Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  29 Kasım 2012 (20:37), Konuya Son Cevap : 02 Aralık 2012 (23:34). Konuya 51 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Kasım 2012, 22:19   Mesaj No:31
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:
Standart Cevap: AMiN PUTUNA DAİR...

Kusura bakmayın ama sunulan bunca delile rağmen savunduğunuz bu iddia'yı en masumane bir deyimle özetlemek gerekirse KONUŞTUKÇA BATMAK denir.. Katolik'in ''K''asına inanılmazken(müslümanlar) sizin savunduğunuz bu iddiaların KATOLİK ANSİKLOPEDİSİ'nde yer alması inanın insanı güldürmekten öteye birşey ifade etmiyor.Olayı döndürüp dolaştırıp savurup harmanlayıp tasavvufa ,şeyhe bağlamanız da varya itiraf etmeliyim ki her baba yiğidin harcı değil..BİR HOCAMIN dediği gibi
''hatasız kul olmaz cünkü beşeriz. bu yazınızı bir hata olarak kabul edelim.''..
Alt 01 Aralık 2012, 00:30   Mesaj No:32
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:

Alıntı:
HACIYSK Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kusura bakmayın ama sunulan bunca delile rağmen savunduğunuz bu iddia'yı en masumane bir deyimle özetlemek gerekirse KONUŞTUKÇA BATMAK denir.. Katolik'in ''K''asına inanılmazken(müslümanlar) sizin savunduğunuz bu iddiaların KATOLİK ANSİKLOPEDİSİ'nde yer alması inanın insanı güldürmekten öteye birşey ifade etmiyor.Olayı döndürüp dolaştırıp savurup harmanlayıp tasavvufa ,şeyhe bağlamanız da varya itiraf etmeliyim ki her baba yiğidin harcı değil..BİR HOCAMIN dediği gibi
''hatasız kul olmaz cünkü beşeriz. bu yazınızı bir hata olarak kabul edelim.''..

Alt 01 Aralık 2012, 09:50   Mesaj No:33
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

zülküf bence artık iyice edip yüksel'leşmeye başladın yahuuu elimizde bir amin kalmıştı oda putmuş..pes yaw pes...bence yahudi ve hristiyan kaynaklarından vereceğine şöyle izah etseydin daha inandırıcı olurdu;
amin'nin seruveni > emin > amine > emine > son aşamasında > amin oldu

bak emine ne halde geldi gördün mü ?
al sana hurafe )

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 01 Aralık 2012, 12:34   Mesaj No:34
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
HACIYSK Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Verdiğim yazı katolik ansiklopedisinde geçiyorda,AMİN geçmiyor mu,öyleyse siz niye katoliklerin ve yahudilerin AMİNİNE DEVAM EDİYORSUNUZ..Biraz ne dediğinizi kendinizde düşünseniz benim değilde ,kendinizin battığını göreceksiniz..
Alt 01 Aralık 2012, 13:46   Mesaj No:35
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4555
Beğendi:6167
Takdirleri:24294
Takdir Et:

Konu açılmışdır. Tartışmanın hedefi fikir alış verişidir.Bir birimizi rencide etmeden. buyrun.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 01 Aralık 2012, 14:14   Mesaj No:36
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
zülküf bence artık iyice edip yüksel'leşmeye başladın yahuuu elimizde bir amin kalmıştı oda putmuş..pes yaw pes...bence yahudi ve hristiyan kaynaklarından vereceğine şöyle izah etseydin daha inandırıcı olurdu;
amin'nin seruveni > emin > amine > emine > son aşamasında > amin oldu

bak emine ne halde geldi gördün mü ?
al sana hurafe )

Abi bu ve benzeri tartışmaya açık konular,genele şumul değil kişiye özel konulardır,Yani her kişi sahih derecesinde mutmain olduğunu yapmalı,Sizde tekdir edersinizki taklit metodu sakat bi metoddur.

Hatta Rasulullah as mın bile yanındaki ashabı kendisinden duyduklarını VHİY Mİ BU EY ALLAHIN RASULU diyerek,ona göre görüş beyan etmişlerdir..

Ben mutlak manada AMİNİN Bİ PUT İSMİ OLDUĞUNU DEĞİLDE,her dilde aynı manaya gelen artık tesadüfi mi desem,ne desem anlmı meçhul bi kelime olarak bulduğum için yerine Allahım kabul et,inşaallah ı kullanamyı tercih ediyorum benim için bu şekilde oluşu daha mutmain olmama sebeb oluyor.Daha öncede amini kullanıncada anlamı meçhul buluyor ve rahatsızdım vallahi..

Burda bu konuyu açarken tarihi bi malumat olarak kimin araştırması pekte önemli değil benim için,isimden çok içeriğe takılırım ,yani ilk başta okumadan kimin yazısıdır diye bakmam,konuyu ele alırken NE ANLADIĞIMA BAKIP,HEMEN PEYGAMBERİN PIRATİĞİ OLAN KURANA MÜRACAT EDERİM,ve öyle değerlendiririm..

Arkadaşların çıkışları hep çoğunlukla tahkikten,sorgulamadan uzak bi geleneğin ürünü gibi çıktı,hatta bu geleneğin yahudi ve hırıstiyanlarda bile var gelen bi durumdur ve rasulullahta bunu uygun görmüş demeleri kanaatimce doğru bi peygamber anlayışı olmadığıdır..

örneğin ben ey Allahın rasulu AMİNİN YERİNE,ALLAHIM KABUL ET desem RASULULLAH BANA YOK,yapamassın bak yahudi ve hırıstiyanlarda öyle dua ediyorlar, mı der,veya bak BEN BİLE AMİN DİYORUM,SENDE DİYECEKSİN YOKSA SEN BANA UYMAMIŞ MI OLURSUN MU DERDİ]ki farazi bi örnek bu rasulullah hayatta olmadığı için,farazi örnek bu]..

not.abi ashab vahiy olmayan durumlarda rasulullaha kendi fikirlerini söyleyecek kadar serbest bi islam ile içiçeydiler değil mi...

ha diğer taraftan rasulullahtan rivayet edilenlerle biz AMİN DİYORUZ DİYENLERİN PUT PEREST OLDUĞUNU DEĞİL,geleneği sorgulamayan TAKLİTÇİ OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM..

Yalnız paylaşımını yaptığım yazıda tarihi malumatta böyle Bİ PUT VARSA,NERDE VE BU BİLGİYE ULAŞAN KİŞİNİN BU PUTU GÖRÜP GÖRMEDİĞİNİ SORGULAMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞU KANAATİNDEYİM...

AYRICA ABİ,EDİP YÜKSEL benzetmene büyüğümsün ama,ABİ BAK GİT
Alt 01 Aralık 2012, 14:57   Mesaj No:37
Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 07 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

örneğin ben ey Allahın rasulu AMİNİN YERİNE,ALLAHIM KABUL ET desem RASULULLAH BANA YOK,yapamassın bak yahudi ve hırıstiyanlarda öyle dua ediyorlar, mı der,veya bak BEN BİLE AMİN DİYORUM,SENDE DİYECEKSİN YOKSA SEN BANA UYMAMIŞ MI OLURSUN MU DERDİ]

sen deme abi ne diycekler ki sana amin deme Allahım kabul et de
bu konu niye bu kadar uzadı ki kendinize amin demenin yalnış olduğuna kanaat getirecek birinimi arıyorsunuz bence bulamazsınız en azından bu sitede zaten google da sizden başka amine put ismi diyen çıkmamış verdiğiniz kaynağı da hiç bilmem zaten benim kaynağım kuran ve sünnet orda da aminnin put ismi söylemeyin diye birşey yok
selametle..

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...
Alt 01 Aralık 2012, 15:00   Mesaj No:38
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Alt 01 Aralık 2012, 15:27   Mesaj No:39
Medineweb Aktif Üyesi
sirace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:sirace isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20729
Üyelik T.: 09 Ekim 2012
Konular: 1
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

ben öle tartışmaya girebilecek kadar bilğili biri değilm ama hıristiyanlıkda yahudilkde bir zamanlar hak din idi onlarda da amin kelimesinn olması çok normal
Alt 01 Aralık 2012, 16:11   Mesaj No:40
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster

,

abi açıklamalar tamamen,geleneği şablonik olarak günümüze taşımaktır..

AMİNİN MANASININ, ALLAHIM KABUL ET DEMEK OLDUĞU HANGİ LİSANCADIR,

Arapça mı,

Türkçemi,

kürtçe mi,

ingilizcemi,

vs vs nece...

Konuyu Toplam 5 Kişi okuyor. (0 Üye ve 5 Misafir)