Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Temmuz 2024, 15:50   Mesaj No:1

Kara Kartal

Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 462
Beğenildi:3561
Beğendi:4162
Takdirleri:27764
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Tekrar dünyaya gelsen eşinle evlenir miydin?

Tekrar dünyaya gelsen eşinle evlenir miydin?

Iğdır Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sait Yıldırım, yarısı erkek, yarısı kadınlardan oluşan 2 bin sosyal medya kullanıcısının "Tekrar dünyaya gelsen eşinle evlenir miydin?" ve "Dünyaya bir daha gelsen yine evlenir miydin?" sorularına verdiği cevapları inceledi.

İki ayrı sosyal medya hesabı kullanıcılarıyla evlilik konusunda araştırma yapıldı. Ankete katılan erkeklerin yüzde 46'sı, kadınların ise yüzde 54'ü "
Tekrar dünyaya gelsen eşinle evlenir miydin?" sorusuna "Hayır"
cevabını verdi. Bazıları ise "Ben bir kuş olsam, bir daha eşimi köyünün üzerinden bile uçmam" yorumunda bulundu. Araştırmanın genelinde kadınların erkeklere göre evlenme istediğinin daha az olduğu kaydedildi.

Eşe-evliliğe karşı hissedilen duygulara da yer verilen araştırmada erkeklerin yüzde 32'si evlilikte huzurlu olduğunu, yüzde 30'u ise pişmanlık duygusunu dile getirdi.

Yüzde 34'ünün evlilikten duyduğu pişmanlığını ifade ettiği kadınlarda, huzur bulduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 20'de kaldı.

Dünyaya bir daha gelsen yine evlenir miydin?" sorusuna ise büyük çoğunluk tekrar evlenecekleri cevabını verdi. Araştırmaya katılanların yüzde 72'si evlenme kararını yine alacaklarını belirtirken yüzde 28'i ise evlenmeyeceğini ifade etti.

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Doç. Dr. Yıldırım, "'Tekrar dünyaya gelsen eşinle evlenir miydin?’ sorusuna katılımcıların yüzde 53'ü evet yanıtını verirken yüzde 47'si hayır cevabını vermiştir. Erkeklerin yüzde 42'si kadınların yüzde 53'ü ise hayır cevabını vermiştir. Genel olarak bakıldığında katılımcılarda kadınların tekrar evlenme isteği erkeklere göre daha azdır." dedi.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Atatürk heykeli Hafta'nın Konusu Mihrinaz 7 133 06 Eylül 2024 14:38
Çay tüketiminde birinciyiz kim kaç bardak içiyor=) Yaşam/Kültür/Sanat Esma_Nur 3 68 05 Eylül 2024 12:36
Narin'i Bulun Gündem/ Manşetler Kara Kartal 19 309 04 Eylül 2024 16:47
Kerbela da Erbain anması İslami Haberler Kara Kartal 0 64 25 Ağustos 2024 16:56
Burçlar mı Doğum yeri mi önemlidir? Film Kutusu Mihrinaz 3 146 20 Ağustos 2024 14:59