Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Medineweb Yönetiminden İlan

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  27 Eylül 2015 (13:22), Konuya Son Cevap : 09 Şubat 2024 (08:33). Konuya 124 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı257Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Eylül 2015, 13:22   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Medineweb Üyelerinin Dikkatine (ÖNEMLİDİR)

Medineweb Üyelerinin Dikkatine (ÖNEMLİDİR)

Selamun aleyküm kıymetli forum üyeleri...Her türlü duyurumuz,üyelerimize bilgi aktarımı bu konu başlığı altından yapılacaktır...forumda konu arayıpta sıkıntı çeken üyelerimiz, bu konu başlığından sorularını yöneltebilir... ö.m lerden sormak yerine buraya sorularınızı,aradığınız konuları yazarsanız,daha hızlı cevaba ulaşırsınız..site yöneticimizinde belirttiği kuralları tekrar sizlerle paylaşıyorum...hayırlı olsun...selametle.....

1-her hangi bir siteden alıntı yapıp buraya yapıştırmak isterseniz,o yazının yazarı varsa mutlaka altına yazar adını eklemeyı unutmayın.yazar yoksa ve size ait değilse,altına alıntı eklemeyı unutmayın.

2-sitemizden başka sitelere alıntı yapacaksanız,aynı şartlara riayet etmenizi rica ediyoruz.sitemizden alıntı yapmak serbestir,herhangi bir hakk iddia etmiyoruz.islami ilimler vakıftır,o ilimleri yasaklamak ne bizim ne de islami duyarlılığı olan hiç kimsenin, islami anlamda hakkı yoktur.

3-bazı uyelerimiz tarafından başka sitelerden buraya alıntı yapılmış..alıntı yapılanların altına alıntı yazılmasını rica ediyorum.

4-bazı uyeler,bizi alıntıcı,çalıntıcı gibi lanse ederek,konuyu silin,bunu yok edin gibi hoş olmayan tavırlara,talimatlara girmektedir...mesajlarıyla,tehditleri ile,mahkemeye vereceğiz gibi saçmalıklarıyla sık sık rahatsız etmektedir.o uyelere şunu diyorum,lütfen bizi rahatsız etmeyın mesajlarınızla,huzurumuzuda bozmayın.mahkeme adresini bilmiyorsanız size verelim!

5-bazı uyelerimiz editörlere talimat baskı uygulamaktadır.bundan vazgeçilmesini rica ediyorum.editörler baş editöre karşı sorumludur.editörlerin kendi başlarına site ile ilgili herhangi bir konuda karar vermemesini rica ediyorum.baş editöre danışılması ricasıyla...

kurallara uyulmasıni saygıyla rica olunur..

NOT:Konu başlığına uygun olmayan her türlü mesajlar,polemik unsuru yazışmalar silinecektir..saygılar..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Duyulmayan Çığlık...Va Mutasımah Muhtelif Konular Mihrinaz 0 37 25 Mart 2024 14:21
Rabia Sessizliği Gündem/ Manşetler Mihrinaz 0 68 08 Mart 2024 10:32
ABD Sahtekarlığın Kitabını Yazdı İslami Haberler Esma_Nur 2 100 06 Mart 2024 23:24
Ömer Seyfettin 140 Yaşında Kitaplar/Kütüphane Mihrinaz 2 64 06 Mart 2024 17:43
İnsan Hayatta İken Çocuklarından Birine Malını... İlmihal Bölümü Mihrinaz 0 69 06 Mart 2024 15:30

Alt 27 Eylül 2015, 13:33   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Medineweb Üyelerinin Dikkatine (ÖNEMLİDİR)

5 ekim itibariyle meal-tefsir derslerimize kaldığımız yerden devam edelim inşallah...

mihrinaz -Duha -İnşirah -Tin sureleri

Sıra bendeydi...bu tarihten itibaren devam edip surelerimizi bitirelim inşallah...selametle

meal-tefsir gurubunda olan arkadaşlarımıza ve takip eden üyelerimize duyurulur bizim içinde ders zili çalsın artık...
su damlası beğendi.

Alt 07 Ekim 2015, 22:50   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sitemizden ayrılan,banlanan ve bir şekilde uzaklaşan sonrasında ne kadar konum varsa silin diyen üyelereimize duyurulur...burada paylaştığınız konular,artık şahsa ait konular değildir,herkesin istifadesine sunulmuş dökümanlardır..daha öncede örneğini gördük,ben gidiyorum ama konularımıda silin diyenleri..şunu bilmelisinizki burda paylaşılanlar silinemiyor...silindiğinde sistemle ilgili tamamen teknik sorunlar yaşıyoruz...düzenlemesi,yoluna koyması başlı başına sıkıntı..üyelerimiz paylaşımlarını yaparken bunları göz önüne alarak ve bilerek paylaşımlarını yapsınlar lütfen...
burası bizim için bir eğitim yuvası..her türlü dökümandan burada istifade ettik..arkadaşlarım büyük bir özveriyle hazırladıkları herşeyi ,herkes kullansın diyerek sırf Allah rızası için paylaşıp daha çok insana ulaşmasını istediler...bizler bu dökümanlardan faydalanıp burada hem önlisans bitirip,kpss dhbt ilitam arapça...saymakla bitiremeyeceğim arşivinden faydalanıp,ondan sonra paylaşım yaptım silin hakkımı helal etmiyorum şımarıklığını yapamayız...sizin faydalandıklarınız hepsi helal edilen dökümanlar..ne kadar hakka girdiğinizi düşünün bunlarla vaktimizi aldığınız için..selamwetle..

Alt 08 Ekim 2015, 15:40   Mesaj No:4
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sitemizden ayrılan,banlanan ve bir şekilde uzaklaşan sonrasında ne kadar konum varsa silin diyen üyelereimize duyurulur...burada paylaştığınız konular,artık şahsa ait konular değildir,herkesin istifadesine sunulmuş dökümanlardır..daha öncede örneğini gördük,ben gidiyorum ama konularımıda silin diyenleri..şunu bilmelisinizki burda paylaşılanlar silinemiyor...silindiğinde sistemle ilgili tamamen teknik sorunlar yaşıyoruz...düzenlemesi,yoluna koyması başlı başına sıkıntı..üyelerimiz paylaşımlarını yaparken bunları göz önüne alarak ve bilerek paylaşımlarını yapsınlar lütfen...
burası bizim için bir eğitim yuvası..her türlü dökümandan burada istifade ettik..arkadaşlarım büyük bir özveriyle hazırladıkları herşeyi ,herkes kullansın diyerek sırf Allah rızası için paylaşıp daha çok insana ulaşmasını istediler...bizler bu dökümanlardan faydalanıp burada hem önlisans bitirip,kpss dhbt ilitam arapça...saymakla bitiremeyeceğim arşivinden faydalanıp,ondan sonra paylaşım yaptım silin hakkımı helal etmiyorum şımarıklığını yapamayız...sizin faydalandıklarınız hepsi helal edilen dökümanlar..ne kadar hakka girdiğinizi düşünün bunlarla vaktimizi aldığınız için..selamwetle..

Alt 18 Şubat 2016, 15:12   Mesaj No:5
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Selamun aleyküm değerli medineweb üyeleri...2 Mart 2014 yılında Al-i İmran suresiyle başladığımız''medineweb üyeleri sorularla sureleri tanıyor''başlığıyla başladığımız...,Medineweb, arkadaşımızın gayretleriyle başlattığımız çalışmamızı nihayete erdirdik 10 kişilik bir gurupla başladığımız,Kuran'ı tanımaya gayret gösterdiğimiz,bu meal-tefsir dersinde,bazen sayımız çoğaldı,bazen azaldı,en son 4 kişiyle devam ederek, payımıza düşen 96 sureyi bitirmek nasiboldu bizlere...2 yıl süren bu çalışmada emeği geçen kıymetli meal gurubu üyelerinden;

1.FECR
2.nurşen35
3.Abdülmelik
4.bilinmez
5.Neslinur
6.Medineweb
7.Tuba
8.NİSAREYYAN
9.Allahın kulu
10.gökçen0421
11.GÖKÇEN AZRA
12.Azranur
13.9Esra
14.Tevhid
15.mihrinaz

nickli üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum..bu saydığım isimler 2 yıllık bir çalışmaya ve 96 sureye hazırlık yapan arkadaşlardır..çalışmaya daha önce başlayan ,bizlerede örnek teşkil eden çalışmalarla asıl katkıyı sağlayan 18 sureyi öncesinde hazırlayıp,bizlerle paylaşan;

FECR
yitiksevda
yasemin ataman ve

dersimize katkıda bulunan,Esmanur başeditörüm
,ve katılımcı olup,bizi takip eden herkesten,misafir takipçilerimizden

hocalarımızdan Allah razı olsun..İlmiyle amil,konuşurken ayetlerle konuşan hocalarımızın karşısında soru hazırlamak çokta kolay olmadı.yıldığım zamanlar oldu,yanlış cevap vermekten kendim yıldım...soruları çözmek bi yana anlayamamıyordum bile...bu noktada sabrıyla,gurup üyelerimiz birbir ayrılsada dersi hiç bırakmayışıyla,yıldığımız noktada desteğini hiç esirgemeyip,bizi motive eden ..bilmez halimizle yaptığımız yorumlara,verdiği cevaplarla..en öenmliside bizi 2 yıl boyunca bu derste hiç yalnız bırakmayıp,bütün sorularımıza cevap vermek için katkı sağlamasından dolayı..FECR HOCAMA ayrıca teşekkürü borç bilirim

Özel bir teşekkürümde, sevgili editörümüz NURŞEN35 e ne zaman müsait olamadıysak,mutlaka ben hazırım dedi..öğrencilikte,öğrenmede azmin,gayretin,isteğin,hiç sönmeyen öğrenme heyecanının,aşkının en güzel örneğidir kendisi.FECR hocam ne kadar derslerde bizi bırakmadıysa nurşen editörümde bir o kadar dersleri bırakmak bir yana,fazlasıyla yükümüzü aldı

Abdülmelik hocama ayıp olmasınsorularımızacevap vermesede her suresini işleyerek desteğini esirgemedi... yine son virajda bizi yalnız bırakmadı,hazırladığı kazık sorularla bu surenin neresinde diye diye,aman fecr hoca cevaplasın,olmadı nurşeni bekleyeyim çok dedim Allah biliyor öğrenci psikolojisi diyelim hocam

bizler sadece Kuran'ı okuyarak,deniz kenarında , denizin ne kadar güzel olduğunu düşünerek mutlu olurken... ayaklarımızıda suya sokarak,suyun ne kadar güzel olduğunu ,denizden korkmamamız gerektiğini gösteren ve bu Kuran denizinde Allahım yüzebilirizde,dalabilirizde duygusunu bizlere aşılayan değerli hocalarım ve grup üyelerinden Rabbim razı olsuN..(aman boğulmayın diyenleri duyar gibiyim))boğulsakta bu uğurda olsuÖğrendiklerimiz elbet anlayabildiğimizde ,uyguladığımızda ,hayatımıza soktuğumuda anlam buacaktır..Rabbim bu ylda bizi yalnız bırakmasın...İNşallah Kuran derslerimizin devamı gelirRabbim hepinizden ebeden razı olsun..fiemanillah

Alt 18 Şubat 2016, 21:39   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Allah cc razi olsun mihrinaz canim kardesim her zaman ki gibi muhtesem anlatmissin.
Bende tefsir meal calismalarini surekli takip ediyorum gercekten faydali bir hizmet hangi sure ne anlatiyor ogrenmis oluyoruz.
Benim meal sorularima katkida bulunan nursen ka rdesime de tesekkur etmek istedim.
Kendisine Allah cc razi olsun diyorum.
Mihrinaz beğendi.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 20 Şubat 2016, 11:06   Mesaj No:7
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Niyetler halis olunca akibet de hayır olur inancının semeresi olarak Kur'an surelerine yönelik çalışmanın nihayete ermesi ve derli-toplu olarak bir kitap/kitapçık olarak yayınlama arzusunun olduğunu görmek bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Katılanlardan ve soruları hazırlayanlardan Allah razı olsun ve ecrini versin
Mihrinaz ve Truly beğendiler.
Alt 12 Mayıs 2016, 18:20   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:

Fotoğraf yarışmasında derece alan arkadaşlarımız ''mihrinaz,islaminesil,makbegülü''arkadşlarımızın hediyelerini postalamak için..adreslerini bekliyoruz..

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 05 Ekim 2016, 15:19   Mesaj No:9
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Kıymetli medineweb üyeleri,Lalü Aşk nickli üyemiz editörümüz olarak ,forumda paylaşımlarına devam etmektedir.Tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz kendisineHayırlı olsun Lalü aşk hocam
Esma_Nur ve ÂlâLeyl beğendiler.

Alt 05 Ekim 2016, 16:05   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Hayırlı olsun inşallah

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: