Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Konusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  15 Ekim 2024 (17:28), Konuya Son Cevap : Dün (17:02). Konuya 8 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı15Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Kara Kartal
  • 2 Beğenilen Kara Kartal
  • 3 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
  • 1 Beğenilen Vasat
  • 3 Beğenilen Mihrinaz
  • 1 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
  • 1 Beğenilen Esma_Nur
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Ekim 2024, 17:28   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 475
Beğenildi:3657
Beğendi:4265
Takdirleri:26008
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Robotlarla başımız derttemi sizce?

Robotlarla başımız derttemi sizce?

ABD'nin çeşitli eyaletlerinden birçok robot süpürge kullanıcısı, cihazlarının kendilerine yönelik ırkçı küfürler ve hakaretler yağdırdığını söyleyerek şikayette bulunmuşlar.
Çin malı robot süpürge Ecovacs Deebot X2 arıza vermeye başladığı sırada televizyon izlediğini, daha sonra süpürgesinin tuhaf sesler çıkarmaya başladığını ve siyahları hedef alan ırkçı küfürler ettiğini anlatmış.

"Süpürgemin hacklendiğini anlamam çok uzun sürmedi. Hackerların kamera ve mikrofona erişebilmesinin özellikle çocuklarının mahremiyeti açısından büyük bir sorun olduğunu belirtmek istiyorum" demiş

Mayıs ayında Deebot X2 model bir süpürgenin uzaktan kontrol edilerek Los Angeles'taki bir evde yaşayan köpeği kovaladığı ve bu esnada küfürler savurduğu bildirilmişti.

Uyarılan Ecovacs, durumun sistemlerinden değil, müşterilerin hesap bilgilerinin ele geçirilmesinden kaynaklandığını öne sürdü.

Çin şirketi, kasımda yapılacak güncellemeyle X2 serisinin daha güvenli hale getirileceğini de ekledi. Bu seri, Türkiye'de de satılıyor.

Ne dersiniz bu duruma robot süpürgesi olanlar gece kapıları kapatıp yatın
su damlası ve Vasat beğendiler.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Robotlarla başımız derttemi sizce? Hafta'nın Konusu Esma_Nur 8 120 15 Ekim 2024 17:28
Hizbullah İsrail'i vurdu Gündem/ Manşetler Mihrinaz 3 42 13 Ekim 2024 22:04
Kredi kartı limitinden vatan hainliğine giden yol Gündem/ Manşetler Kara Kartal 8 83 13 Ekim 2024 22:00
Toshiyiku Mimaki Nobel Barış ödülü Gazze'ye... Yaşam/Kültür/Sanat Kara Kartal 0 34 12 Ekim 2024 17:23
Optimus insansı robot Teknoloji/Digital Dünya Esma_Nur 2 37 11 Ekim 2024 19:52

Alt 15 Ekim 2024, 17:39   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İstanbul Maltepede yine bir robot süpürge patlaması ardarda yaşanmış. Airfryr aynı şekilde tehlike arzediyr.

Özellikle batarya sistemlerindeki hatalar ve düşük kaliteli malzemeler bu riskleri artırıyor.Uzmanlar, özellikle lityum-iyon bataryalar gibi bileşenlerde yaşanan arızaların bu tür tehlikeleri tetikleyebileceğine dikkat çekiyor. Aynı tehlike, son dönemde patlamalarla gündeme gelen airfryer’lar için de geçerli.

Elektrik Elektronik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Şaban Tat, lityum-iyon bataryaların aşırı ısınma, kısa devre ya da hatalı şarj gibi nedenlerle patlamalara yol açabileceğini belirtti.
su damlası ve Vasat beğendiler.
Alt 15 Ekim 2024, 18:26   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 580
Beğenildi:4802
Beğendi:6474
Takdirleri:25780
Takdir Et:

O videoyu izledim gariban robot öyle zorlanmışki dile gelmiş ). Bizim milletin işi belliolmaz yemek hazırlarken de yerdım et , misafir geldi çay servisi yap demişdir robotta ağzına geleni savurmuştur ))) ne boşlar var neler ile uğraşıyorlar. Robotun tutuşma olayına gelince normalde bozuk değilse şarz olunca kendini kapatır onda başka bir şey vardır. Etrafda kullanan çok duymadım hiç bu tür şeyler. Araştırayım böyle patlayıp çatlıyorsa küfür falan ediyorsa özel bir akrabam var ona hediye vereyim )))

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 15 Ekim 2024, 21:13   Mesaj No:4
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

modeller çok yükseldi. özellikle internet baglantilı olmaları bu güvenlik açığını doğuruyor düşünsenize firma kullanıcı bilgilerinin sızdığını haclendigini söylüyor.ciddi tehdit. bütün verilerinizi toplayabilirler. Kapısını kapatın yatarken ortalık yerde dolanmasın dikkat edin
Vasat beğendi.
Alt 16 Ekim 2024, 13:32   Mesaj No:5
Medineweb Aktif Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:334
Beğendi:468
Takdirleri:4334
Takdir Et:

İnternete bağlanabilen bir cihaz, hacklenebilir cihazdır ve bu buzdolabı olsa bile güvenmem : )

Not: Elimizdeki telefon, bilgisayar ve tv yeterince geriyor zaten : )
Kara Kartal beğendi.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]

Alt 16 Ekim 2024, 18:28   Mesaj No:6
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1305
Beğenildi:12383
Beğendi:9200
Takdirleri:28174
Takdir Et:

Robot çağındayız artık. Hayatımızı kolaylaştırıyor mu abluka altına mı alıyor onu netleştirmek gerek Elektronik ürünlerin son sürümleri İnternet bağlantılı. Ürün alırken sırf hacklenme endişesi bile yeterli sebep. İnternet bağlantılı, evde yokken komut vermeli ürünleri tercih etmeyenlerdenim. Bunlar elektronik cihaz hacklenmiş, ses, kayıt herşeye erişmiş bunun birde insansı robot versiyonunu düşünün. Düşündüm ürperdim
Cihazdır patlar, alev alır bence normal. Airfryr, Cep telefonları, plazma tvlerin patlaması gibi. Bunları gözönünde bulundurmak ve ona göre tedbirler almak başka bişey; terör eylemi ile elinizdeki alete tanımadığınız kişilerin erişimi ve yönetmesi bambaşka birşey. Firma sahibi müşterinin hesap bilgilerinin ele geçirilmiş olması demiş. Çok korkunç. Farklı bir yazılım yükleyerek bakın nasıl başka birşeye dönüşüyorlar.

Robot süpürgenin en son en üst sürümünü alalım diyordum vazmi geçsem). Çok akıllı olmasına gerek yok düşük modeller iyidir dış kapıya koyarım gibi geliyor.)))
Esma_Nur, Kara Kartal ve Vasat beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 16 Ekim 2024, 18:42   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Eve yardımcı çağırdığınızdada mahremiyet ihlali oluyor. Evdeki olan biteni çıkıp dısarıda anlatabiliyorlar.ev çokmu pisdi nasıl yemek ikram etti gibi gibi .. Artı çekmecelerinizi karıştırabiliyorlar. Bence robot daha makul gibi geldi
Vasat beğendi.

Alt Dün, 13:05   Mesaj No:8
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Eve yardımcı çağırdığınızdada mahremiyet ihlali oluyor. Evdeki olan biteni çıkıp dısarıda anlatabiliyorlar.ev çokmu pisdi nasıl yemek ikram etti gibi gibi .. Artı çekmecelerinizi karıştırabiliyorlar. Bence robot daha makul gibi geldi
Esmanur robotun kafasına odunla vurur bi kova su döker yola geriririsn sanki ikiye bölündü millet senin gibi kolaylık gözüyle bakanlar, eve barka sokmam korku filminde gibi kafası atınca saldırabilir diyenler çalı süpürgeye dönelim diyenler
Esma_Nur beğendi.
Alt Dün, 17:02   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Esmanur robotun kafasına odunla vurur bi kova su döker yola geriririsn sanki ikiye bölündü millet senin gibi kolaylık gözüyle bakanlar, eve barka sokmam korku filminde gibi kafası atınca saldırabilir diyenler çalı süpürgeye dönelim diyenler
İnsandan daha tehlikesiz bana göre veriler toplanıyor diyenler tez elden telefonları atın çöpe ? Bırakamazsınız değilmi o zaman robotları rahat bırakın . Cam silenide var yaygınlaşsın onuda alırız)
Kara Kartal beğendi.

« Atatürk heykeli | - »

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)