Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi JAZARİ,Açılış Tarihi:  15 Eylül 2015 (15:04), Konuya Son Cevap : 15 Eylül 2015 (17:48). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen JAZARİ
  • 1 Beğenilen ayrıLık_
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Eylül 2015, 15:04   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 74 yaşında bir Terörist(!)

74 yaşında bir Terörist(!)

Cizre'de Hayatını Kaybeden 74 Yaşındaki Adamın Hikayesi Yürek Burktu

Cizre'de sokağa çıkma yasağı sürerken ekmek almak için "Ben yaşlıyım, kimse bana bir şey yapmaz" diyerek dışarı çıkan yaşlı adam, başından vuruldu. Cesedi 1 gün boyunca sokakta kaldı.

İsim:  rdddd.jpg
Görüntüleme: 26
Büyüklük:  103,4 KB (Kilobyte)

Cizre'de sokağa çıkma yasağı sürerken evde yiyecek ekmekleri kalmadığı için 'ben yaşlıyım, kimse bana bir şey yapmaz' diyerek dışarı çıkan Erdoğan, sokağın başında vuruldu. Çatışmaların sürmesi nedeniyle cesedi vurulduğu yerde sabaha kadar kaldı. 74 yaşındaki [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]'ın zorluklarla dolu hayat hikayesi de yürek burktu.
ÇÖPTEN HURDA TOPLAYIP GÜNLÜK 10 LİRA KAZANIYORMUŞ
Cizre'de ekmek almaya giderken vurulan ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle cesedi sabaha kadar sokakta kalan 74 yaşındaki [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]'ın geçimin sağlamak için çöpten hurda toplayıp 10 liraya sattığı ortaya çıktı. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...], [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]'de yasak sürerken "Ben yaşlıyım, bana kimse bir şey yapmaz" diyerek evden çıkmış.
KÖYLERİNE TOP MERMİSİ DÜŞÜNCE CİZRE'YE YERLEŞMİŞ
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] köyünden olan [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] 74 yaşındaydı. 1994 yılında köylerine bir top mermisi düşünce ailesini yanına alarak [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]'nin Cudi mahallesine yerleşti. 7 çocuk sahibi olan Erdoğan, ailesini geçindirmek için seyyar satıcılık ve benzeri işlerde çalıştı. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]'ı iyi bilen Erdoğan bir dönem hafızlık da yaptığı için mahallede, ' [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]' olarak biliniyordu. Yaşı ilerlediğinde inşaat ve çöplerden topladığı hurdalarla geçimini sağlamaya başladı.
"BEN YAŞLIYIM, BANA NKİMSE BİR ŞEY YAPMAZ" DİYEREK EVDEN AYRILDI...
Cizre'de sokağa çıkma yasağı sürerken, 11 [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] akşamı, kardeşinin anlatımına göre "Ben yaşlıyım, bana kimse bir şey yapmaz" diyerek ekmek almak için evden ayrıldı. Marketin içinde bulunan fırından pide ekmeklerini alan Erdoğan, eve geri dönerken Nergiz sokağın başında kafasına isabet eden bir kurşunla hayatını kaybetti. Çatışmalardan dolayı Erdoğan'ın cenazesi sabaha kadar olay yerinde kaldı.
''6 LİRASI BENDE KALDI''
Hurdacı Nesim Esen, [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]'ın sokakta topladığı hurdaları kendisine getirdiğini anlattı: "Mehmet amca 5 yıldır bize hurda getirirdi. Günlük kazancı 5 ila 10 lira arasındaydı. Ölmeden 3 gün önce buraya geldi. Getirdikleri 6 lira tuttu. Bozuk para olmadığı için parasını veremedim. Parası hâlâ bende duruyor. Tehlikeli olduğu için kendisine sokağa çıkmamasını ve hurda toplamamasını söyledim. Ancak bana, 'Param yok, bu yüzden hurda toplamam lazım' dedi. Ben de kendisine her gün için yevmiye vereceğimi söyledim. O da kabul etti. Ondan sonra hiç görmedim. Daha sonra Mehmet amcanın vurulduğunu söylediler. Cenazesini almaya gittik. Ancak çatışmalardan dolayı cenazesini alamadık. Mehmet amca yumuşak kalpli biriydi. Çöpte topladığı bayat ekmeği hayvanlara verirdi." (Kaynak: Radikal)
YaŞuHa ve İslaminesil beğendiler.

Konu Sahibi JAZARİ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yaşlı Olmasam Dağa Çıkardım Muhtelif Konular yasarakkas 5 2119 06 Ekim 2015 08:47
74 yaşında bir Terörist(!) Serbest Kürsü ayrıLık_ 2 1602 15 Eylül 2015 15:04
2014 ALES Sonbahar dönemi sınav Başvurusu ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2297 21 Eylül 2014 20:01
DHBT Soru-Cevap/Medineweb DHBT-Çıkmış Sorular-Cevaplar Mihrinaz 8 12858 11 Eylül 2014 22:30
2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme... ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2243 11 Eylül 2014 19:12

Alt 15 Eylül 2015, 17:05   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Standart Cevap: 74 yaşında bir Terörist(!)

Sözün bitdiği İnsanlıktan dem vuranların dillerine perçim atıldıgı,Ümmet bilinçinin ,kardeşlik söylemlerinin hava fiso oldugu öyle bir dünyada yasıyoruz ki !!! Çıkar ve menfi duyguların Ağır oldugu , Güç bendeyken affetmeyi bilmediğimiz insanlığımızın sonu elbetdeki hüsran olacaktır..

Ayrım yapmaksızın ,hak ile batılı gözetmeksizin ,Adelet terazisinin tartısını hesaba katmadan yapılan Bu zulmü ve vahşeti Yüreğimde gelen sitemle ve isyanla Bugz ediyorum...

Murat Eroğlu.
Alt 15 Eylül 2015, 17:48   Mesaj No:3
Durumu:ayrıLık_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 50540
Üyelik T.: 27 Ağustos 2015
Arkadaşları:1
Konular: 0
Beğenildi:15
Beğendi:53
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: 74 yaşında bir Terörist(!)

74 yaşında adam ne zararı olabilir dediği gibi bunu yapan sorumluları kınıyorum ülkemiz zor zamanlardan geciyor

her türlü zulüm dursun artık!

Rabbim ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlara fırsat verme bizlere sabır ve güç ihsan eyle :(
YaŞuHa beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)