Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Film Kutusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  20 Ağustos 2024 (14:59), Konuya Son Cevap : 21 Ağustos 2024 (17:07). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı9Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Kara Kartal
  • 2 Beğenilen Vasat
  • 2 Beğenilen Vasat
  • 3 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Ağustos 2024, 14:59   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 462
Beğenildi:3561
Beğendi:4162
Takdirleri:27764
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Burçlar mı Doğum yeri mi önemlidir?

Burçlar mı Doğum yeri mi önemlidir?

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
su damlası ve Vasat beğendiler.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Atatürk heykeli Hafta'nın Konusu Mihrinaz 7 133 06 Eylül 2024 14:38
Çay tüketiminde birinciyiz kim kaç bardak içiyor=) Yaşam/Kültür/Sanat Esma_Nur 3 68 05 Eylül 2024 12:36
Narin'i Bulun Gündem/ Manşetler Kara Kartal 19 309 04 Eylül 2024 16:47
Kerbela da Erbain anması İslami Haberler Kara Kartal 0 64 25 Ağustos 2024 16:56
Burçlar mı Doğum yeri mi önemlidir? Film Kutusu Mihrinaz 3 145 20 Ağustos 2024 14:59

Alt 20 Ağustos 2024, 16:29   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:313
Beğendi:427
Takdirleri:4220
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
"Memleket nere?" sorusuna bakarsak büyük oranda doğru aslında, her bölgenin kendine has şartları ve adetleri oluyor ve bu bakımdan aynı şekilde büyüyen insanlar benzer şekilde olabiliyorlar. Doğrusu bu konuda benim tek kızdığım nokta: genellemeler. Nitekim çevre nasıl olursa olsun, iyiye/doğruya/güzele/hakka tutkun insanlar kendi güzel yollarından yürümenin yolunu illaki buluyorlar : )

Bu arada, "şu şehrin insanı iyidir" denilen bir tane şehir var mı? : ) Ben yıllardır "yok şuralılar şöyledir, yok buralılar böyledir" şeklinde, hep kendinden olmayanın kusurunu sayıp duran insanlar görüyorum ama bir baksak kendi şehirleri için de söylenen olumsuz bir şeyler vardır : ) Hatta işte tam o zaman "ben öyle değilim, herkes aynı değildir" derler : ) E, bu işte diğer insanlar için de illaki geçerli, kendi yöresinin huyunu suyunu taşımayan bir dolu insan var.

Bu bakımdan, evet nereli olduğumuzun etkisi illaki vardır ama zihnindeki sınırları aşmış insanlar için coğrafya da önemli değildir : )
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]

Alt 20 Ağustos 2024, 16:35   Mesaj No:3
Medineweb Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:313
Beğendi:427
Takdirleri:4220
Takdir Et:

Bu arada unutmadan: ben burçlara inanmam : ) Ama mevsimlere inanırım. Bir yaz çocuğu ile, bir kış çocuğu aynı yaş aralıklarında aynı mevsim şartlarını yaşamazlar ve küçüklükte gelişim aşamasında her ayın önemi vardır. Bebekliğini sıcakta geçirenle, soğukta geçiren bir olmaz ve bu ilerdeki karakterini şekillendiren bir şey de olabilir. İklimleri farklı yerlerden bir karadenizli ile bir egelinin karakter farkı gibi bir durum.

En azından mevsimlere inanmanın, bizlerden bilmem kaç milyon yıl uzaktaki yıldızların vs etkisine inanmaktan daha mantıklı olduğu kesindir : ) Ve hatta eskiler bunu biliyordu sanırım, hatırlar gibiyim: "yaz çocuğu, kış çocuğu" diye ifadeler hatırlıyorum büyüklerden.
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]

Alt 21 Ağustos 2024, 17:07   Mesaj No:4
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1292
Beğenildi:12269
Beğendi:9156
Takdirleri:27860
Takdir Et:

Burcun mu doğduğun yer mi doyduğun yer mi? Hepsi yoruma açık.

Ayın hareketi, retrosu bilmem nesi derken güneşin farklı gelen açısı, ay tutulması, güneş tutulması, dolunay bile bizlerin tabiatı, duyguları üzerinde etkisi oluyorsa memleketimin suyu, havası, toprağı elbette fitrama, huyuna sirayet edecektir. Ama gerisi burçların değil kişinin kendi sekillendirmesidir. Hastayım her çöpten samandan işi burçlara bağlayanlara. Birara çok moda idi burç magazini. Astroloji gök bilimi bambaşka birşey, çok enteresan gelir bu ilim bana. Günlük falı bakılan burçlarla alakası yok. Astrolijinin ticarete dökülmüş, fal halini almış şekli diyorum. Dualarla muska yazanlar, şu kadar oku bu dileklerin gerçekleşecek diyen din tacirleri gibi..

Birinde sevmediğimiz bir huy görsek "nereli" diye sorulur "zaten ordan adam çıkmaz" diye eklenir. Ve bu istisnasız herkes ve her memleket için geçerli. En çokta memleketimin insanını sevmezler. Giresunluyum demeye korkuyorum. 50 km ötesindeki Orduluyu Giresunlu dahil kimse sevmiyor. 3 saat ilerisindeki Samsun için ha keza. Memleketimi milletimi secemediğime göre ne üstünlük ararım ne yererim. Ama coğrafya da fena kader onu iliklerime kadar kabul ederim.
Vallahi nerelisin sorusunu bu güne kadar belki bizim oralardandır diyerek sordum.))Karakter analizini memleket üzerinden hiç yapmadım. Yapmayın da.
Hucurat 10 bizi imanda kardeşlik paydasında eşit kılar. Üstünlük ve tahakküm gerekçesi değil.
Hucurat 13 te, kimse doğuştan imtiyazlı yada doğuştan mahrum değil. Secmedigin şeyler için övünmek anlamsız. Seçebileceği akıl ve iradeyle gerçekleştirilecek takva en üstün olan.

Bu evrensel kuralı işletirsen farklı milletler, sülale, topluluk, memleketler içinden ayet olur çıkarsın vesselam...
Esma_Nur, su damlası ve Vasat beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)