inşaallah yaşamak emelimdir amacımdır dinimdir imanımdır..
hepinize saygılar sunar .
deli ferdi

not:tasavuf hakkında daha önce tartıştığımızda ,bir arkadaşımız yukarıdaki düşünceyi dile getirmişti.sizce haksızmıdır?
Alt 25 Ocak 2008, 21:42   Mesaj No:18
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

YAĞMUR Yazılan:
Değerli NUR kardeşim;

Tasavvuf alanı islamda vazgeçilmez bir yol, Lakin islama en büyük zararı veren yine bu yol.Herkes aklına geleni lastikleştirerek hurafe,şirk-hafi,ile donatılmıştır ;Tasavvuf ki; kanayan yaramız olmuş; İslam adına..Yanlış anlatışılmış ve yanlış anlatılmış.. Ben şahsen Tasavvufu çok kutuplu bir eksen olarak görmekteyim.. Her zaman bıçak_ Ekmek olayı olarak bakarım tasavvuf'a.. Bir avam'ın bilmeden tasavvufa bulaşması, Kuran_ı Kerim'i bir tek kez dahi okumadan, Tasavvuf ile ilgilenmesi o kişinin direkt kendisine zarardır.. Ehil insanlarla birlikte KURAN_SÜNNET çizgisinden şaşmadan yürünen tasavvufi seyir ise, kişilerin bulunduğu kademelere göre bir anlayış tarzı getirmektedir.

Şimdi Muhyiddin_ İ Arabi üstadımızın kişiliğini araştırdığımızda, son derece sırlı bir kişilik olduğunu ve gerek kurani, gerekse tasavvufi alanda, bizlerin aklının ermeyeceği bir seviyede olduğu aşikardır. Ben Arabi'nin sözlerinde ŞAHSİ'LİK olmadığına inanıyorum. Sadece zamanı geldiğinde ANLAYABİLECEK islam ER'leri olacaktır, (ki olmuştur, ÖRN: Fatih Sultan Mehmet )

Tasavvufta sınırımızın ne olması gerektiğine gelince; tasavuf;bir insanın nefsini nasıl teskiye terbiye etmesinin,sofuluk dediğimiz ibadetlere azamı dikkatıin,bir lokma bir hırkanın talebinin,Allaha aşık olmanın yaşantımızla ıspatın,nar nur değil rüyetullah hasretinin,bir mürşidi kamilin(gündüz kalkancı değil) kontrolunde kurumsallaşmasıdır.Şahsi görüşüm : İLİMSİZ TASAVVUF, TASAVVUFSUZ İLİM OLMAZ.. İKİSİ DE BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN BİRER EKSENDİR , AMMMAAA ÖNCE İLİM, SONRA TASAVVUF...

Tasavvuf isee bir mÜrşit ister.. Fakat nasıl olmalıdır o mürşit dersen nur kardeşim ;
1-Bir mürşit; yaşantısıyla,edebiyle ahlakıyla tüm hücreleriyle safsatalardan hurafelerden arınmış saf berrak kuran hadis islamını yaşayacak.
2-Müritlerine emrettiklerinin azamisini kendisi yaparak örnek olacak.
3-Alim olacak(işkembeden sallamayacak,saçma sapan düşüncelerini islam diye yutturmuyacak,kuran derki,hadis der ki diyecek.Rüyamda bunu gördüm,şunu sezdim,kalbime geldi,şeyhim,kerametim,uçarım kaçarımlardan uzak duracak).
4-ilimsiz tasavuf,abdestsiz namaz gibidir.
5-maddi anlamda asla beklentisi olmayacaktır mürşidin.
6-insanların cehaletlerini,saf duygularını kendi emellerine alet etmeyecek.

Syglr..
YAĞMUR
katılmakla beraber eklemek istediğim bir nokta;
arabinin kullandığı o cümle kuran sünnete aykırıdır zahiren,batınen ise doğru bile olsa ,müslümanların kafasını karıştırmak noktasında ulu orta sarfedilecek cümle olamaz.zahiren bunun şirk olduğu tartışılmazdır.yağmurun dile getirdiği nokta ise bizim bilmediğimiz olabilir gibi,acziyeti dile getiren,muğlak kafa karıştırıcı ve en önemlisi küfür sayılan bir cümleyı kamufle etmek mazur göstermek çabası ayrıca düşündürücü olsa gerek..
günümüzde,özellikle ülkemizdeki tasavuf laçkalaşmış,ya bir siyasi partinin oy deposu,ya bir sakal sarık elde etmekle kendisini şeyh ilan etmesi noktasındaki cehaletin doğurdu bir çeşit din,ya menfaat üzeri kurulu,ya kızlarımızı istismar eden bir çeşit kirli emel yuvaları,ya da sadık temiz alim bir insanın etrafında toplanan mürid dediğimiz islamdan habersiz,şeyhinin her dediğini ayet kabul eden ayrı bir dert sorun çıkmazlık...vs vs vs...
istisnalar kaideyı bozmaz..
saygılar.. (abdulmelik)
bu taraftan da baksan nasıl olur sizce?
Alt 26 Ocak 2008, 09:45   Mesaj No:19
Medineweb Üyesi
Durumu:hattaboğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 210
Üyelik T.: 20 Eylül 2007
Konular: 6
Beğenildi:0
Takdir Et:

tasavvuf denince akla cehaleti getirenler,ilm ile sürekli çatışma halinde imiş gibi lanse edenler,ilmi reddediyor süsü verenler,menfaat ile adını beraber ananlar.müridleri cühela belleyip şeyhleri onların sağmal koyun gördüğünü ima edenler
günümüzde ilm diye okuduğunuz herşey ehli tasavvufun süzgecinden geçerek elimize ulaşmıştır
aşk aşk diye ordan burdan kopyaladığınız şiirler bizzat onların "aşanmış hallerinden"alınmıştır
tezkiye terbiye kurbiyye onların anlayışı ile yaşanmaktadır
bir lokma bir hırka anlayışı olan bir tasavvuf ehli değil tembel dünya ehli nin anlayışıdır.alış verişi allah ile yapma anlayışı onlardan alışılmıştır.ehli tasavvuf veren el olmuştur alan el değil !!!
aşklarınıza tercüman olan hali yunus emreler yaşamadımı
peygamber sevgisini gönlünde fokur fokur kaynatan hz mevlana değilmi onun kitablari ile mana alemine dalmıyormusunuz.
düşünce dünyasının ilham kaynağı imamı gazali değilmi
allah a yakınlık okuduğunuz ve nefs tezkiyesi öğrendiğiniz abdul kadir geylani değilmi
neden tasavvufu bir takım kendini bilmez kişilerin değerlendirmeleri gibi hep istismar yönünü(bilinçli) olarak ortaya atıyorsunuz .sizde biliyorsunuzki gündüz ali kalkancı vs ehli tasavvuf değildi !! onlar ordan vurmak istediler sizede gün mü doğdu burdan ?
günümüzde islam ın hakikatini yaşayanlar sadece ehli tasavvuf tur !
tasavvufu rabıtaya indirgemişsiniz
şeyh eli öpmeye indirgemişsiniz
cahil mürid toluluğuna indirgemişsiniz
içine girdinizmi hiç ? tattınızmı o kitaplarda okuyupta vayy be dediğiniz muhabbeti ? yalancı halleri kendine ilah edinmiş insanlar onların hallerini ninni yapıp hala kendilerini kandırmaktan ne zaman vazgeçecek ?
Alt 26 Ocak 2008, 14:59   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:CaferTayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 89
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 227
Beğenildi:15
Takdir Et:

selam sevgi ve muhabbetimle

sevgi değer doslarıma
hepinizi allah için seviyorum
yazıların her biri harika hemde mükemmel başta adimin amdul melike
sonra maşuk ve yağmura ve diğer kardeşlere
en güzele olan iştiyaklarını gönül dağarcıklarından farklı bir üslubla anlatmalarıda çok hoş

medime webwdw bu yakışır zahir
islamı seviyor tasavvufu seviyor ilmi seviyor basiretli ve ferasetli kardeşlerimi bu gayretlerinden mütevellit kutluyorum
zamanım yok kaçıyorum hoşçakalım

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)