Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Teknoloji/Digital Dünya

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  11 Ekim 2024 (19:52), Konuya Son Cevap : 11 Ekim 2024 (21:39). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
  • 1 Beğenilen Esma_Nur
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Ekim 2024, 19:52   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 475
Beğenildi:3657
Beğendi:4265
Takdirleri:26008
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Optimus insansı robot

Optimus insansı robot

Tesla, merakla beklenen "We, Robot" etkinliğinde Optimus adlı insansı robotunu tanıttı. CEO Elon Musk, Optimus'un sıradan insan görevlerini yerine getirebileceğini ve özellikle endüstriyel alanlarda fiziksel iş gücünü dönüştüreceğini söyledi.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Musk, Optimus’un potansiyelini "her şeyi yapabilecek" şeklinde ifade ederken, robotun uzun vadede fiyatının 20.000 ila 30.000 dolar (yaklaşık 680.000 ila 1.020.000 TL) arasında olacağını belirtti​.

Optimus'un Görevleri: Gündelik İşlerden Endüstriyel İşlere Optimus, yürüyebilme, paket taşıma, çamaşır katlama gibi gündelik işleri yapabilmenin yanı sıra, fabrikalarda tekrar eden ve monoton işleri devralabilecek şekilde tasarlandı. Tesla, bu robotların ileride milyonlarca üretileceğini ve üretim süreçlerinde devrim yaratacağını öngörüyor

GELECEKTE ÇOK DAHA KARMAŞIK GÖREVLERİ YERİNE GETİRECEK'
Etkinlikte robot, basit görevler olan el sallama, bardak taşıma ve taş-kağıt-makas oynama gibi becerilerini sergiledi. Elon Musk, Optimus’un gelecekte çok daha karmaşık görevleri yerine getireceğini vurguladı. Tesla, bu insansı robotun üretim kapasitesini artırmayı ve 2026 itibariyle ticari kullanıma sunmayı hedefliyor​.

Bu gelişmeler, Tesla’nın otomasyon ve robotik alanındaki geleceğe dönük vizyonunun bir parçası olarak görülüyor. Optimus’un yalnızca endüstriyel işlerde değil, aynı zamanda ev işlerinde de kullanılabileceği belirtiliyor.
su damlası beğendi.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Robotlarla başımız derttemi sizce? Hafta'nın Konusu Esma_Nur 8 121 15 Ekim 2024 17:28
Hizbullah İsrail'i vurdu Gündem/ Manşetler Mihrinaz 3 43 13 Ekim 2024 22:04
Kredi kartı limitinden vatan hainliğine giden yol Gündem/ Manşetler Kara Kartal 8 83 13 Ekim 2024 22:00
Toshiyiku Mimaki Nobel Barış ödülü Gazze'ye... Yaşam/Kültür/Sanat Kara Kartal 0 34 12 Ekim 2024 17:23
Optimus insansı robot Teknoloji/Digital Dünya Esma_Nur 2 37 11 Ekim 2024 19:52

Alt 11 Ekim 2024, 19:53   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 475
Beğenildi:3657
Beğendi:4265
Takdirleri:26008
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Her eve ve iş yerine lazım. Fabrikalarda çalışan robotlar hem heyecan verici hem ürpertici
su damlası beğendi.
Alt 11 Ekim 2024, 21:39   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 580
Beğenildi:4802
Beğendi:6474
Takdirleri:25780
Takdir Et:

Robotlar yvş yvş hayatımıza giriyor. İnsanları yalnızlaştırıyorlar kimsenin kimseye müdanesi olmayacak. Bir tarafdanda düşününce güzel aslında dedikodu laf taşıma azalır evleri silip süpüren robotlar mesela günlük yardımcı tutsanız verdiğiniz parayı beğenmeyecek bir dünya laf edecek sağda solda , burada robotumu yardımcı insanımı tercih edeceğiz taksilerde öyle boş muhabbet döneceğine çek robot gideceğim yere demek daha bir yerinde olur diye düşünüyorum
Kara Kartal beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)