Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  24 Şubat 2012 (19:57), Konuya Son Cevap : 26 Şubat 2012 (16:48). Konuya 19 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Şubat 2012, 20:03   Mesaj No:11
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: şeyhinin el öptürme merasimi

Alıntı:
iklimya Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hayatımda bu kadar sacma sapan ve cahilliğin diz boyu oldugu bir video izlememiştim.
Anladık, öğrendik, bildik ki tasavufa düsmansınız ama etmeyin eylemeyin bu gaf sizi bitirir.
Siz saf mısınız yahu, bu nasıl kıyas Allah aşkına. Videodaki şahsiyeti tanımam bilmem savunucusu yada avukatı degilim.
Lakin el öpmeyi bir hırıstıyan gelenegi gibi lanse ettirmek kadar dengesiz birsey olabilir mi. Birde işin içine Allahı rasulunu sokmussunuz.
İnsan saygıdan el öper, insan sevgiden el öper.
Varsayalım bugün imam humeyni cıksa gelse, seyyid kutub cıksa gelse hatta ebu zer cıksa gelse siz onların elini öpmez misiniz.
E vallahi işin acıkcası ben el öpmek bir yana dursun yollarına toprak olurum ezin beni derim.
Tasavufu lekeleme operasyonunuz bu defa tutmadı hatta iğrencti.
sayın İKLİMYA,sanırım bana karşı bi kinin bi kırığın,bi öfken var ve bu senin içinde birikmişte birikmiş tahminimce,

Bakın gerek ben,gerek diğer tasavvuf aleyhine yazan site içerisindeki arkadaşlar tasavvufun NASIL Bİ ŞİRK BATAKLIĞI OLDUĞUNU,ap açık ortaya koydular ve koymada devam edecez.Tabiki bunu anlayanlar olacağı gibi sizin gibi anlamayanlarda,ha bire sıçrama yapanlarda ve bize karşı,kin,öfke barındıranlarda olacak,ama bizim şirk bataklığı olan tasavvufa düşmanlığımız Allah için,sizin bize karşı öfkenizde tasavvufun bu şirk patronları için mi...

Videodaki EL ÖPME MERASİMİNİN İSLAMA GÖRE TAZİM OLDUĞU AP AÇIK VE MUHSİN HOCADA BUNA VURGU YAPMIŞ..

Gelelim el öpme meselesine,bakın sayın değerli arkadaşlarım el öpmek bi saygı nişanesi değil TAZİM NİŞANESİDİR,ve Rasulullahında elini öptürmediğini şu tarihi olayadan anlıyorum...

Kisra[iran] dolaylarına tebliğe giden ashabtan biri tamamen hatırlamıyorum ismini,geri dönüşünde Rasulullahın yanına gelince SECDE yapıyor önünde ve Rasulullaha şunu söylüyor,ya Rasulullah kisradaki önderlere kisra saraylarında böyle değer veriyor ve saygıda bulunuyorlardı,Sende yeryüzünün en değerli insanısın ve sana saygımdan bunu yapmak geldi içimden,Rasulullah bu ashabı uyarıyor ve bu tür saygı sadece Allaha yapılır diyor..

Şimdi secde ile el öpmenin bağlantısı ne diyeceksiniz.Anlatayım,bakın bizler birinin elini öpmek için ilk başta ona RUKU etmeden,yani rukuya varmadan eline gidemezsiniz,yani rukusuz el öpe biliyorsanız buyrun kimin kini öperseniz öpün saygı olur,ama rukusuz öpmek şartıyla,ha yine siz ya ne rukusu,yere bir şey düşersek onu almak içinde ruku etmemiz lazım derseniz bu yersiz çıkış olur ki çünkü yere düşen bir şeyi almak,o şeye saygıdan dolayı yapılan bi eğilme olmadığı için bu hareket TAZİM OLMUŞ OLMAZ.

Abdulmelik hocanın elöpmeyle ilgili verdiği baba,anne,ve islam alimi şartıda TAZİME GİRMEDEN RUKUSUZ YAPILIRSA,saygı olur,yoksa gerçek manada islam alimi olan elini öpmeye yelteneni uyarır...el öpme mevzusuda tartışılmış yani ve benim bu yönde kanaatim budur..BEN EL ÖPMEM VE BUNUDA İNSANLARADA AYEN BURDA ANLATTIĞIM GİBİDE ANLATIRIM....

NOT.Sayın iklimya sanırım siz bayansınız ve sizin erkeğin elini öpmeniz,ne kadar doğru mahreminizin elini öpme işi ancak batıl bi anlayışın yani tasavvuf gibi geleneği din zannedip haramı helal görmek olmaz mı.onun için seyyid kutub gibi kalender bi islam alimi elini öptürmez mahremede hiç öptürmez ..
Alt 25 Şubat 2012, 20:12   Mesaj No:12
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Konuyu açıyorsun açmayada benimde anlamadığım neden nick üzerinden yayınlıyorsunuz başlığı daha sade vede konuyu içeren başlık olsa olmadımı konudan ziyada başlık yakışmamış o kadar uzun uzun zahmet edip yazmışsınız hepsini uygun cvp versem biliyorum ki yine şahsi düşüncelerinizi ön plana çıkartacaksınız SİZİN TEVBE ETMENİZ GEREKMEZMİ ..Buna bile sen karar verdinse sen konu olarak yayınladığın şeyhlerden daha şehsin yahu
güzel bacım dedimya esedullaha hastı onun için,tamam gerek esedullah gerek site yöneticisi uygun görmedi ve başlığı değişti ve bakın hiç itirazım oldumu başlığın değişimine,

ha şeyh olsaydım sizi uzaktan çarpardım,ama konunun başlığını popüler liğe bağlamanız,imzama bağlamanıza üzüldüm,yoksa bi sorun yok.yani en azından imzamı ve popüleri kullanmasaydınız ve niye böyle bi başlık attın bende izah ederdimuzgnama yok popüler,yok imzan deyince bende buna münhasır size karşı öyle yazdım yoksa sorun yok,şeyhlik iddamda yok olmaktanda BU GÜNKÜ VERSİYONLARINDAN OLMAKTAN ALALAH SIĞINIRIM...
Alt 25 Şubat 2012, 21:30   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Beğendi:0
Takdirleri:112
Takdir Et:

.)) bu yazıyı yazarken aklıma geldi şimdi bunlar sen bayansın bir erkegin elini nasıl öpersin derler dedim. sonra şöyle bir zana kapıldım, yok canımmm daha neler o kadarda cahil olamazlar cünkü misallendiriyorum demiştim.
Sen kimsin ben kimim ki sana özel kinim olsun, önce bu sorunun cvbını alayım lütfen.
sen nasıl görüs beyan ediyorsan aynı sekilde bende görüs beyan ediyorum.
yazdıkların mantıgıma uygun düserse taktir ederim aykırı gelirse yererim.
sanırım bu konuda özgürüm .))
Bir kadın mahrem olan bir erkegin eline uzanırsa günahkar olur, haram işlemiştir.
Adı seyh olsun adı arkadas olsun adı ne olursa olsun.
Velhasıl tasavufa olan düsmanlıgınız sizi biraz fehmetmekten geri bırakıyor.
Ben babamın elini öperim helalim olan herkesin elini öperim bunu seref bilirim.
Ben Fatıma annemizin, rabiatül adviyenin, zeyneb gazalinin elini öperim (bunlar bayan .)))
Alt 25 Şubat 2012, 21:48   Mesaj No:14
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

iklimya çözüm buldum
baban elerini havaya kaldırsın sende sandalyeye çık.ruku olmamış olur.doya doya öpersin

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 25 Şubat 2012, 21:58   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6129
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Arkadaşlar burası fazlası ile sosyal bir forum sizinde takdir ettiğiniz gibiher kültürden insan gelir buraya,bazılarımız hiç yapılamayacak bir şeyı yapıyor ve hocalar hakkında kalitesiz yayınlamalar yapıyor.Bu tarz yayınlar ''müslümana '' yakışmaz burda yayınlanan videolar netlik kazanmamış olup çoğu dalga geçmek için hazırlanmışdır. bu yapılanlara ''çamur at izi kalsın'' olayı denir. böyle olumsuzluklar yayınlanacagına islamı anlatan insanların içine huzur veren paylaşımlarda bulunsak.

İNŞİRAH SUNALIM KASAVET DEĞİL

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 25 Şubat 2012, 22:01   Mesaj No:16
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
iklimya çözüm buldum
baban elerini havaya kaldırsın sende sandalyeye çık.ruku olmamış olur.doya doya öpersin
sanırım baska carem yok hocam .))

benim misalen seyyid kutubun elini öpmem harammıs. (haşa şakası bile kötü)
dua dilencisi nickli kişiye yabancı olmasına ragmen güzel bacım hitabı helalmissss.
tasavufla savasıyormus yarısıyormus karısıyormus. yok sıcramalar hoplamalar zıplamalar.
bana bakın beyfendi ilmi münazara mücadele münakaşa her ne yapıyorsanız yapın ama
şahsi olarak zanlarda bulunmayın.
Alt 26 Şubat 2012, 14:28   Mesaj No:17
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
sanırım baska carem yok hocam .))

benim misalen seyyid kutubun elini öpmem harammıs. (haşa şakası bile kötü)
dua dilencisi nickli kişiye yabancı olmasına ragmen güzel bacım hitabı helalmissss.
tasavufla savasıyormus yarısıyormus karısıyormus. yok sıcramalar hoplamalar zıplamalar.
bana bakın beyfendi ilmi münazara mücadele münakaşa her ne yapıyorsanız yapın ama
şahsi olarak zanlarda bulunmayın.
Muhsin hocanın bi aragazıyla ,nasılda öfken ve kinini kusuyorsunuz,halbuki bi önceki mesajınızdan bi hüsnünazanda beslemiştim ama olmadı benim hüsnüzanımıda boşa çıkardınız,siz kendinize bi destekçi bulup hemen geri adım atanlardansınız..

Güzel bacım hitabına gelince,duadilencisi hanım efendinin güzel yaklaşımlı uslubuna binaendi,sizin kalbiniz fesatsa ne denir,buna...

Ha çok elöpme meraklısıysanız ve yukardaki şeyhin elölpme merasiminide hak buluyorsanız,ADRES ADIYAMAN MENZİL KÖYÜ,sandelyede götürmenize gerek yok...

Alt 26 Şubat 2012, 14:30   Mesaj No:18
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
iklimya çözüm buldum
Muhsin hoca ben el öpmeme görüşünde olduğumu belirttim ve dileyen istediği kadar sandelyesizde öpe bilir böyle bi çareye niye baş vurdunuz hayret ettim,ve gerçektende bulduğunuz çözüm çok komik...
Alt 26 Şubat 2012, 16:06   Mesaj No:19
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Muhsin hocanın bi aragazıyla ,nasılda öfken ve kinini kusuyorsunuz,halbuki bi önceki mesajınızdan bi hüsnünazanda beslemiştim ama olmadı benim hüsnüzanımıda boşa çıkardınız,siz kendinize bi destekçi bulup hemen geri adım atanlardansınız..

Güzel bacım hitabına gelince,duadilencisi hanım efendinin güzel yaklaşımlı uslubuna binaendi,sizin kalbiniz fesatsa ne denir,buna...

Ha çok elöpme meraklısıysanız ve yukardaki şeyhin elölpme merasiminide hak buluyorsanız,ADRES ADIYAMAN MENZİL KÖYÜ,sandelyede götürmenize gerek yok...
.)) aragazı demek. Yorumsuz...
sizin kim oldugunuzu bilmem, ilminiz bilginiz görgünüz konusunda bihaberim.
müslüman müslümana öfkelenmez kin duymaz, arada kızgınlıklar olur lakin gecicidir.
Hitabınız sebebiyle kalbimin fesada ugradıgı tezini öne sürmüşsünüz, ben bunu kabul ederim.
Fakat şunu göz ardı edemezsiniz, sizin de kalbiniz fesada ugramıs ki bana bir erkegin elini öptürmüssünüz.
yani durum 1-1 .)))
yukarıdaki merasimde yanlıs izlemediysem hep erkekler var hic bayan görmedim.
madem cok hüsnüzan üzerine bir insansınız, forumdaki bayanları bacınız kardesiniz olarak görüyorsunuz,
siz hanımınızı yada annenizi veyahut kızkardesinizi o merasime layık görüyorsanız bende katılacagım .)))
senin dinin benim dinim diye bir yazınız vardı bana karsı. serh düseyim istedim, benim dinimde mahrem olan erkeklerin eli öpülmüyor...
Alt 26 Şubat 2012, 16:48   Mesaj No:20
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
.)) aragazı demek. Yorumsuz...
sizin kim oldugunuzu bilmem, ilminiz bilginiz görgünüz konusunda bihaberim.
müslüman müslümana öfkelenmez kin duymaz, arada kızgınlıklar olur lakin gecicidir.
Hitabınız sebebiyle kalbimin fesada ugradıgı tezini öne sürmüşsünüz, ben bunu kabul ederim.
Fakat şunu göz ardı edemezsiniz, sizin de kalbiniz fesada ugramıs ki bana bir erkegin elini öptürmüssünüz.
yani durum 1-1 .)))
yukarıdaki merasimde yanlıs izlemediysem hep erkekler var hic bayan görmedim.
madem cok hüsnüzan üzerine bir insansınız, forumdaki bayanları bacınız kardesiniz olarak görüyorsunuz,
siz hanımınızı yada annenizi veyahut kızkardesinizi o merasime layık görüyorsanız bende katılacagım .)))
senin dinin benim dinim diye bir yazınız vardı bana karsı. serh düseyim istedim, benim dinimde mahrem olan erkeklerin eli öpülmüyor...

[COLOR="Red[/COLOR]

tamamda bacım ben zaten yukarda paylaştığım videonun içindeki islama uymayan bi yaklaşım olduğununun vurgusunu yapmışım,ve şeyhlerin bu tür merasimlerininde batıl olduğunu söyledim ama siz ha bire yüklendiniz,amacım insanları bu tür uygunsuz hareketlerden uzaklaşmaları için tebliğde bulunmak,yoksa büyüğe karşı saygı ve küçüğe karşı sevgide islamın olmassa olmazıdır.Hatta kişinin anne babası müşrik olsa bile bunlara karşı şirk koşmalarına zorla madıklarının dışında her daimde saygı olmassa olmazdır..

Amacım kimseye üstün gelmekte değil ,yanlış anlamaya mahal vermişsem hakkınızı helal edin sağlıcakla kalın..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)