Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  18 Aralık 2018 (22:55), Konuya Son Cevap : 18 Aralık 2018 (22:55). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Aralık 2018, 22:55   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27 Haziran 2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesaj: 2.206
Konular: 309
Beğenildi:147
Beğendi:15
Takdirleri:306
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN

SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN

SİZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN....

1) Sizce, Allah’ın emir ve yasaklarını bırakıp insanların emir ve yasaklarına yönelen ve atalarını böyle bulduğunu söyleyenler mi; yoksa “Allah’a şirk koşan atalarımızdan beriyiz” diyenler mi, Müslüman?

2) Sizce, Allah hüküm koymada başkalarını ortak kılmamışken “bizim de yönetimde bir hakkımız yok mu?” diyerek teşri koyanlar mı; yoksa “Allah’ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendisidir” diyerek onları red edenler mi Müslüman?

3) Sizce, “yaratan Allah’tır ancak yönetim bize aittir!” diyenler mi, yoksa “yaratmakta yönetmekte Allah’a aittir” diyenler mi Müslüman?

4) Sizce, “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” diyenler mi, yoksa “egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır” diyenler mi Müslüman?

5) Sizce, helvadan yaptığı yasalarını üç, beş yılda yiyip tüketenleri destekleyenler mi, yoksa tüm beşeri sistemleri red ederek “hüküm yalnızca Allah’a aittir” diyenler mi Müslüman?

6) Sizce, “aman bu zamanda mı!” diyerek İslam’ın hükümlerini zamanla kayıtlayıp onları zamanın mensuh kıldığını iddia edenler mi, yoksa “İslam’ın hükümleri kıyamete dek insanları yönetecek ilahi hükümlerdir” diyenler mi Müslüman?

7) Sizce, devlete karışmayan vicdanlara hapis olunan bir dine inananlar mı, yoksa “bizim inandığımız dinin sahibi Allah’tır ve O her şeye ve herkese karışır” diyenler mi Müslüman?

8) Sizce kâfirlerin projelerinin bir ayağı olup laikliğe ve demokrasiye çağıran ve laik ve demokrat olanlar mı, yoksa “İslam, laikliği ve demokrasiyi red eder” diyerek bunlardan beri olanlar mı Müslüman?

9) Sizce, Allah’ın kullarına gönderdiği yasalar varken “bizim de yasalarımız var!” diyerek batıl ilahlığa kalkan ve onları destekleyenler mi, yoksa “siz ve Allah’tan başka edindikleriniz ateşin ehlisiniz” diyerek Allah’ı birleyenler mi Müslüman?

10) Sizce, göklerin ilahı ve yerlerin ilahı olarak bir ayrım yaparak “Tanrının hakkı Tanrıya, Sezar’ın hakkı Sezar’a!” diyenler mi, yoksa “gökler ve yerler ve ikisi arasındakiler egemenliği elinde bulunduran Allah’ındır” diyenler mi Müslüman?

11) Sizce, Allah düşmanlarını seven ve destekleyen, onlarla anlaşmalı ve uzlaşmalı olarak tevhid ehline saldıranlar mı, yoksa “Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin!” buyruğunca hareket edip kâfirlere düşman, Müslümanlara dost olanlar mı Müslüman?

12) Sizce, “İslam’a terör, Müslümana terörist!” diyen batı ve onun necis zihniyetinin destekçileri mi, yoksa “asıl terörist batı ve uşaklarıdır!” diyenler mi Müslüman?

13) Sizce, tüm birleşmiş küfür cephesi Müslümanlara saldırmışken onlarla birlik olanlar mı, yoksa “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir” diyerek şeriata sarılanlar mı Müslüman?

14) Sizce, Allah’ın arzında isyan ve tuğyan ederek haddi aşan tağutlar ve onların destekçileri mi, yoksa “tağutun reddi, tevhidin bir gereğidir” diyerek tağutları red edip, tuğyana engel olmaya çalışanlar mı Müslüman?

15) Sizce, küfrün ve zulmün çağında ve dârında “oh, ne güzel yaşıyoruz!” diyenler mi, yoksa “Allah’ın arzında Allah’ın kanunları hâkim oluncaya dek bize rahat yok!” diyerek canını ve malını davasına adayanlar mı Müslüman?

16) Sizce Allah’ın peygamberine hakaret edildiğinde susan, ancak hakaret edenlere bir şey olduğunda dostlarıyla kol kola gürleyen mi, yoksa “Rasulullah’a hakaret cezalandırılmalıdır” diyerek Allah’a ve rasülüne hakaretin cezasını isteyen ve verenler mi Müslüman?

17) Sizce, en iyi yönetimin demokrasi olduğunu savunup kraldan çok kralcı olan demokratlar mı, yoksa “her izm batıl bir dindir” diyerek tüm uyduruk dinleri, tüm sahte düzenleri, tüm batıl izmleri edenler mi Müslüman?

18) Sizce, tağutlarının destekçileri olup, tahtları sağlamlaşsın ve yıkılmasın diyerek mücadele edip savaşanlar mı, yoksa “iman edenler Allah yolunda savaşırlar” emrine göre hareket edenler mi Müslüman?

19) Sizce, ırkçılığı imanın temeline koyarak ırkı için dost ve düşman olanlar mı, yoksa “ancak inananlar kardeşler” diyerek her ırktan iman kardeşiyle birlikte hareket edenler mi Müslüman?

20) Sizce, inandığını söylediği Allah’ın hükümlerini bırakanların hükümlerine başvuranlar mı, yoksa “Allah ve Rasülü bir mesele hüküm vermişken inananlar ancak o hükümleri kabul edebilir” diyerek beşeri hükümleri kabul etmeyenler mi Müslüman?

21) Sizce, aracılarla Allah’a iman edip bunu insanlara teşvik edenler mi, yoksa aracılardan beri olarak “Rabbim aracılıktan münezzehtir” diyerek Allah’a aracısız yönelenler mi Müslüman?

22) Sizce, kendilerini duyamayan, göremeyen ve bilemeyenlere dualar edip onlardan bekleyen mi yoksa “Rabbim bana şah damarından yakındır, dua sadece O’na yapılmalıdır” diyerek yalnızca O’na dua eden ve yalnızca O’ndan bekleyen mi Müslüman?

23) Sizce, kendine efsanelerden, hurafelerden, masallardan bir din oluşturup bu dinle kurtulacağına sanan mı, yoksa tüm masallardan beri olarak “kitap ve sünnete muhalif olan insanların uydurduklarını kabul etmiyoruz” diyerek kitap ve sünnete sarılan mı Müslüman?

24) Sizce, Allah ile aldatan, dini geçime ve seçime alet edenler mi, yoksa Allah ile uyarıp, “bizim ücretimiz ancak âlemlerin Rabbi katındadır” diyenler mi Müslüman?

25) Sizce, aklını iptal ederek din simsarlarının yanmayan kefenine inananlar mı, yoksa “Allah’ın azabından hiçbir şey insanı koruyamaz” diyerek Allah’tan korkarak ve O’ndan umarak sadece O’na ibadet edenler mi Müslüman?

26) Sizce, şeyhlerinin her halde kendilerini gördüklerine inanıp eşiyle aynı yerde yatmayanlar mı, yoksa “mutlak olarak herkesi her an gören ancak Allah’tır, beşer değil” diyenler mi Müslüman?

27) Sizce, anlamadan ve şartlarını yerine getirmeden binlerce defa kelime-i tevhid çekenler mi, yoksa “kelime-i tevhid, kişiye ancak şartları yerine getirilirse fayda verir” diyerek şartlarını yerine getirenler mi Müslüman?

28) Sizce, faydayı ve zararı bir takım taşlarda, iplerde, boncuklarda, türbelerde, canlı, cansız putlar da görenler mi, yoksa “fayda ve zarar ancak Allah’tandır” diyenler mi Müslüman?

29) Sizce, daha kendilerini ateşten kurtarmamışken başkalarını cübbelerinin altında kurtaracaklarına inanıp, onlara söz verip, onlardan söz alanlar mı, yoksa o çetin günden korkup “o gün kimsenin kimseye faydası yoktur” diyerek kendi amelleriyle o güne hazırlanmaya çalışanlar mı Müslüman?

30) Sizce, uydurdukları zikirlerle sazlı sözlü, bağırış çağırışlı, halkalı semalı zikirlerle Allah’a yaklaşacaklarını sanan sözde zakirler mi, yoksa “her bidat dalalettir, tüm bidatler red edilmelidir” diyerek bidatleri red edenler mi Müslüman?

31) Sizce, Allah’ın yasakladığı faizi; “helal olsun, bereketli olsun, Allah arttırsın!” diyerek Allah’a ve rasülüne savaş açanlar mı, yoksa “faiz ayağımın altındadır” buyuran nebinin yaptığını yapanlar mı Müslüman?

32) Sizce, “vergilendirilmiş kazanç kutsal kazançtır!” diyerek içkiden, zinadan, kumardan alınan vergileri kutsayanlar mı, yoksa “ haramları vergilendirmekle, haram helal olmaz; haramdan gelen kutsanmaz” diyerek her türlü haramdan ve haramiden uzak durup, uzak durmaya çağıranlar mı Müslüman?

33) Sizce, hayatı boyunca İslam’ı yaşamamış bilakis hükümleriyle alay edip ölünce Müslüman muamelesiyle gömülenler mi yoksa “hayatımız ve ölümümüz âlemlerin Rabbi içindir” diyerek hayatları ve ölümleri İslam ile olanlar mı Müslüman?

34) Sizce, her türlü sözlü ve yazılı küfrü kabul edip hiç umurlarında olmayanlar mı, yoksa “sözlerimiz ve yaptıklarımız İslami olmadır” diyerek bunlardan ateşten kaçar gibi kaçanlar mı Müslüman?

35) Sizce hayatı başkalarının ismiyle yaşayan ve yaşanması için çalışanlar mı, yoksa “hayat ancak Allah’ın ismiyle yaşanmalıdır” diyerek hayatı Allah’ın ismiyle yaşayan ve O’nun ismiyle yaşanması için çalışan helalliler mi Müslüman?

36) Sizce görüntüsü ve yaşantısıyla tamamen kâfirlere benzeyip, dinden uzaklaşanlar mı, yoksa “kim bir kavme benziyorsa ondandır” ikazına göre İslam ne emrettiyse ona göre yaşayanlar mı Müslüman?

37) Sizce, kâfirlerin her türlü gününü gecesini, bayramını seyranını kutlayanlar mı, yoksa “bizim bayramlarımız bize, kâfirlerin bayramları kâfirlere…” diyerek kâfirlerin tüm uyduruk günlerinden ve bayramlarından beri olanlar mı Müslüman?

38) Sizce, uydurdukları bidat haftalarında Kur’an’dan ve Kâbe’den pasta yapıp yiyenler mi, yoksa “Kur’an hayata hâkim olmak için gönderilen kitaptır” diyerek ona iman edip yaşayanlar mı Müslüman?

39) Sizce, her türlü rezilliği yapanlara saygılı olduklarını söyleyen hümanistcikler mi, yoksa “ancak hak düşünceye ve yaşantıya saygımız var” diyenler mi Müslüman?

40) Sizce, dünyevi refahı için uhrevi hayatını satan, Allah’ın gazabını önemsemeyip insanlarının rızalarını isteyenler mi, yoksa “dünyamız batsa da, ahiretimiz kurtulsun, tüm insanlar bize karşı olsa da yeter ki Rabbimiz bizden razı olsun” diyenler mi Müslüman?

(Bu maddeler arttırılabilir, ancak biz bu kadarıyla yetinelim.)

Evet, sizce hangisi Müslüman
__________________
Tağutları red edmeden ,Allah a iman,müslümanların değil,müşriklerin özelliklerindendir...
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 937 19 Aralık 2018 23:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 154 18 Aralık 2018 22:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 211 27 Ekim 2018 22:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 223 03 Ekim 2018 21:57
KÜFRE RIZA KÜFÜR ÜZERiNE... Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 214 30 Eylül 2018 15:44

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Benzer Konular
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Forum Ana Kategori Başlıkları

Cevaplar Son Mesajlar
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN.... bilinmez Tevhid Ve Şirk Konuları 2 17 Aralık 2015 08:14
ANKET..SiZCE HANGİSİ DOĞRU.. bilinmez Tevhid Ve Şirk Konuları 4 10 Aralık 2014 22:03
Sizce bu ses kime ait ? Sevay571 Videolar/Slaytlar 6 27 Kasım 2014 14:48
KURANA GÖRE HANGİSİ DOĞRU CEVAPTIR ? Abdulhamit 1 Kur'ân-ı Kerim Genel 10 21 Mayıs 2010 20:33
HANGİSİ ? a.rahman75 Bilgi Dağarcığı 0 23 Şubat 2010 14:13

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

Medineweb Alemdarhost sunucularında barındırılmaktadır.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285