Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  Dün (13:41), Konuya Son Cevap : Dün (13:41). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 3 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt Dün, 13:41   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1300
Beğenildi:12298
Beğendi:9165
Takdirleri:27910
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hiç mi Acımıyorsunuz Bu Gençlere?

Hiç mi Acımıyorsunuz Bu Gençlere?

Bugün evlenmenin maliyeti, en ponçik yerden baksan bile 400 bin lira.

Hiç lafı uzatmayacağım, süslü cümleleri de bu defa kurmayacağım.

Bu maliyetin artmasının bir çok sebebi olabilir ama ben bu konuda en çok sorumluluğun kız ve erkek annelerinde olduğunu düşünüyorum.

Hiç mi acımıyorsunuz bu çocuklara hanımlar?

"Zina arttı, ahlaksızlık çoğaldı yetişin goounşular!" diye ağlıyor, sonra da çocuklar evlenemesin diye elinizden geleni yapıyorsunuz.

Önce, "Bir kere evleniyorsun, yapacak tabi..." diye zehirliyorsunuz.

Yetmiyor, "Ben yapamadım o yapsın..." diye hırslarınızı onlar üzerinden tatmin ediyorsunuz.

O da yetmiyor, "Elalem ne der..." diye korkunç bir döngüye sokuyorsunuz çocukları.

En pahalı şeyleri aldırmaya çalışıyorsunuz, "Kıymetini böyle bilirler ancak." diyorsunuz.

Etrafımda çok görüyorum, "Bana sadece nikah yeter, masraf yapmayalım." diyen kızlar, nefislerini geçiyor da annelerinin hırslarını geçemiyor bir türlü.

Allah aşkına ablacım o testi de kapıda kırılmasın n'olacak?
Bir nevresim başlangıç için yetsin ya sonra yine alırlar n'olacak?
Varsın graniti ayrı, çeliği ayrı tenceresi olmasın n'olacak?

Ağız tadı ile oturup bir çorba içsinler de varsın balkon masası ayrı, yemek masası ayrı olmasın n'olacak ya!?

İkinci el eşya satan yerlere bir gidin bakın, kredisi bitmemiş eşya dolu. Hepsi erken ölen hayaller mezarlığı gibi.

Geçim sıkıntısı o kadar yoruyor ki bu gençleri, sonunda birbirlerini darlamaya başlıyorlar.

Yazık değil mi o sevgiye, o emeğe, o hayallere?

Evlatlarınıza vefayı, sabrı, saygıyı, tok gözlü olmayı öğretmeniz ve örnek olmanız gerekirken; onlara hırsı, dünya sevgisini, çıkarcı olmayı mı öğretiyorsunuz?

Başka türlüsü mümkünken hele bu çağ da, onlar en temizini seçiyorlar ve temizi için insiyatif alıyorlar. Buna şükredip yardımcı olacağınıza, istemeye gelirken alınan buket küçük olmuş diye surat asıyorsunuz.

Zina yapmak çok ucuz ve mümkünken ve o gençler daha zorunu imkanlı hale getirmeye çalışırken, siz nişan bohçası eksik diye laf sokuyorsunuz! Bütün motivasyonlarını bozuyorsunuz.

Sonra kötü bir şey olunca "neden böyle oldu?"

N'olacaktı?

Sen karpuz ektin de plastik şişe mi verdi toprak?

Ezgi Akgül
21 Eylül Cumartesi 2024

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dizilerin Toplumlara Etkisi Çocuk Ve Gençlik Eğitimi Mihrinaz 0 17 23 Eylül 2024 13:47
Hiç mi Acımıyorsunuz Bu Gençlere? Evlilik-Nikah Konuları Mihrinaz 0 14 23 Eylül 2024 13:41
Haram "Ama" Tevhid Ve Şirk Konuları Mihrinaz 1 19 23 Eylül 2024 13:26
Arnavutlukta Bektaşi Vatikanı Kuruluyor Gündem/ Manşetler Kara Kartal 1 19 23 Eylül 2024 13:14
Hayata İğne Deliğinden Bakmayanlar İçin Kişisel Gelişim ve Psikoloji Mihrinaz 1 56 20 Eylül 2024 09:12

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)