Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Ocak 2022, 20:28   Mesaj No:1

Esma_Nur

Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 580
Beğenildi:4747
Beğendi:6413
Takdirleri:25493
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Jenny Molendyk Divleli nin Hidayet yolculuğu

Jenny Molendyk Divleli nin Hidayet yolculuğu

İsim:  jeny.jpg
Görüntüleme: 19
Büyüklük:  152,7 KB (Kilobyte)

Müslüman olma serüvenini

Müslüman olmak gibi bir niyetim hiç olmamıştı aslında. Sadece bilmediğim bir inançla ilgili bilgi sahibi olmak için araştırıyordum İslam’ı. Araştırmalarım, okumalarım ve tanıştığım Müslümanlarla konuşmalarım, kendi dinim olan Hristiyanlıkla ilgili şüphelerim olduğunu bana gösterdi. Evde yalnız olduğum bir gece Tanrı’ya dua ettim: “Ey Tanrı’m, hangi dinin Tanrı’sı isen, Hristiyanlığın veya İslam’ın, bana kendini açık et.” Öyle bir noktaya gelmiştim ki samimi olarak doğru yolu bulmayı arzu ediyordum. Bu süreçte şunun farkına vardım: İçtenlikle “gerçek” olanı işitmeye ve öğrenmeye yöneldiğimde Allah kalbimi açık bir şekilde gerçeği görmeye meylettirdi. Fakat bu süreçte birçok zorluk da vardı. Bütün zorluklara rağmen öğrenip inandıklarımı inkâr edemezdim. Artık öyle bir noktadaydım ki madem İslam’ı reddedemiyorum, Allah’ın emirlerini de reddedemezdim. Bu da şu demek oluyordu: Müslüman olduysam hayatımda büyük değişiklikler de olacaktı. Karar vermiştim, Kur’an’ın hakikat olduğuna inanıyorsam içindeki emirleri inkâr edemem. Dolayısıyla Müslüman olma kararımla beraber, tesettüre girme, haram yiyecek ve içeceklerden kendimi alıkoyma kararım da beraberinde geldi. İslam’ı kabul etmek, şehadet getirmekle bitmiyordu. Aksine her gün, yeni kararlar almayı mecbur kılıyor ve İslam’la şereflenmeyi hafife almamamı gerektiriyordu. Sıklıkla aklıma şu ayet-i kerime gelir: “… yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.” (Âl-i İmrân, 3/103)

çok etliyeyici bir hikaye özet olarak paylaşmak istedim

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Tarifsiz Acımız Taziye-İlan-Selamlaşma Nebevi Sevda 9 135 05 Eylül 2024 08:33
Yasdayız😭 Taziye-İlan-Selamlaşma Vasat 9 167 31 Temmuz 2024 12:05
TEPKİNİZ NE OLURDU? Esmanur Vasat 3 111 27 Temmuz 2024 10:42
Çekiliş var kaçırmayın :) Duyurular/Öneriler/Şikayetler Sükutu-Ezber 14 480 15 Temmuz 2024 17:47
Çantalarımız Var :) Duyurular/Öneriler/Şikayetler Vasat 24 923 23 Mayıs 2024 18:31