Konu Başlıkları: Bu Ayın Misafiri Vasat
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ağustos 2024, 22:13   Mesaj No:63

Vasat

Medineweb Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:313
Beğendi:427
Takdirleri:4220
Takdir Et:

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Afyetletler olsun efenim ,bu sıcakda da dondurma iyi gelir..

Bende merak ettim en güzel yaptığınız bir börek varmı ?
Tatlıda var mı ?

Hobiniz varmı ayrıca ?

En sevdigin ev işi ?

Kolay gelsin ....
Aynen öyle, çok teşekkür ederim : )

En güzel yaptığım börek: sanırım peynirli büzme börek; en çok o isteniyor çünkü : )

Bu arada pratikliğini de ben seviyorum: yufkalar tepsiye büzülerek döşenip, tüm sos üstüne dökülüyor : )

Tatlı olarak da: elmalı turta diyebilirim : ) Revani de olabilir ama sağlıksız diye "aileden gelen her 3 istekten sadece birini" değerlendiriyorum; onlar istiyor ben hayır diyorum yani : )

Hobi olarak: eskiden lif örerdim, hatta satardım da; önceleri facebook, ardınca instagram üzerinden. Bir ipin 50 kuruş olduğu zamanları hatırlıyorum : )

Şu an ise bir ip 30 lirayı aştı, kargolar ise iyiden iyiye yükseldi. İnternette bakıyorum, hala sipariş alanlar var. Ama doğrusu bu pahalılık örgü keyfimi kaçırdığı için öresim gelmiyor artık : ) En son elimde kalan iplerden bulaşık lifi örmüştüm, sanırım bu şekilde değerlenecek kalan iplerim : )

En sevdiğim ev işi: sanırım bulaşık. Toz alma hızlı oluyor diye onu söyleyesim geldi ama yok, doğrusu bulaşık. Elde bulaşık yıkamak su israfı diyorlar ama ben aksine tasarruf bile yapıyorum, bu da beni mutlu ediyor : ) "Nasıl tasarruf?" denilirse:

Köpüklü bulaşıkların ilk köpüğünü kabaca aldıktan sonra, hani deterjan kalıntısı kalmasın isteriz ya, işte o kısım için lavaboya bir leğen koyuyorum ve akan su orda birikiyor. Bulaşıkların ilk köpüğü az bir suyla alındığı için, kalan kısım dupduru su oluyor. İster ocak silinsin, ister cam, ister balkon... Suyla temasın stres aldığını da düşünürsek, benim için en güzel iş bu : )

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]