Konu Başlıkları: Digital kaos neden yaşandı?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Temmuz 2024, 18:14   Mesaj No:1

Kara Kartal

Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 462
Beğenildi:3561
Beğendi:4162
Takdirleri:27764
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Digital kaos neden yaşandı?

Digital kaos neden yaşandı?

Dünya haftanın son gününe temel sektörlerde yaşanan büyük aksamalarla başladı. Windows işletim sistemi ile sağlanan pek çok hizmet verilemedi.

Ülkelerin havacılık, sağlık, bankacılık ve yayıncılık gibi temel sektörlerinden peş peşe sorun açıklamaları geldi.

Siber güvenlik firması Crowdstrike, tarihi kaosa kendi güncellemelerinin neden olduğunu kabul etti.

Dünyanın doğusundaki Avustralya ve Yeni Zelanda'dan gelen ilk haberlerin kısa sürede, dünyanın bu bölgesi ile sınırlı olmadığı anlaşıldı.

Yaşananları dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk, "Şimdiye kadarki en büyük IT fiyaskosu" diye nitelendirdi.
ABD merkezli şirket, konuyla ilgili Türkiye saatiyle 09:30 civarında yaptığı bir açıklamada Falcon adlı güvenlik platformu için yayınlanan son güncellemenin ardından Windows işletim sistemlerinde “mavi ekran” adı verilen ve sistemin tamamen kapanmasına yol açan hatalar alındığını söyledi.

Crowdstrike’ın kurucularından George Kurtz, sosyal medya hesabından teknik kesintilerin firmaları kaynaklı olduğunu doğruladı.

Kurtz, kesintilerin Crowdstrike’ın Windows sunucularına gönderdiği bir güncellemeden kaynaklandığını doğruladı, Mac ve Linux işletim sistemlerinin etkilenmediğini vurguladı.

Kurtz, “Bu bir güvenlik sorunu ya da siber saldırı değil. Sorun tespit edildi, izole edildi ve bir çözüm devreye sokuldu... Ekibimiz Crowdstrike müşterilerinin güvenliği ve istikrarını sağlamak için tamamen teyakkuzda” dedi.

Bbc

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Atatürk heykeli Hafta'nın Konusu Mihrinaz 7 133 06 Eylül 2024 14:38
Çay tüketiminde birinciyiz kim kaç bardak içiyor=) Yaşam/Kültür/Sanat Esma_Nur 3 68 05 Eylül 2024 12:36
Narin'i Bulun Gündem/ Manşetler Kara Kartal 19 310 04 Eylül 2024 16:47
Kerbela da Erbain anması İslami Haberler Kara Kartal 0 64 25 Ağustos 2024 16:56
Burçlar mı Doğum yeri mi önemlidir? Film Kutusu Mihrinaz 3 146 20 Ağustos 2024 14:59