Konu Başlıkları: Kurtlu Bulgur Yemeye Devam
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Eylül 2021, 08:23   Mesaj No:1

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1302
Beğenildi:12316
Beğendi:9171
Takdirleri:28084
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kurtlu Bulgur Yemeye Devam

Kurtlu Bulgur Yemeye Devam

Yeni Şafak yazarı Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın muhafazakar camiada AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilere karşı WhatsApp grupları üzerinden ‘iktidara zarar verecekse doğruları söylemek caizdir diyemem.’ uyarısı günlerdir tartışılıyor.

Hayrettin Karaman'ın "Bu iktidardan pek çok beklentiniz gerçekleşti, camiayı hayretle izliyorum, bak demedi demeyin, sonra Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz, iktidara zarar verecekse haksızlık ve yanlışlardan şikâyetle doğruları söylemek caizdir diyemem."

Önünüze kurtlu bulgur koysalar pirinci aramaktan vazgeçip bunu yer miydiniz? sorusuna:

"Yemeyince açlıktan öleceksem daha temizini buluncaya kadar yerdim. Hayatta kalınca da temizlemek için elimden geleni yapardım. Yaparken de iyi olanı da görür ‘Bu iyi’, kötü olanı da görür ‘Bu kötü’ derdim. Bunu derken de uygun üslup, zaman ve mekânı seçerdim.” ifadeleriyle 'kurtlu bulgur' fetvasını vermiş oldu.

"Yolsuzluklar, haksızlıklar eskiden de vardı. Zulümle savaş da dünya durdukça bitmeyecek. E muhalefet de din düşmanlığı eleştiri ve şikayet de zulüm sayılınca...Dilimizi kesilmediğine" şükredicez.

Torpil konulu yazısında da "Doğrucu Davutluk etmek caiz değildir”Gemi çürümüş ama bunu söylemeyin! Çürümenin sorumlularını uyaracağına, uyaranları sorumlu tuttuğu yazısı var(15 Ağustos 2021 Yeni şafak)

Yazının tamamı

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ne dersiniz? Sesimizi çıkardığımız, eleşirdiğimiz ne varsa dilimiz kesilmediğine şükredip, kurtlu bulgura rıza mı göstermeli ?

Siyaset alanını ilgilendiren iktidar konusunun din alanından gelen desteklerle ele alınması doğru bir şey mi?

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yılmayın Son Yumruğu Düşünün Serbest Kürsü Mihrinaz 0 6 28 Eylül 2024 19:26
Cüz Dağıtıyorum Mihrinaz/Kişisel su damlası 7 98 24 Eylül 2024 21:27
Dizilerin Toplumlara Etkisi Çocuk Ve Gençlik Eğitimi Mihrinaz 0 40 23 Eylül 2024 13:47
Hiç mi Acımıyorsunuz Bu Gençlere? Evlilik-Nikah Konuları Mihrinaz 0 33 23 Eylül 2024 13:41
Haram "Ama" Tevhid Ve Şirk Konuları Mihrinaz 1 42 23 Eylül 2024 13:26