Konu Başlıkları: Ali şeriati
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Ocak 2011, 00:11   Mesaj No:18

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Hayri abim emin olun sizin düşüncenizdeyim asla kimse Putum değildir...Allah Resulü Muhammed (s.a.a) ve dava arkadaşlarına dil uzatılmasına karşıyım ve tasvip etmiyorum...Lakin Allah resulünün vefatı ile başlayan kargaşaları gündeme getirmek istemiyorum çünkü Müslümanlarda kutsama anlayışı hakim olduğu için sessiz kalmayı yeğlerim...Halifeler hususunda Hz Ebubekir Hz Ömer Hz Osman ve İmam Ali gibi şahıslar hakkında görüş belirtmek için onların takvalarında olmak lazım...

Lakin siyasi yönde eleştirmekten çekinmem İmani mevzular hususunda zerre eleştirim olamaz siyasi boyutunu ise ele almak istemiyorum sizinle bu konuyu özelde görüşelim .

Ümeyyeoğuları hususunda Hz Osman Muaviye b yezid (bilinen Muaviye değil) Ömer B Abdulaziz dışında kalanların tümünün FASIK olduğu hususunda zerre şüphem yoktur. İstediğiniz delili sunabilirim İslamı atalar gelenekler saltanat ve yeşil sarayların yaşamı haline getirenler hususunda...

Mülk putperestliğini meşru kılan ümeyye oğulları hanedanlığı ve Abbasi zalimleri İslama hizmet etmedikleri gibi günümüzdeki yanlış anlayışların mimarıdırlar...Şehid Ali Şeriatinin elbette hatalı yanları olmuştur ama emin olun kitaplarının aslında geçen cümleleri kırparak alanların amacı Şiaya ve onun üzerinden Ali şeriatiye saldırıdır bunuda en çok yapan anlayış Asrımızın büyük şovmeni Cüppeli ve onun kafasında olan zatlardır onları iyi bilirsiniz .Birilerini karalamak işi onlar için İmanın bir şartı haline dönüşmüş ...

-İmam Ali- (a.s)