Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Forum Etkinlileri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  28 Kasım 2022 (10:55), Konuya Son Cevap : 23 Ekim 2024 (00:23). Konuya 38 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı68Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24Haziran 2023, 16:14   Mesaj No:31
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 477
Beğenildi:3675
Beğendi:4289
Takdirleri:26058
Takdir Et:

Evin içinde terliksiz dolanamamaBi eve gireceksem ayağıma hemen ya terlik bakarım ya terlik taşırım Annem çocukken günlere götürürken terlikmi taşıdı bana acaba
su damlası beğendi.
Alt 19 Ağustos 2023, 23:11   Mesaj No:32
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1307
Beğenildi:12402
Beğendi:9209
Takdirleri:28274
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Gündüz evin içinde girdiğim her yerde ışık yakmak ve açık unutmak 🤦
su damlası beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 29 Eylül 2023, 17:06   Mesaj No:33
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Duvar saatinin pili bitmiş, ısrar kıyamet sen elleme biz takarız ayarlarız dediler. Sebep " EVDEKİ BÜTÜN SAATLER 5 DAKİKA İLERİ"
Cep telefonum hariç; kol, duvar hatta araba hepsi 5 dakika ileri.)) Demeseler garip huyumu bilemeyecektim çok normal bana göre.))
Esma_Nur beğendi.

Alt 10 Temmuz 2024, 14:40   Mesaj No:34
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ortalama 5 senede bir taşınmak gibi masraflı, yorucu tuhaflığımız var. Allahım bu son olsun Sığamıyoruz memlekete Bir evde badana boya yapacak kadar oturmayı nasipet.))
Esma_Nur ve Vasat beğendiler.

Alt 12 Temmuz 2024, 10:03   Mesaj No:35
Medineweb Aktif Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:344
Beğendi:488
Takdirleri:4384
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ortalama 5 senede bir taşınmak gibi masraflı, yorucu tuhaflığımız var. Allahım bu son olsun Sığamıyoruz memlekete Bir evde badana boya yapacak kadar oturmayı nasipet.))
Masrafı olmasa ben çok isterdim : ) Aynı yerde uzun süre oturunca bir gaflet hali çöküyor, değişikliği seviyorum.

Ama belki de tam kafa dengi komşum ve ev sahibim hiç olmadığı için olabilir, olsa dünyadaki cenneti bulmuş gibi olurduk ve hiç vazgeçilmek istenir miydi...
Esma_Nur ve Kara Kartal beğendiler.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]

Alt 13 Temmuz 2024, 15:12   Mesaj No:36
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 582
Beğenildi:4821
Beğendi:6491
Takdirleri:25894
Takdir Et:

Alıntı:
Vasat Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Masrafı olmasa ben çok isterdim : ) Aynı yerde uzun süre oturunca bir gaflet hali çöküyor, değişikliği seviyorum.

Ama belki de tam kafa dengi komşum ve ev sahibim hiç olmadığı için olabilir, olsa dünyadaki cenneti bulmuş gibi olurduk ve hiç vazgeçilmek istenir miydi...
Size katılıyorum uzun süre aynı yerde oturmakta zor Emine hocamınkide zor kafa dengini buldum diyorsunuz ama yanılıyorsunuz çok sonra anlıyorsunuz sizi kullanmak için samimi olmak istemiş işi bitince en ufak bir bahaneyle savurup atıyor . Aciz zamanlarında sizden yararlanacaklarını düşünenler eyvallah ediyor. O yüzden yeni kimse tanımaya hiç mecalim kalmadı tanıdıklrım yetti arttı bile. İnsanlara mesafeli durmaya çalışıyorum .

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 14 Temmuz 2024, 22:49   Mesaj No:37
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Taşındığım her yerde çok güzel insanlara denk geldim. En güzel yanı, görüşeceğin insanı seçme özgürlüğü. Tanıştıklarını tartma, kimlerle görüşeceğine karar verme,hatta kafana,aile yapına uygunluk için azami çaba sarfetme, zorunlu mahalle baskısı üzerinde hissetmeme ve riyakar davranmamak. Yani,aynı mahalle , kaç yıldır aynı apartman, aynı binadayız mecburen iyi olayım, sevmesemde görüşeyim baskısı kurmuyorsun. Üst kat komşun sorunlu mu aman nasılsa taşınıcam demiyorsun tabikı AYIP OLUR DEMEK YERİNE TÜM İNSANİYETLİĞİNLE ŞİKAYET BİLDİRİYORSUN. ÇOKMU SIKINTI TAŞINIR ÇIKARIM RAHATLIĞI BAŞKA TABİ
Başedemiyorsan taşın mottosu bizimki. Artık çok yoruldum bu döngüden yoksa yeni şehir, yeni insan, yeni yerleşim biz pek seviyoruz Daha sevmiyorum hazırlarını muhafaza edeyim.)))Vasat taşınsın bundan sonra.))))
Esma_Nur, su damlası ve Vasat beğendi.

Alt 22 Temmuz 2024, 10:22   Mesaj No:38
Medineweb Aktif Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:344
Beğendi:488
Takdirleri:4384
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Taşındığım her yerde çok güzel insanlara denk geldim. En güzel yanı, görüşeceğin insanı seçme özgürlüğü. Tanıştıklarını tartma, kimlerle görüşeceğine karar verme,hatta kafana,aile yapına uygunluk için azami çaba sarfetme, zorunlu mahalle baskısı üzerinde hissetmeme ve riyakar davranmamak. Yani,aynı mahalle , kaç yıldır aynı apartman, aynı binadayız mecburen iyi olayım, sevmesemde görüşeyim baskısı kurmuyorsun. Üst kat komşun sorunlu mu aman nasılsa taşınıcam demiyorsun tabikı AYIP OLUR DEMEK YERİNE TÜM İNSANİYETLİĞİNLE ŞİKAYET BİLDİRİYORSUN. ÇOKMU SIKINTI TAŞINIR ÇIKARIM RAHATLIĞI BAŞKA TABİ
Başedemiyorsan taşın mottosu bizimki. Artık çok yoruldum bu döngüden yoksa yeni şehir, yeni insan, yeni yerleşim biz pek seviyoruz Daha sevmiyorum hazırlarını muhafaza edeyim.)))Vasat taşınsın bundan sonra.))))
Son iki mesaja bildirim gelmemiş, bunları kaçırmışım : )

Allah cümleten kolaylıklar versin dilerim ve benim için söylediklerinize "hayırlısıyla amin" diyeyim : ) 2-3 yılda taşınmaya alışmış olan ben 14 yıldır aynı yerdeyim ve monotonluktan, yaşlanmış bir çift olan ev sahiplerimizin hayal ürünü sorunları ile baş etmekten içim kurudu resmen : ) Çocuklarının ara bulmaları sayesinde idare ediyoruz şu an; "yaşlandılar, hoşgörün, biz de biliyoruz durumu ama bir şey diyemiyoruz" diye diye : )

Rabbim akıl nimetinden eksik etmeden emanetini alsın dilerim, insanın kendine de çevresine de çok zor sınav.
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]

Alt 23 Ekim 2024, 00:23   Mesaj No:39
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 477
Beğenildi:3675
Beğendi:4289
Takdirleri:26058
Takdir Et:

Sevdiğim yemekler bitmesin diye sona doğru gıdım gıdım yiyorum dürüm lavaş burger köfte pilav patates kızartması hepsinde
Esma_Nur beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)