Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM,Açılış Tarihi:  03 Kasım 2007 (19:18), Konuya Son Cevap : 18 Ocak 2009 (21:17). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Kasım 2007, 19:18   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Nikahsız Cinsellik Üzerine...(Nusret Kardelen)

Nikahsız Cinsellik Üzerine...(Nusret Kardelen)

ARKADAŞLAR,

İnşaallah sizleri yepyeni bir islam insanı ile, kalemi ile cehdeden harika bir üstad ile tanıştırmak istiyorum, kendisi henüz sitemize üye olmamakla beraber, aslen islami ilimlere vakıf bir "evlilik danışmanı"dır. İsmi NUSRET KARDELEN.. Daha evvel bir şiirini yayınlamıştım Medineweb'de, Şimdi de harika yazılarından birini paylaşmak istiyorum.Ben de GÖLGE ADAM sayesinde tanıştım kendisiyle , sizleri o harika kalemle başbaşa bırakıyorum, inşaallah seversiniz..

Sevgilerle..

YAĞMUR

Değerli Hanımefendi,

Bir insanın Selimiye camiini yorumlaması için, Mimar Sinan'la problemi olmaması gerekir. Eğer Mimar Sinan'la probleminiz varsa, Selimiye'yi yorumlayamazsınız. Çünkü, eser tamamen ona aittir. İnsanda her şeyiyle Allah'a aittir. Duyguları ve istekleri, özel bir proğramla kontrol altına alınmıştır.Yani Mü’min İnsan, ilahi bir proğrama bağlı olarak yaşamak zorundadır. Böylelikle Mü’min, canının istediği gibi değil, Allah'ın istediği gibi yaşar.Hayvanlar canının istediği gibi Mümin ise Allah'ın istediği gibi yaşar.

Bir insan, ben tenim üzerinde özgürüm,onun üzerinde dilediğim gibi tasarruf ederim, diyemez. İnsanın kendisi üzerinde, zerre kadar hakkı yoktur. Benim dediği her şey Allah tarafından yoktan yaratılmış olup, insana emanet olarak verilmiştir.Hatta benim dediği benlik duygusu bile, Allah'ı anlamak için verilmiş bir ölçektir.

Haramlara akli yaklaşımlar, (yani şurası haram, şurası haram değil gibi) insanı gülünç duruma düşürür. Bu eylem, islam’ın (baştan sona) yasakladığı bir eylemdir.
-İslamda kadın-erkek arkadaşlığı yoktur.

-Öpüşmek ve benzeri cinsel ilişkiler, sahih bir nikah olursa, nafile ibadet boyutundadır.
-Şu hususa, özellikle dikkatinizi çekmek isterim

(Allah’a ve ahrete inanan bir mümin için) Nikahsız cinsellik, insana kendisini bir nevi hayvan gibi hissettirir.Bana gelen yüzlerce itiraf, bu yöndedir. Ama İlahi ölçüler içinde yaşayan bir Müslümanın cinselliği ise, ne kadar ilginç ki, ibadet kapsamındadır. İnsanda suçluluk, duyguları uyandırmaz. Meşru dairede alıncak zevki fazlasıyla alırsınız. Haramlar, haram ilişkiden aldığınız zevkleri bile sansürler. Daha zevk almadan vicdanınız feryada başlar. Yani gayri meşru dairenin insana sunacağı bir zevk yoktur,buna inanın lütfen.Bu zevkler hem elemlidir,hem çok kısadır,hemde ahiretimizi kaybettirir, Allah Korusun. Haram zevkler,ZEHİRLİ BİR BAL gibidir.Önce çok az, ama çok az tattırır, sonra sürekli kıvrandırır.Buna değmez. Meşru daire keyfe kafidir. Harama girmeye lüzum yoktur.

Unutmak için yapacağınız tek şey, samimi, içten bir tevbedir. Maddi kirleri suyla, manevi kirleri gözyaşıyla temizleyebilirsiniz. Allah, tevbelerimizi kabul buyurur inşaAllah.

Ayrıca, bir cep telefonunun fonksiyonlarını düzenli olarak icra edebilmesi için, düzenli olarak, şarz olması gerekir. İnsanında ruhsal yönünün, nefsi yönünü kontrol edebilmesi için, ilahi kaynaklardan düzenli olarak beslenmesi gerekir. Aksi halde nefsimiz, ruhumuzu kontrol altına alır. Bu söz beni ağlatmıştır:

ÖYLE GÜNAHLAR VARDIR Kİ, DAHA ONU İŞLEMEDEN AĞLADIN,AMA İŞLEMEKTEN YİNE GERİ KALMADIN.

İşte, felçli bir irade kanserli bir uzuvdan daha tehlikelidir. Bunun için iradeyi sürekli beslemek, güçlendirmek gerekir. Bunun içinde bol bol okumak, bilenlerden dinlemek, araştırmak-sormak gerekir. Bu konuda Muhammed Bozdağ Beyin; SONSUZLUK YOLCULUĞU isimli kitabını ve bu kitabın içinde, cennet ve cennetteki cinsellikle ilgili bölümü özellikle okumanızı tavsiye ederim

Nusret KARDELEN

HER ŞEY MAVİSİNİ YİTİRMİŞ BİR HAYATIN YENİDEN İNŞAASI İÇİN..

Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İnsana Tapmanın Kuranı Kerimdeki Karşılığı Kur'ân-ı Kerim Genel Medineweb 1 2710 01 Ocak 2013 16:58
Muhammed ve İnançlılar / Röportaj Anket'ler-Röportaj'lar EyMeN&TaLhA 1 2626 02 Kasım 2010 01:14
Ebuzerr / (Ali Şeriati) Ashab-Kiram(r.a) Mihrinaz 5 4605 16 Temmuz 2010 01:33
BAKMAK YETMEZ.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Mihrinaz 4 2098 24 Nisan 2010 15:15
İN'SANLARDAN... Serbest Kürsü Beytül Ahzan 3 2054 02 Mart 2010 22:27

Alt 18 Ocak 2009, 21:17   Mesaj No:2
Medineweb Aktif Üyesi
EbdA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:EbdA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 458
Üyelik T.: 23 Ekim 2007
Arkadaşları:0
Konular: 13
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Nikahsız Cinsellik Üzerine...(Nusret Kardelen)

Allah abes iş yapmaz, kainatta hiçbirşey boşu boşuna değildir. Ne dünya nede belki hiç göremeyeceğimiz yıldızlar.
Allah'ın emirleri de boşuna değildir bu emirler ya insanın kendisine, ya çevresine yada her ikisine yararlı olduğu için verilmiştir.
Zina da böyledir düşünsenize zinanın serbestçe yapıldığı bir yeri (gerçi uzağa gitmeye gerek yok sokağa bakmanız yeterli), babasız yada annesiz çocuklarla dolu sokakları ve ailesiz bir yaşamı! Sizce aile olmasaydı devlet olabilir miydi? Bu mümkün değil. Bununla ilgili çok şey yazılabilir ama şunu söylemek gerek ki Allah'ı tanımayan bir insanlık, canavar bir insanlıktır.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: